The Last of Us: Part II

Pa to, uglavnom je retko da se naleti gde imaš samo steelbook i igru, uvek ide još nešto pa bude skuplje.

@Milan89SD ima ih i na Amazonu dosta, ali nikad nisam tako uzimao pa da ne rizikujem. Ako iskoči ovde kod nas nešto onda to ganjam. :smiley:

Inače igra li još neko ovo…? :smiley:

igram ja :smiley:

1 Like

Ja krecem danas oko 15h. Dok raspali Telekom-ov net preuzme celu igru…

Pretpostavljam da mislis na ulazak u Sijetl, koji se do sada vec nalazi u svim rewieovima, iako je inicijalno tretirano kao “spojler” zbog kvazi open world mehanike. Uncharted Lost Legacy je slicnu stvar imao, takodje sa dve devojke, Kloi i Nadin. Da me ne shvati neko pogresno, naravno da je grafika 10/10, ali je koriscen isti Uncharted engine, prosto of toga nije moglo mnogo bolje, makar na PS4.

Last of Us 2 je dobar primer da pored grafike postoji puno prostora za napredak, cesto zanemarivan, u nacinu na koji se ispreda naracija kroz naizgled spontane interakcije izmedju likova i njihovih reakcija na svet igre. Opet, nije ovo nista radikalno bolje i zaokret koncepta u odnosu na Uncharted 4, ali je uvek fenomenalno videti toliku kolicinu trigger pointa koji ne prekidaju gameplay. Zapravo mi ne deluje toliko tesko za implementaciju koliko zahteva pazljivo osmisljavanje svake scene i posvecenost detaljima. A u tim detaljima je uverljivost sveta, podjednako kao u ogromnim neboderima koji su zarasli u gustu vegetaciju.

Steta samo sto je gomila maloumne bigotrije na internetu i sramotan user score bacilo senku na ovaj antologijski naslov. Naught Dog je zabio prst u oko rednecima celog sveta, da ih dodatno nervira u sred black lives matter “dijaloga”.

1 Like
1 Like

Zapravo i nije steta jer je to jasan znak za ND da moraju hitno prekinuti agresivnu kampanju koja iritira ljude. Opet sa druge strane odlicno je sto je Mtc ocena 95, tj sto je sama igra vrhunska bez obzira na bljuvetine koje se nalaze u igru. Razumem da sve to mora jer je lgbt lobi previse jak ali treba biti odmeren kao u prvoj igri. Pricam generalno, ja svakako jedva cekam da odigram ovo remek delo.

ne, mislim na jedan drugi deo, ali nije ni bitno cela igra je top…

Obicno ne reagujem na ovakve izjave ovde, al stvarno – bljuvotine? 'agresivna kampanja? lobi?

A pricamo o devojci koja voli drugu devojku, pobogu. Witcher 3 je sigurno eksplicitniji, al to odjednom nije bluvotina, jer jedan od ucesnika ima penis. Ne secam se da je iko kukao o ‘hetero’ lobiju, iako nam geraltovu seksualnost prilicno guraju pod nos.

Mene to licemerje rastuzuje. Evo nas ovde u 2020-toj, s internetom, forumima, knjigama da nam prosire vidike, a jos uvek imas ljude koji napisu ovako nesto i ne vide da to najvise o njima govori. Oblakoder nije jedini, ima sigurno drugih forumasa koji misle isto.

Bude mi malo jasnije kad citam kako konzervativci u americi s ozbiljnim licem pricaju o ‘napadu na porodicne vrednosti’ ako se dve devojke poljube u filmu. Koji cirkus. Licemerje, zatvorenost i sebicnost prefarbani najtananijim slojem pseudo-racionalnosti, koja samo prikriva agresiju prema nekom ko je drugaciji od tebe.

Ako nisi u stanju da vidis osnovnu humanost u osobi koja voli i oseca, isto kao i ti, samo malo drugacije, pa bi jos hteli tako nesto da vide u medijima (koji bezobrazluk!), mi nemamo zajednicku osnovu.

Ako iole sebe smatrate dobrim ljudima, a u stanju ste bez razmisljanja da napisete nesto ovako strasno, mogu samo da vas iskreno molim da pokusate da preispitate otkud ta agresija (ne mora neko da vice, psuje i udara da bi bio agresivan), i da shvatite kako je ok da svi imaju ista prava na zivot i ucestvovanje u kulturi, iako im je seksualnost ili boja koze, ili religija drugacija od vase.

4 Likes

Boli me uvo za lgbt populaciju, ne smetaju mi. Ali me strasno nervira sto imaju neke posebne pogodnosti kao da su ne sposobni. Microsoft je sad ulozio 250.000$ za njih. Sta ce im? Jel su mutavi? Nesposobni? Invalidi mozda? Ima gomilu beskucnika po americi i gladnih i nasli su kome da doniraju. I ta parada gde oni setaju kroz grad. Kakav je to bullshit ljudi moji. Ajmo sad mi ostali da setamo kroz grad kao da smo mi neko i nesta. I neku zastavu bi trebalo da smislimo, ja sam za kombinaciju crno-crvene…

3 Likes

Siguran sam da ces uzivati, ima puno zombija i pucanja.

Nisam rekao da ih mrzim, ali definitivno nisam za to da se guraju svuda…

1 Like

Eugene za sada favorit no.1 za najboljeg prepper-a. :smile:

Ovakvo razmišljanje zadrži u svoja četiri zida.

Ok izvinjavam se ako sam nekog ovim razmisljanjem ugrozio ili uvredio, samo sam pokusao da se osvrnem zasto je Metracritic ocena takva kakva jeste. Necu to vise iznositi na forumu ali sa ovim zadrzi to u cetiri zida malo preterujes jer mozes ovde da nameces svoja pravila ali ne i privatno, tj sta cu ja da radim kad nisam u cetiri zida. Svakako ne planiram da se bavim lgbt populacijom pa mozes biti spokojan.

1 Like

Spucao sam za petak uveče i subotu oko 10h u igru.
Prvo što se mora reći je da grafički igra na PRO-u deluje nerealno u nekim trenucima, a nivo detalja do kojih su išli u igri je stvarno impresivan. Ovo je siguran sam maksimum koji PS4 PRO može da izvuče iz konzole i ako ovako izgleda igra na ovoj generaciji, iskreno jedva čekam da vidim šta može ND da uradi na sledećoj.

Smatram da su trailer-i malo stvorili nepravilnu sliku prema ovoj igri. Igra nije ništa brutalnija od prvog dela što se tiče gameplay-a. Same egzekucije su identične po brutalnosti kao u prvom delu, sa jednom razlikom koja meni nije pala na pamet da uradim tada, a verovatno ću probati sada kada znam da se to može u drugom delu. Prilikom stealth kill-a, krenite da okrećete kameru sa desnim stick-om, menja se pogled i više nije samo sa ledja protivnika, već i sa strane, odnapred, kako odaberete, tako da možete da gledate izraze lica Ellie i protivnika tokom cele enimacije. Ovo zaista može u nekim stuacijama da bude prebrutalno, ali dodaje takvu dozu realnosti svemu, tako da je šteta da se barem jednom ne proba.

Drago mi je da sam se sačuvao od svih spojlera po netu, pa mi je deo igre došao kao šok prilikom igranja, a prvi se desio posle nekih 1.5-2h igre i tada sam isključio konzolu u petak uveče. Jednostavno nisam mogao da nastavim dalje da igram. Bilo mi je krivo, ali sada sam totalno u fanku sa Ellie i jasno mi je zašto radi to što radi.

Igra zaista zaslužuje visoke ocene, što zbog tehničkog izvodjenja, što zbog pažnje detaljima, što zbog same priče koja je neverovatno ispričana, barem do dela gde sam ja stigao. Ko god umanjuje ocenu zato što se ne slaže sa nekim od aspekata priče, onda to nije ispravno po mom mišljenju.

4 Likes

Spojlere nisam gledao. Koristim maksimalno slobodnog vremena da igram igru i prosto uzivam u istrazivanju Sijetla. Zasao sam u svaku zgradu, u svaki ugao. Igra je nestvarna.

1 Like
2 Likes

Da, the future of gaming je u stvari snimak iz 2018. Nije bas cesto da vidimo ovakav downgrade, kad je Sony u pitanju. Ne znam koliko ce remaster dodavati efekata, verovatnije ce biti samo 60 fps. Ali ce zato sledeci Uncharted izgledati kao film za koju godinu.

Inace, preskocio sam juce sesiju, igrao sam jedan narocito tezak horde nivo iz Overcooked-a, protiv zombi-paprika i Unbreadova. Ali, da dodam jos jedan utisak od nedelje: gunfight je nesto najbolje sto sam do sada video, toliko da sam poceo da fantaziram o tome kako bi pravi nextgen gunfight mogao da izgleda, sa mnogo realisticnijim reagovanjem na pogotke. Nekako smo ostali u ancient-genu kada je ovo u pitanju. Ceo koncept gde fotorealisticni neprijatelji primaju po 3-4 pogotka i nastavljaju da trce je uzasno uncanny.

Ja sam upravo juče prošao deonicu koja se nalazi u ovome downgrade video-u i na PS4 PRO nije ni približno ovako zamuljano kako je pokušano da se predstavi u video klipu. Lišće se presijava od vlage, likovi protivnika su kristalno čisti, kao i kod Ellie. Efekti vode su savršeni i po meni daleko bolje izgledaju nego na onom klipu sa predstavljanja U5 engine-a. Em realističnje izgledaju, em se prirodnije ponaša voda prilikom koračanja preko nje.

Grain effekat o kome se priča je vidljiv samo u zatvorenim prostoijama i meni se jako svidja, jer daje upravo neki atmosferičan i horor efekat, plus kada se na sve doda prašina koja se nalazi u prostorijama i lebi u vazduhu, dobije se nešto najbolje što sam video u horor igrama. Jednostavno krene neka jeza od same atmosfere, samo se čeka da nešto iskoči.

Imam sada preko 15h u igri moram priznati da sam trenutno oduševljen svime što su uradili sa igrom. Jedina stvar koja bi mogla da pokvari opšti utisak, je da upropaste sam kraj igre i naprave neki nelogičan završetak. Ali kako se stvari odvijaju, osećam da će biti mračan i daleko od hepienda, tako da se savršeno uklapa u sam ton igre.

2 Likes

Stigao sam to onog dela gde se prvi put pojavljuju psi, malo odmakao odatle tj. Ja sam oduševljen, svi oni zarasli i napušteni lokali, kuće, detalja koliko vam srce želi. A najjače od svega što ide lik sa psom i ja strelom pogodim tog lika i pas počinje da cvili tužan i njuši ga, vrti se oko njega. Prosto mi je žao bilo tog psa iako sam ubrzo morao i njega da rešim jer me je napao (nema neke opcije za pripitomljavanje :sweat_smile::pensive:) Plus ono što kad god se ubije neko, oni uzvikuju njegovo ime, pa kad sam još jednog psa rešio, dotrčalo je više njih i svi uzvikuju isto ime psa onako u panici i zaprepašćeni. Prejako je urađeno… Prosto da ti bude krivo kad nekog od njih oboriš strelom o čelo, ali kad se setim šta su uradili, jedva čekam da mi oni dođu više nego ovi zaraženi.

4 Likes