Televizori

Evo i teme gde će se diskutovati o televizorima.
Brendovi, preporuke, mane, pitanja, saveti…sve oko TV-a možete od sada ovde postovati.

3 Likes

Vizio M557-G0
https://www.vizio.com/tvs/m557g0.html

Uzeo pre par meseci. Slika odlicna, zvuk prosek. Za $350 sasvim dobar.

Odlican sajt za poredjenje razlicitih modela:

Koristim ovaj tcl skoro 2 god i imam samo dobre utiske

Pre oko 1god sam uzeo Samsung serija 7 zaboravio sam tacno…
Utisci… Djubre tesko, zvuk tuga, bez bara ne moze nista da se razume niti gleda.
Slika:
Uglovi gledanja su odlicni, boje lepe. Ali cim krene da se nesto mrda auuuu tuga.
Tzv. ghosting svuda se vidi, oko ljud, titla, svuda.
Opsti utisak zali boze para.

1 Like

Realan review.

Ja nezadovoljan sa LG B8 OLED-om, zbog horizontalnih linijica koje su ravnomerno rasporedjene i konstantno prisutne, srecom vidljive su jedva, samo na svetlom sadrzaju. Razmisljam da li da se drndam sa reklamacijom i ovlascenim servisom, OLED verovatno vise nikada ne kupujem. Ne zelim vise nikakve anomalije na panelu, pa makar bio i najbolji na svetu. A narocito ne za 1000e.

1 Like

Brat je uzeo neki Sony 49" uff dodacu model cim mi javi. cifra je bila oko 70000 na popustu inace je bio oko 85-90000din
Ima Android. Pisao sam da je jednom vec zabo i izgubio mrezu pa sam morao sve da resetujem.
Ali kada radi radi super. Android radi jako lepo, zadovoljavajuce brzo.
Zvuk je sasvim ok. Mnogo bolji nego svaki samsung koji sam cuo cak i dosta skuplji.
Slika je prelepa, milina je gledati. Za dve klase bolji od mog Samsung.
Vidi se razlika u svemu, u obicnim kanalima, HD, i naravno 4K sve je lepse.
Nema ghosting kao samsung. boje su jako zive, pune, bas lepe.
Neko je pisao da Sony valjda koristi LG displej tako da to je to. Svaka preporuka sto se mene tice za Sony.

Ja licno dosta mjenjam TV-ove, u tri godine sam izmjenjao 3 modela, Philips 55PUS7170, Samsung 55NU7172 i sada koristim Samsung Q6FN model iz 2018 koji mi zavrsava sve sto mi treba.
Hdr izgleda odlicno kao i Sdr najvise koristim Ps4 Pro, uglovi gledanja su soldini, boje odlicno kalibrisane sve televizore koristim u Movie presetu ostalo Standard, Dynamic ne podnosnim ni pod razno.
Ovo sto je kolega Marko pisao za Samsinga 7 mi lici na probleme koje ima u standard modu jer koristi inerpolaciju frameova i pojacivace kontrasta koji kvare sliku,ali je opste poznato da osim Movie preseta svi ostali modovi slike su smece na svim TV-ovima.
Ako vec mora standard onda probaj da ugasis auto motion trebalo bi popravit tvoj problem.

2 Likes

E hvala ti. Pogledacu kuci sta je ukljuceno a sta ne.Posto sam u startu pokusao sve zivo, pa menjao am, pa ovo pa ono. Ma da i nema bas nesto puno opcija. Vise opcija je imao moja neki stari Fuego CRT monitor od ovog fenci 4K Samsung al ajde.
Jos jednom HVALA ako ovo malo popravi situacijuonda sam na konju.

Nista probaj pa javni ima li rezultata :smiley:.
I ja sam imao taj problem trzanje slike ghosting itd ali iskljucivanjem auto motion i digital celan view sam rijesio sve probleme i na Qledu i na Nu7172.

1 Like

Stavio sam isto. Dosta je bolje. Ali opet se vidi u brzim scenama.
Definitivno je ovaj moj TV tuzan kada ga uporedim sa Sony koji je uzeo brat.
Ali svakako mnogo bolje, hvala za savet.

Šta god da podesiš - neće biti većeg boljitka.
Tvoj TV očigledno ima DSE (Dirty Screen Effect) ili VBE (Vertical Banding Effect).
Bez obzira na proizvođača ili cenu nekog modela, ove dve boljke pogađaju LCD/LED tehnologiju.
Manifestuju se kao “prljav” ekran i po pravilu se primećuje na pokretnim, horizontalnim, scenama, dok scenom dominira jedna boja (obično neka svetlija nijansa).
Znači, nema veze ko je proizvođač ili koliko je plaćen pojedini model. Jednostavno je u pitanju mana tehnologije.
Nešto bolje rezultate daju Edge Led modeli televizora, mada i oni mogu da budu pogođeni (doduše ređe) ovim problemom.
LG, Philips i mislim Panasonic su pristajali na reklamaciju i zamenu ekrana ukoliko je DSE baš izražen.

1 Like

Bice da je to to. Hvala na detaljnom objasnjenju.
Vidi se razlika kada sam iskljucio one opcije sto sumi rekli i stvarno jeste bolje. Sada sam to video samo u nekim bas bas brzim scenama.
Nije tragicno da bih se cimao oko menjanja. Svakako razmisljam da u jednom momentu ovaj TV ubacim u spavacu u jednom momentu kada resim da “bacim” pare na neki drugi nov za dnevnu.
Mozda da sacekam da zazivi 2.1 HDMI

Vec pre nekog vremena sam na rasprodaji povodom otvaranja jednog trznog centra kupio Xiaomi mi 4s tv od 55 incha. E sad zbog cele ove situacije sa virusom tv sam ostavio kod matoraca tako da nisam stigao da se poigram tako da ne mogu da napisem jos uvek neke konkretne utiske osim sto mi je u radnji slika delovala lepo. Tv je inace placen 380 evra sto mi je delovalo kao stvarno povoljno iako sam bio pun nepoverenja za xiaomi tv, sa ostalim njihovim proizvodima sam imao dobra iskustva, ali dobio sam i par preporuka i resio da ipak vredi te pare, stvarno je jeftino.

Kada tv bude kod mene napisacu nesto vise, mozda jos nekog bude zanimalo jer koliko vidim bas i nema nesto puno opisa za ovaj tv, ima Benchmark recenziju koja ga i nije bas nesto nahvalila i ispada po onome da su bolji Tesla televizori, sto nesto i sumnjam ali ok, nisam ni ocikivao hvalospeve za tu klasu tva.

E sad ono sto sam do sada skapirao pa eto da ljudi znaju ako budu hteli taj tv je da se u Srbiji, barem u Mi radnji, ne prodaje evropska verzija vec globalna. Razlika je u daljinskom i sto ne podrzava Netflix. Moram priznati iako mi to nije toliko bitno jer ce biti povezan na konzole bas jedan cudan momenat da moderan 4k tv sa androidom 9 ne podrzava Netflix, ljudima koji nemaju konzolu kapiram da je bas smor da nemaju tako neku aplikaciju.

Jos iedna stvar koja mi nije jasna pa eto mozda neko ko se bolje razume u televizore moze da napise ako zna @ninja mozda, je to da recimo Youtube aplikacija nema HDR. Ovo su sestrina iskustva poslala mi je sliku ali ja ne vidim Ili nesto gresimo ali kada ukucam klip za koji znam da ga podržava, na telefonu, lepo pise 1080 HDR u opcijama na tvu samo stoji 2160. Da li je do aplikacije za tv ili do tv, i da li bi tako i bilo kada bih ga povezao sa konzolom jos nisam siguran, ali tv podrzava HDR 10 tako da mi nije jasno, znam da panel ne podrzava pravi HDR 10 ali opet. Kako ce izgledati kada tv povezem sa konzolama nemam pojma, vrlo moguce da taj HDR 10 samo pise na kutiji a sam tv ga uopste nema, a opet mozda ako povezem konzolu moci ce da ga ptikaze, bas cudna situacija. U svakom slucaju sestra, i njeno neuko oko za tehnologiju, je odusevljena slikom u poredenju sa njenim samsung smart tvom koji je 1080p a placen slicno.

3 Likes

Youtube smart app za LG televizor podrzava sve moguce standarde.

A otkud znas da je klip HDR? Gomilu klipova imas gde samo pise HDR, ali nije, lazu…

Evo ti jedan true HDR klip, koji je najbolji showcase-a za OLED televizore zbog crne:

https://www.youtube.com/watch?v=9uyyOHIidMA

Takodje, prelepi FH 7 HDR klip:

https://www.youtube.com/watch?v=sR20l1pmdOY&t=40s

3 Likes

Ok jedan interesantan detalj koji sam malopre provalio. Tv nije kod mene tako da to otezava situaciju, drasticno xD, YouTube aplikacija za telefon ima tu opciju, dakle lako mogu da vidim koji klip ima HDR jer lepo pise na telefonu kada biram rezoluciju, pored nje stoji HDR.

Dakle saznao sam da neki televizori u toj YouTube aplikaciju nemaju tu opciju vidljivu vec samo pise 4k. Da bi se proverilo da li tv pusta HDR potrebno je uci u stats for geeks. Tu treba da pise pod color “bt2020” to jenjedini nacin da se sazna da li je klip sa HDR-om ili ne.

Tako da ocito ima HDR i pusta ga u YouTube aplikaciji samo nigde nema obavestenje, dosta glupo.

Na netu sam pročitao da mu je konekcija sa konzolama u smislu HDRa super, sve radi samo je potrebno omoguciti neku opciju za hdmi. Solidne karakteristike kao sto rekoh u radnji je slika delovala bas lepo, kroz meni je leteo, bukvalno radi brze nego xbox, ima 4 jezgra procesor i 2 giga rama sto je za tv super.

Videcu kad se i poigram ali za sada za 380 evra deluje bas fino, mada je ovo iskustvo moje sestre koja se zanima sa tvom.

Ovo me je bas mucilo na YouTube jer mi nije bilo jasno kako nema, u svakom slucaju ocito ima samo je glupo napravljeno.

Ti televizori imaju HDR ali recimo TV ako puštaš preko njega YouTube ima i podržava HDR. Ali dosta uređaja neće podržati HDR.

Nista te nisam ja razumeo :laughing:.

1 Like

Burazer juri nesto, valja li LG 43UM7050PLF ima na akciji za 39000.
Sta da gleda do 40? Ekran 43, a ne za kes nego na rate tako da radnje mu jedino odg.

Ja imam LG 55UJ670V 4K HDR i mogu reci da je EdgeLed spas za dirty screen i sve mane moderne tehnologije. Kostao je kada sam ga kupio oko 110.000 sa 5 godina garancije, to je negde kada je izasao. Pre toga sam imao 42LB650 3D i tv je teska krsina i sto se tice svetline i svega. Ovaj LG je fenomenalan. Moja preporuka da se uzima samo EdgeLed ko uzima na duze staze. Ovaj moj nema jedino Dolby Vision ne znam da li bi mi to nesto znacilo. Ovo sto pričate za HDR recimo aplikacija na Tv u podrzava HDR klipove kod se na Xbox-u ne pali HDR kada pustam hdr youtube, pali se samo u igrama.