Televizori

27” sa 40 cm. :crazy_face:

2 Likes

Monitor 28 sa jedno 80cm a tv 43" sa 2metra

2 Likes

1 Like

55" sa 2m.

2 Likes

43" sa 2m
Cenjeni LG 4k sa Magičnim daljincem :joy:

1 Like

Ok, sarenoliki ste, i ja sam do skoro gledao 43" sa 2m, za filmove/serije mi bilo taman a za igre uvek morao malo da priblizim nekih 10ak cm…

1 Like

Za normalnu dnevnu sobu do 3 metra sirine, mislim od tva do tebe koji gledas, sve preko 55” je neisplativo, po meni. Sad, kako ti odlucis, ne vidimo svi isto :slightly_smiling_face: 55” je meni i vise nego dovoljno.

1 Like

Pre 10god kada uzeh 43" gledao sam i njega sa 3m, bilo u fazonu ko kucni bioskop, ali kako vreme prolazi ocoraveh od ovih pamentih telefona koje drzimo ispred face i sada nema nazad…43" mu dodje danas kao neki standard ili malo veci monitor bar iz mog ugla

1 Like

Ja sam prvo imao nekada davno 32” pa onda 42“ imao neke 2 godine i kada sam presao na 55” tu sam se zaustavio. Meni sasvim dovoljno. Gledao sam i 65” ali nepotrebno. Cak i 85” da uzmes posle mesec dana ces se navici i na njega ali sustina je da ne bude preveliko ali da ne bude ni malo. :grin:

1 Like

3m 70" minimum …
Iako obozavam osecaj kao u bioskopu nocu mora biti upaljen light sensor da smanji osvetljenje inače izbi oči …
Po nekim tabelama 4k tv se računa minimalno rastojanje veličina ekrana ×1.5, a za 1080p velicina ×3 .

1 Like

Ne znam kakva je ovo tabela ali ako bih gledao 55” na jedan metar morao bih tegle da stavim na oci u roku od mesec dana.

4 Likes

A to je za minimum, da ne primetiš individualne piksele .

1 Like

Pa da dobro sam i ocenio 3m 70 inča, evo ovde ima tacno kalkulator

Dobar je to savet za orijentaciju profo pre kupovine…
Imaš prostoriju gde ti je razdaljina 2 metra, a na akciji tv od 70-75 inča …Džabe akcijq kada nemaš gde da ga smestiš…
Kupiš i onda gledaš tv kao da si u prvom redu u bioskopu…

1 Like

E jbga, toliki debili nismo sigurno :grin:

I ja sam mislio da će mi 55” biti veliko ali kad sam ga stavio u prostoriju shvatio sam da je mogao biti i veći. Sljedeći će biti 70”. :grin:

A prije toga, u manjem stanu, imao sam 40” ali mala prostorija, kad gledam tenis odradim i vježbe za vrat usput. :joy:

1 Like

2 Likes

Skoro sve odgovore imaš u temi, pročitaj malo nemoj da te mrzi :smile:

1 Like

Čitao sam ali onda potražim taj model i njega nema na stanju u našim radnjama, Šta onda ? Trenutno imam stomačni virus pa imam vremena. Nemam običaj da pišem na forumima al ajd reko šta imam da izgubim,valjda forumi tome služe. :slightly_smiling_face:
Mada sam našao na youtube-u domači kanal pre par minuta. Sve je lepo objasnio lik. Tako da je sad sve ok, imam potrebne informacije. :slightly_smiling_face:

Ako uzmes sa KP iz Madjarske uvoz recimo, em je pravljen TV za drugo trziste (srednjeevropsko), em bude jeftinije, em dobijes globalnu garanciju koja vazi i kod nas (LG sigurno, valjda i Samsung).