Televizor za PS4 Pro

Pozdrav, koje je po vama najbolji izbor UHD TV-a za Ps4 pro, a da je do nekih 1000e? Imam na umu Sony xd8005, ali zanima me i sta vi mislite. Hvalaa :smiley:

Ja mogu da ti kazem da dosta pratim ove teme od kada sam uzeo Pro i internet se slaze da od skupljih televizora, ako ne racunamo 4K plazme, ne vredi uzimati nista ispod Samsunga KS8000. LG se masovno odbacuje u preporukama, a taj Sony se najcesce spominje ali i odbacuje zbog loseg HDR-a. Iako ima 10-bitni panel i prikazuje ceo HDR spektar, ne zadovoljava preporuku za maksimalnu osvetljenost od 1000 nita, nego ima samo 500. To znaci da ti nece biti ni upola svetlo kao na Samsungu, pa tkao u komentarima citam da se ljudi zale kako je slika isprana i tamna u HDR modu. Ja sada malo laicki interpretiram ono sto sam citao, ali svodi se na to. E sad mi imamo ovde dodatne probleme. Citao sam da se taj isti Samsung obelezava kao KS7000 u evropi. Ne znam ko je tu lud i koliko je to istina. Ali u oba slucaja bojim se da prelazi tvoj budzet, u USA je mogao po povoljnoj ceni da se kupi zato i preporuke, i onda se postavlja pitanje da li bas zaista vredi toliko vise para. Jer sada imamo ne samo ā€œlazneā€ 8-bitne HDR televizore za 500-600e u ponudi nego i taj ā€œpraviā€ HDR koji nije dovoljno svetao. Izgleda da to dosta varira medju proizvodjacima i da smo jos daleko od nekih standarda. Voleo bih da se i Nesa ukljuci sa preporukama u diskusiju kao neko ko sigurno bolje poznaje materiju iz prve ruke.

2 Likes

@padawan je, generalno, napisao suŔtinu dileme svih ljudi koji trenutno imaju potrebu da zbog PS4 Pro kupuju nov TV.
No, baÅ” iz razloga neujednačenog standarda kod samih proizvođača, i različitog implementiranja HDR-a kao opcije, jedan TV joÅ” uvek treba imati u vidu.
Samsung serije KU6400. Dolazi sa 8-bit HDR-om, ali dezintegriÅ”e sve televizore ispod 1000ā‚¬ koji imaju i bolje specifikacije i ā€œjačiā€ HDR.
Naravno, ovo nije samo moje miÅ”ljenje, nego i daleko boljih poznavalaca, pa je samim tim i TV izuzetno tražen i sve je teže naći dijagonale od 49 - 55 inča od ove serije.

3 Likes

Pa tako nesto sam i mislio, hvala vam puno na ovomeā€¦ Bolje sacekati malo i kupiti bolji, nego da se posle vuce problem do problema, jer ce i ps5 kada izadje biti takodje problematican, ako tv nije kako trebaā€¦ Hvala vam

Sada sam bas pogledao cene i nisu tako strasne za dva modela koji bi mogli da budu zanimljivi:

SAMSUNG 49KU6400 ā€” UHD+smart+magic ------------------------ 700e

SAMSUNG 49KS7000 ā€” SUHD+smart+magic ---------------------- 1100e

1 Like

Ja bi to upario sa monitorom
http://www.maxwell.ba/index.php?id_product=417&controller=product

Au merkam taj Soni odavno, mislim to je to, nije neka ni cenaā€¦Ko da si me ladnom vodom polioā€¦Koja je cena kod nas taj Samsung serija 8?

1 Like

Pa serija 8 je serija 7. Eno dva posta iznad. 8 je skup jer je to serija 9 u USA.

Voleo bih da ovu zavrzlamu potvrdi neko upuceniji jer je ovo info koji sam procitao na benchu.

1 Like

Pa i ne baŔ. Serija 7000 nije isto Ŕto i 8000.
Cena po kojoj mogu nabaviti 49KS8000 je oko 1400ā‚¬, a serija 7000 je negde oko 1140ā‚¬

Specifications (Europe)

KS7000
49ā€, 55ā€ & 60ā€
Flat SUHD TV
HDR 1000
Quantum dot technology
Precision Black / Ultra Black
Peak Illuminator Pro
UHD Dimming
360 boundless design
Smart TV with Silver Smart Control
IoT Hub enabled

KS7500
43ā€, 49ā€, 55ā€ & 65ā€
Curved SUHD TV
HDR 1000
Quantum dot technology
Precision Black / Ultra Black
Peak Illuminator Pro
UHD Dimming
360 Boundless design
Smart TV with Silver Smart Control
IoT Hub enabled

KS8000
49ā€, 55ā€, 65ā€ & 75ā€
Flat SUHD TV
HDR 1000
Quantum dot technology
Precision Black / Ultra Black
Peak Illuminator Pro
Supreme UHD Dimming
Supreme Motion
2 tuners
360 Boundless design
Smart TV with Silver Smart Control
IoT Hub enabled

KS9000
49ā€, 55ā€, 65ā€ & 78ā€
Curved SUHD TV
HDR 1000
Quantum dot technology
Precision Black / Ultra Black
Peak Illuminator Pro
Supreme UHD Dimming
Supreme Motion
2 tuners
360 boundless design
Smart TV with Silver Smart Control
IoT Hub enabled

1 Like

Ja sam uzeo, doduÅ”e na rate, pa ću da vidim zvezde dk isplatim, ali jbg nisam imao dr opcije
SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD
i uz njega 2.1 soundbar i zaokružio ratu na 7000,00 rsd
Slika je full fullova, doduŔe nemam neke nove naslove za PRO ali ogromna je razlika u odnosu na
Samsung UE50F6400 koji je ćale joÅ” ranije kupioā€¦

1 Like

Dobar je monitor ali malo mi je 28 inca,moram onda da sedim na pola metra od monitora a to mi je za pc igranjeā€¦50+ to je vec nesto :slight_smile:

1 Like

MožeÅ” na kredit da pazariÅ” ako nisi već kreditno zadužen, msm na potroÅ”ački kredit Raiffeisen banke, ne moraÅ” da budeÅ” njihov deponent, mada imaÅ” sigurno i u svojoj banci dobre ponude potroÅ”ačkih kredita, na 24 meseca ili na 36 meseciā€¦ Ili možeÅ” preko sindikalne potvrde ili administrativne zabrane na 24 meseca u većini ovih jačih radnji, bez kamate te to isto izađeā€¦

Koliko ce tebe da kosta taj tv(bez sound bara) i jel 5 god garancija na sony tv vazi jos uvek?

KoÅ”tao me je tačno 5827,00rsd na 24 jednake mesečne rateā€¦
I da, ima garanciju od 5 godinaā€¦

ajd napiŔi kolika je memorija ili ti hdd tv-a?

Evo, da bi bilo jasnije, citiracu post sa bencha:

Razumem ja da i u Evropi i u USA postoje svi ti modeli sa razlicitim specifikacijama (te stoga naravno za pojedinacna trzista, KS 8000 nije isto sto i KS 7000), ali ono sto covek hoce da kaze je da je KS 8000 u USA = KS 7000 za EU. Pa kada na redditu procitas: Kupi KS 8000 fanatastican je za HDR gaming, onda pitamo Nesu ā€œJel imate KS 7000 u ponudiā€, posto vi sigurno ne uvozite iz Amerike. :slight_smile:

Svi Amerikanci komentarisu da je KS 8000 skup u evropi, ali to je onda KS 9000 iz USA prodavnica, dakle TV iz klase iznad. Ja ne razumem, pod velikim uslovom da je ovo uopste tacno, zasto je Samsung napravio takvu nevidjenu konfuziju sa brojcanim oznakama za razlicita trzista, kad se zna da je Internet globalno seloā€¦

A Cena za KS je dobra u USA, oko 850e za 49 inca model sto bi bila neka zlatna sredina u danasnje vreme. Bilo ga je i za manje na rasprodajama pred bozic i black friday, vidim da su neki nabavljali i za 600-700e, nek idu dodjavola.

A obrati paznju na britanski KS8000ā€¦ potpuno drugi model, sa drugacijim nozicama i dizajnom, koji, gle cuda, izgleda kao KS9000 u USA. :dizzy_face:

https://www.amazon.co.uk/d/12b/Samsung-UE49KS8000-49inch-SUHD-SMART-TV-Quantum/B01FWENCA8

Dok 7000 u EU izgleda isto kao 8000 u USA.

https://www.amazon.co.uk/Samsung-UE49KS7000-inch-1080-pixels/dp/B01FM6FMFE/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1485682392&sr=1-1&keywords=Samsung+UE49KS7000

1 Like

Po meni si definitivno upravu, pogledas izgled i karakteristike i provalis da su drugacije numerisani televizori. Uvek izostavite Tax koji uvecava cenu, zato sam vam nasao listu :slight_smile: Sales Tax Calculator

@padawan
Svaka čast ljudima na benchu, ali nisu u pravu.
Model 8000 u USA NIJE 7000 u EU itdā€¦
Samsung je za 2016/2017 sezonu izbacio čitavu paletu KS modela.
Razlika između modela ā€œovdeā€ i ā€œtamoā€ nije u displejima ili specifikacijama, razlikuju se samo, da kažem, kozmetički.
Znači, model 8000 USA i model 8000 EU su isti ā€œiznutraā€ a razlikuju se samo po stalku na kojem stoje.
Model 7000 i 7500 (curved) nisu namenjeni za USA tržiŔte!

Detaljnije ovde:

1 Like

A sta opravdava 300e vecu cenu izmedju 7000 i 8000 modela?

KS7000

Flat SUHD TV
HDR 1000
Quantum dot technology
Precision Black / Ultra Black
Peak Illuminator Pro
UHD Dimming
360 boundless design
Smart TV with Silver Smart Control
IoT Hub enabled

KS8000

Flat SUHD TV
HDR 1000
Quantum dot technology
Precision Black / Ultra Black
Peak Illuminator Pro
Supreme UHD Dimming
Supreme Motion
2 tuners
360 Boundless design
Smart TV with Silver Smart Control
IoT Hub enabled

1 Like