The Game Awards 2022

Da. Timed Exclusive. Biće to uskoro.

3 Likes

Boli me dzojstik ko je dobio zlatan dzojstik :sweat_smile:

1 Like

Jel ovo konačni poredak

1 Like

A gow se nije kvalifikovao ili ja loše vidim

Jeste, ali izgleda su izglasali mačku kao GOTY što je totalno okej jer je nešto novo što smo imali prilike da vidim u gejming svetu u poslednjih par godina.

Ono što je meni najjače je što je za najbolju priču odabrana Horizon Forbidden West. Mislim, come oooon. Okej je ali ni približno dobar stroytelling kao Ragnarok.

3 Likes

Pa i treba neku novu priču podržati i motivisati druge timove za neki njihov pristup a ne sve na isti kalup

Jel ovaj dzojstik bitan neki k… kao oskar u svetu filma, ili sta? :confused:

God of War nema nigde, koji fail. Prekasno izasao, izvin’te pamfleti su jos u septembru odstampani, ko ce sad sve da menja, i vi nasli u novembru da izbacujete.

Koja je poJenta awardsa dok nije zavrsena godina i Q4 u kome se tradicionalno najvise AAA igara grupise, nemam pojma, ali tako je onaj smarac Dzef Kili odlucio pretpostavljam.

Nešto baš ne verujem ali dobro :joy:

Mislim da je najrelevantnija nagrada dobijena od strane Game Developers Choice Award.

1 Like

Najrelevantnije je sta na kraju ja odigram, ovako ekstremno ogorcen na stanje u industriji. Dakle to je Elden Ring, mozda se nakanim da zavrsim i Stray, obecava zaista jer macka vec uveliko puca i prosli smo toliko toga, i God of War koga nema nigde. :smiley:

3 Likes

Nemoj da kvariš užitak gow-om pored goty ekipe

1 Like

Prava istina. :slightly_smiling_face:

Zar je bilo sta drugo bitno. Kakve koristi ima sto ce elden ring pokupiti 50 goty nagrada ako neko ne igra taj tip igara. Mozda je neko igrao rocket league 600 sati cetvrtu godinu za redom i uzivao u svakom momentu.

Te nagrade su vise za nalepnice i stickere na kutije i boost za marketing i eto priznanje developerima. I da, municija za fan bojeve razlicitih tabora.

Malo prakticnog znacaja za nas gamere.

4 Likes

+1 :point_up_2:

1 Like

Golden Joystick je specifičan po tome da zapravo publika glasa ko će pobjediti, dok određene punlikacije i mreža nezavisnih novinara samo biraju ko će biti u konkurenciji. Nije kao Oskar filma, to je ipak The Game Awards danas, ali Golden Joystick je dodjela nagrada koja ima tradiciju i najduže traje. Već 40 god.

Ragnarok je vjerovatno prekasno izašao da bi bio u konkurenciji ali uspjeli su da je uguraju ipak u ovu glavnu kategoriju Ultimate Ga GOTY gdje je Elden Ring pobjedio.

2 Likes

Istina da godina još nije gotova, al Elden Ring je toliko ispred ostalih da ne verujem da uopšte može da se pojavi bilo šta što bi ga mrdnulo s trona.

Nije najjači s grafikom, ni sa pričom, ni muzikom, verovatno druge igre imaju i bolji osnovni gameplay.

Al kao celokupan paket, misterija koju sloj po sloj razotkrivaš, time što istrazuješ ogroman svet bez milion ikonica za usisavanje, taj ‘wonder’ kako ga zovu na engleskom, tu igra nema premca.

Mogu samo da se nadam da će ostali developeri naučiti pokoju lekciju o tome kako se pravi interesantan open world, koja seže dalje od toga da se svi protivnici vrate kad oživiš.

3 Likes

Ja kontam da je ovo vise znaci developerima i ljudima koji su pravili igru nego sto je to bitno za nas smrtnike. Kontam da im je svakako zelja da dobiju priznanje za svoj rad na jedan ili drugi nacin i svakako im znaci. Nama je svejedno jer mi nemamo nista od toga, ali ovo je verovatno neki veci event u godini za gaming i sl, pa ne skodi ubrati po koju nagradu svakako. Ni jednom filmu, pesmi, spotu itd nije skodilo dobiti neki oskar ili sta god, tako da nece ni ovde. Moze samo da pospesi neki novi nastavak kao sto ce ga siguro biti kad tad za ovu macku nakon ovoga.

2 Likes

I ja. Ili makar da odustanu od open worlda koji ne zadovoljava te kriterijume.

Gledam Shadow of Colossus remaster - covece vec u PS2 eri su skapirali kako to da naprave, i jos uvek imamo ikonice i waypointe.

3 Likes
5 Likes

IGN je predstavio svoje nominovane:

Elden Ring
God of War Ragnarok
Immortality
Mario+Rabbids: Sparks of Hope
Marvel Snap
Tunic
Vampire Survivors

1 Like

Kao sto sam i pogodio za Stray, napred Vampire Survivors :joy: