Televizori

Nemoj da sumnjas… Tesla ima ok TV koji su preko 50" posto za TV do 50" koriste displeje jedne firme za preko druge bolje. Tesla mozda ne moze da se poredi sa nekim hi end LG ali je svakako klasa sa tim kinezima.
Jos jedna stvar gledao sam Teslu 55" pored mog Samsung 50" i mogu samo da kazem da Tesla izgleda bolje!

Pa ne znam koje komponente imaju Tesle, ali Xiaomi ima LG panel, po svemu sto je unutra ima kvalitetnije komponente. Ne, nego komentari za istu stvar razliciti na jednom tvu im je 30ms ne bas dobro za gaming a na tesli tipa 40ms sasvim dobro za gaming i takvi komentari.

Svakako su sve to kinezi, ali mislim da Hisence, Tlc, pa mozda i Xiaomi, nisu za poredjenje sa Teslom, voxom i slicno. Ovi prvi koriste jednostavno kvalitetnije komponente od LG i Samsunga a u suštini to je tv, najbitnije je ciji je panel a panele svakako niko od njih ne proizvodi.

Gledam ova dva na akciji 43UM7000PLA ili 43UM7050PLF.

Kod prvog stoji Tip osvetljenja: DIRECT LED a kod drugog UHD.

Uhd nije tip osvetljenja. ili je Direct LED ili EDGE Led.

1 Like

Zato me i cudi a to stoji na lg sajtu.

Proverio sam, oba su direct led. Obicno su te dijagonale sa direct led osvetljenjem.

Ako imaš para pogledaj 55UN74003LB ili ako ti soba to dozvoljava :smiley: između ostalog HDMI 2.1 i još dosta nekih funkcija koje će ti možda trebati u narednih 10+ godina :smiley:

1 Like

Svakako i moja preporuka za 55” plus ako bude Edge Led to je pun pogodak.

Zar ne bi trebalo da je direct led bolja tehnologija? Obe imaju neke prednosti i mane ali koliko sam video prednost edge led je pre svega u manjoj potrosnji energije i sto omogućava tanji dizajn televizora, ni jedno ni drugo ne preterano bitno.

Nije za mene.
Ma gde tek se seli treba mu da opremi, silne pare sjebo. Nesto do 40.

Idi na onaj koji ima više opcija koje su ti potrebne. Paneli su maltene isti.

Pre tri dana sam sa kumom isao da on uzme TV u Tehnomaniji je bio neki LG 43" 4K Smart za 39990din sasvim ok.

Gledam sada za moj TV, piše u specifikaciji:

Motion enhancer (Native Hz) - Motionflow™ XR 960 (native 120 Hz), što je u stvari fake 120hz, samo imaju fancy naziv kažu kako tv nema podršku za 120hz. Mislim, ja kada sam uzimao TV, nisam ni pomišljao na više od 60hz, ali neko neupućen bi mogao da padne na ovo. Lol Sony.

Uglavnom je sve marketing, bilo koji vid tehnike da kupujem, moram da do detalja analiziram tehničke karatkeristike, jer uglavnom su brojke i nazivi koji imaju dvostruko značenje. Lako čovek može da padne da kupuje “najbolje za najmanje pare” iako to u 99% slucajeva nije tako.

Tvoj TV ima 120Hz samo kada radi na HDMI 1 povezan sa PC-jem.

Znači nikad lol

Koja glupost strasno, zasto bi tako stavili… Koja je razlika da li je pc ili konzola.

1 Like

Ma sve je to go qurac, 120hz, hdr 10, izvlacenje para… Uzeo Sony 49 inca xe90 ima vec koja godina, dao oko 1300e, ima hdr taj pravi…Pre nekih mesec dana uzmem za drugu sobu Lg 55 71…pl…, ne znam mu ni oznaku, nije mi ni trebao bio jeftin 450e…
Zveknuo grom ode sony tv, ps4, soundbar…Premestim ovaj Lg prikljucim ps4, slika tu i tamo ista, zvuk bolji jedno 3 puta soundbar mu ni ne treba, malo su boje bolje na sony, al to je jedva primetno, nije sigurno 800e bolje…

5 Likes

Auu, jeai imao mozda neku zastitu?? Ono neki APC? Sta god?