The Elder Scrolls V: Skyrim

[SIZE=“6”]The Elder Scrolls V: Skyrim[/SIZE]

[SIZE=“3”]Izdavač: Bethesda Softworks
Razvojni tim: Bethesda Game Studios
Žanr: RPG
Platforma: Xbox 360, Playstation 3, PC
Izlazak: 11. novembar 2011[/SIZE]

[SIZE=“3”]200 godina je prošlo od Oblivion-a, Tamriel je u bukvalnom raspadu. Imperija je pala u ruke Elfova, Blades-a više nema, Nord-ovi mrze sami sebe i gradjanski rat je na pomolu. Onaj veliki zmaj o kome proročanstvo Elder Scrolls-a celo vreme govori je naravno stigao. I kao spas pojavio se misteriozni lik Dragonborn porekla koji će sve to da popravi i sredi. Pogađajte ko će da vodi misterioznog avatara?

Bethesdino novo čedo će imati potpuno novi engine sa unapređenim draw distance-om, a ovaj novi engine će takodje omogućiti da svaki predmet u igri ima svoju senku. Teksture su mnogo lepše i oštrije a okolina življa. Ubačena je mogućnost igranja iz prvog lica bez ikakvog uključenog HUD-a, kao i mnogo mnogo unapređenija verzija kamere trećeg lica.

Skyrim će imati pet velikih gradova prepunih NPC-jeva koji prosto žude za vašom pomoći. Questova će biti u petocifrenom broju, a kad vam questovanje malo dosadi, možete da zasukate rukave i bavite se nekim od ponuđenih poslova. Rudar, kuvar, farmer, drvoseča, izbor je na vama.

Način borbe je takođe malo promenjen i poboljšan. Igrači će moći da stave oružje ili magiju u bilo koju ruku ili čak da u obe ruke koriste isto oružje (ako imaju dva primerka) ili magiju. Nova opcija za brzu promenu seta oružja je ubačena tako da ćete bez problema moći da promenite set oružja čak i usred borbe.

Sistem napredovanja je sličan Oblivon-u ali je i on malo promenjen. Naime, kako koristite koji tip oružja, taj skill će vam napredovati, a to samim tim doprinosi ukupnom napredovanju (levelovanju) vašeg heroja. Naravno podizanje nekog skill-a sa 34 na 35 će vam doneti mnogo više ukupnog exp-a potrebnog za level vašeg lika nego npr podizanje skill-a sa 11 na 12. Navodno zamišljeni maksimalni level je 50, ali će igrači moći i dalje da se leveluju s tim što će levelovanje posle 50, ići mnogo sporije. Bethesda je takođe za ovu igru pozajmila Fallout-ov Perk system, pa će tako igrači levelovanjem dobijati različite perk-ove tipa povećan damage bodeža dok ste u stealth-u ili totalno ignorisanje armora vašeg neprijatelja dok ga udarate mace-om.

Vaša konverzacija sa NPC-jevima Tamriela je realističnija nego ikad. Mnogo više glumaca je ovaj put angažovano da bi pozajmili glas NPC-jevima da nemate osećaj kao da pričate sa jednim te istim čovekom kao što je to bio slučaj u Oblivion-u. Takođe NPC-jevi će živeti svoj život u igri i raditi ono što rade, i ako ih prekinete u nekom poslu zbog konverzacije s njima, kad završite razgovor, oni će se vratiti tome šta su radili pre nego što je konverzacija sa vama počela.

Behtesda dizajner Todd Howard je takođe potvrdio da će Skyrim imati redizajnirani meni. Kao podlogu ovom meniju Bethesda je koristila Apple-ov Itunes kao inspiraciju. Meni će izgledati kao kompas sa opcijama Skill, Inventory, Map i Magic. Oružja i magije će moći da se stave u Favorites opciju radi lakšeg biranja.

Igra nam stiže 11.novembra 2011. godine a više informacija kao i neke slike, kad se pojave.

Za sada samo trejler[/SIZE]

[SIZE=“3”]24.02.2011 Update: Prvi gameplay trailer[/SIZE]

Bogami ovo ima da se igra ceo novembar i dobar deo decembra, sve elder scrollse sam odigrao do najvecih sitnica, serijal mi je super, a ovde mi se cini da ce imati da se pika 3 * vise, bice ovo hit :smiley:

Uff, vec vidim kako ce da upropaste igru kao i par zadnjih koje su pravili (mozda cak i da ubiju serijal), bar ako nastave da prave igre kao fallout i oblivion.

Jedva cekam ovo cudo,uz Oblivion sam imao nevidjeno dobro iskustvo,cije mi se sekvence i dalje vrte po glavi…

Imam neki osecaj da ce igra da bude jako jako dobra! :smiley:

Ova igra i ubija serijal, tj. mislim da je ovo poslednje poglavlje u Elder Scrolls sagi, ali neka ode u velikom stilu…
Bez obzira na neke mane Fallout 3 i Oblivion…GOTYs

Imam ogromna ocekivanja za igru,iako se jako malo zna o njoj.Jedna od najiscekivanijih igara ove godine.

xD

First Skyrim screenshots and info from Game Informer evo neki screenshotovi

Jel se ja tripujem, ili ovde grafika suludo dobro izgleda ( po ovim screen shoticima )?

Izgleda dobro,ali tesko da moze da se sudi po slikama onako loseg kvaliteta.A sto se samog engine-a tice pise u tekstu:

The new engine is brand new. Snow now falls dynamically. Trees are more detailed (and they have fixed branches and leaves). Wind is used to determine the flow of water and the direction in which leaves point. Also, there are now dynamic shadows.

Znaci potpuno nov engine.Ocekivanja za igru rastu svakom novom informacijom :slight_smile:

To nisu skrinsotovi…

igra ima da prstiiiiiiii :smiley: !

Sta bre nisi screenshotovi nemas ti bre pojma…

The Art Of Skyrim - News - www.GameInformer.com

Neznam mnogo toga na forumima nisam ti ja ovde dugo.
A sto se tice vredjanja “Sta bre nisu screenshotovi nemas ti bre pojma…” ako je tebi ovo vredjanje onda ti nemas blage veze sta je vredjanje…

Mislim da ce postaviti nove standarde u RPG igrama…

A sta fali pomenutim igrama? Navedi mi jedan fantasy (znaci ne sci-fi) rpg koji je izasao posle obliviona a da je bio bolji? ako ti je oblivion bio los kakvi su ti onda bili ostali rpg-ovi?

pa svako ima svoj ukus,njemu se ne svidja i kraj…eto mene je odusevio po 3 sata nisam mogao da se odvajam od Obliviona (tada sam imao samo PC tako da sam igrao na njemu)…Ovaj cu definitivno na Xboxu…

Joj jedva cekam!!! : ) evo pod uticajem ovo thread-a sam pokusao ponovo da igram oblivion, ali nesto se meni tu ne dopada…
U morovindu sam uzivao i razmisljam da ga ponovo igram, pa dok ne dodje skyrim!
znam da je malo oftopik, ali jel ste imali vi malo problem sa oblivionom, kao da je igra malo decija… barem u poredjenju sa morovindom…
ja sam danas ponovo pokusao i nista… Uopse mi se ne dopada!!! : @ : (

Evo jos jednog kome se ne svidja…Kad vec pitas meni ne izgleda decije…Neznam po cemu to zakljucujes,sem poredjenja??

Meni se Morrowind ne svidja…

Igrao sam Elder scrolls sve od samog pocetka, tj. maltene od pocetka. Poceo sam ako se dobro secam sa Daggerfallom neke 95-96-97’’ i odusevio se igrom, potom se mesecima nisam odvajao od Morrowinda 2002-03’ negde, pa Oblivion i sada cekam sequel :slight_smile: Meni se licno vise dopao Morrowind od Obliviona, duze sam ga igrao i bio mi je nekako ‘ozbiljniji’ ( ili mi je ostao u jako lepoj uspomeni pa ga takvog pamtim ), ali sam dosta sati proveo uzivajuci i uz Oblivion, pa ne mogu reci da je los nimalo. Stavise, suprotno. Konkretno, koliko sam citao na vise mesta, Oblivion su najvise pljuvali zbog svega nekoliko glasova koji su davali glasove stotinama likova kroz celu igru, sto su najavili da ce biti ispravljeno u Skyrimu. Meni to licno nije smetalo.