The Game Awards 2022

90% foruma koji je igrao ER. Vrati se u temu da vidis kako su braca ova nasa razbijala misterije uz JuTjub :joy: ja iz sprdnje krenuo da zezam da su non skilleri. Umalo me ne lincovase. Pogotovo brat StiveQ :rofl:

Mlađo drži se GoW ragnarok to je tvoj nivo skila :blush:

1 Like

Ok, pa? I dalje takav prisup trazi mnogi vise skilla od 99% drugih igara. Kad se nadjes oci u oci sa zmajem tu jutjub ne pomaze, nego udri po nogama.

Idi na jutjub da vidis kako da smuvas najbolju ribu, obuci se isto tako… pa probaj to u stvarnom zivotu, da vidis kako “pomaze”.

4 Likes

Elden Ring je jasno igra godine, reakcije / interakcije na forumu su po meni prilicno okej pokazatelj. Ja koji je nisam ni igrao, niti planiram da je igram, imam osecaj da znam bas dosta o igri. Sto zbog foruma, sto zbog interneta generalno koliko ljudi ne znaju sa ucute o igri. :grin:

Meruci istim, Ragnarok nije ni blizu. O Ragnaroku za mesec-dva, nece niko pricati.

Meni je najzanimljivije kakav je Horizon “flop”. Mislim, kako je ono bilo, Horizon 1 je izasao skoro u isto vreme kao Breath of the Wild, a dvojka u isto vreme kao Elden. Jadna igra nije zapravo ni imala sanse. :slightly_smiling_face:

Meni licno je Deathloop goty. :face_with_open_eyes_and_hand_over_mouth:

4 Likes

Evo, ponovo sam izazvao lavinu emocija :joy:

Elden Ring jeste stvarno imao najveći odjek ovde na formu, ali mora se reći da ovo važi za sve From Soft igre. Svaku igru koju izbace igra čitav forum zajedno i svi razmjenjuju iskustva, tako da ne znam je li to relevantan argument za GOTY.

Pošto nisam ništa završio od igara koje su nominovane, nemam za koga ni da glasam, niti mislim da imam igru godine, ali mislim da ću je za nekih dvadeset dana imati-Calisto Protocol.

Ne znam kakav odjek je ER imao na forumu, nisam tada bio tu ali znam da je imao veći odjek globalno. Mrzio sam ga u jednom momentu jer 3 mjeseca su smarali s njim, uđem na fb i u svakoj gaming grupi jedno 10 postova vezano za ER.

A što se tiče gledanja yt za takve igre, po meni to ne umanjuje nečiji skill nego samo štedi vrijeme. Ne moraš da gineš sat vremena od bossa samo da bi naučio njegove napade.

2 Likes

Gde su xbox X kluzive?
Čuvaju za crne dane. :grin:
Jedan je Elden Ring!

Elden Ring bez konkurencije. A Vampire Survivors za indie igru godine.

Samo Nintendo jer ima samo ekskluzive a ostali katanac

Odradio sam te na foru, Drž’ te ga! :joy:
Ja sam samo gledao na yt kako da pozovem drugara da beremo cveće u multiplayeru i rasterujemo invadere sa čačkalicama. :joy:
Ali generalno Elden Ring kad igram, imam neki ogroman strah da ne zaginem u toj igri. Valjda zato što me vraća skroz nazad, pojma nemam. U drugim igrama nemam taj problem koliko god da su teške dokle god mi je checkpoint odmah iza leđa. Ali kad je igram skroz sam u nekom survival modu, iza štita mi samo oči vire i tako se vucaram kroz svet u 2km/h i motrim odakle će nešto da mi iskoči kao da igram neki survival horor. Uspeli su da urade takav svet koji ne zavisi od gomile ikonica i čišćenja mape nego sam opipavaš i istražuješ pa šta se zalomi. Sam taj pristup mi je dovoljan da je razdvojim od drugih igara.
Sad Gotham Knights kad pobedi :joy:

1 Like

Meni je lično malo žao Horizona. Ok je igra sa par dobrih momenata, kojoj su glavne mane što je izašla kad i jedna od najhajpovanih igara u poslednjih par godina i što su upropastili glavnog lika tako što su je bez razloga nazadovali u odnosu na prethodni deo. Videćemo kakva će biti sledeća igra i uz koji blockbuster će je izbaciti. Cenim uz novi TES.

Moj glas naravno ide Ringu. Ne mogu da dočekam da izađe DLC da bi počeo sa novim likom da opet prelazim.

2 Likes

A nije samo ni to (mada malo li je, upravljas likom koji te sve vreme nervira), nego su kvestovi globalno bili dosadni. Ne znam koji je to magicni sastojak da me slican kvest u witcheru 3 obuzme i drzi paznju, dok sam ovde samo mehanicki odradjivao i uzdisao.

Hocu da kazem, Elden Ring im sluzi ko izgovor, da sakrije kako sama igra nije bila nista posebno. Preorderovao sam igru, radovao joj se unapred, al moj entuzijazam je brzo splasnuo jednom kad sam krenuo s igranjem. Nema to puno veze s Elden Ringom, do Horizona je.

1 Like

Se sećaš onog quest-a sa onim Baronom i bebom, pa samo taj jedan quest je bolji od 90% kompletnih AAA naslova danas …

3 Likes

Aman pusti ga vise, odlican je cyberpunk :rofl:

1 Like
2 Likes

Nema problema. Od sledece godine, svake godine bar jedna nominacija.

Lol. Čudno da nije bilo makar Forze ili Flight simulatora za nominaciju. :thinking:

Na stranu gamepass, nadam se nekim dobrim single player igrama, ne moraju cak da budu ni ultra-AAA, Pentiment, sada High on Life, Psychonauts 2… to su sve fantasticne igre. Mislim da je buducnost za MS svetla i jako dobra. Ali zadnjih 10 godina - moglo je bolje. Forze i Gearsi ipak nisu bili dovoljni.

2 Likes

E da ja zaboravio na Psychonauts 2. Ta igra je isto vrh, mogla makar u nominovane da uleti :face_with_diagonal_mouth:

1 Like