Televizor za PS4 Pro

To sto pise ne znaci nista…za tu razliku u ceni imas skoro pa pro konzolu+tv(7000 model).
Ne bih otpisao tako lako ni SONY SMART LED TV 49" KD-49XD8005 4K Ultra HD koji je znatno jeftiniji…
Sve to treba videti u praksi mogu oni da pisu sta hoce,a i cisto sumnjam da te tri stavke prave toliku razliku…
Ja na primer imam sony tv koji ima losije specifikacije od lg-a koji posedujem a sije ga po prikazu slike,sto u igrama sto u ostalim stvarima…

Koji god da kupis bice ti odlican upgrade sa starog televizora…neces videti razliku u kvalitetu doknestavis oba televizora side by side…i onda je pitanje dal ce se videti

To sam i pokusao da kazem,zasto spucati 300-500 evra vise ako se ne mora(tj.ako nije bas toliko bolje)…

Ono na sta treba da obratis paznju je koliki lag stvara tv kada je u HDR modu. Trazi sa sto manjim, jer u suprotnom, ces taj tv ubrzo poslati u istoriju, posto ce ti MP igranje biti odvratno, a ni SP nece biti prijatan… Dakle, to ce ti dosta smanjiti broj televizora u tom rangu.

Ti si samo pitao šta opravdava razliku u ceni a ja ti to i napisao . To ne znači da se slažem sa Samsungovom politikom i tolikoj razlici u ceni.

Znam,nisam ni mislio da tebe nesto prozivam nego se svima sa foruma obracam cisto da se malo vise upoznamo sa novim televizorima i da se lakse odlucimo.Ja i ne zurim sa tom pro+novi tv pricom ali svakako planiram u skorijoj buducnosti…

1 Like

Isto sam citao na GAf-u za taj Sony XD8005 model, kada je HDR u pitanju.

Takodjer vidim da svi maximalno hvale Samsunga KS8000. Inace kolega mi ga ima KS8000(ovaj Evropski) sto dodje KS9000( u USA)…oko 1800e ga je platio, pre dva meseca, ne znam sada tacno koja dijagonala ekrana je u pitanju…uglavnom kaze da je pre zadovoljan sa njime.

Jok, KS8000 evropski je i KS8000 američki. Razjasnili smo tu dilemu par postova iznad.
Razlika je samo u dizajnu. Iznutra su identični.

2 Likes

Ok, case closed. Jedino sto mi nije jasno zasto je Samsung napravio tako da izgledaju drugacije a imaju istu oznaku, to mi nije normalno i doprinosi opstem haosu na trzistu televizora. Ja se iskreno nadam da ce se nesto pozitivno desiti u 2017, u smislu standadrizacije i spustanja cena, jer je ovo katastrofa najblaze receno. Ceo upgrade je potpuno besmislen, kada sam pre nekoliko godina kupovao 3D TV, imao si jednu “opipljivu” prednost, a sto je najgore, 3D se sada masovno odbacuje. Umesto da iskoriste visak snage Pro konzole i svaka igra ima 3D opciju, guraju 4K i HDR. A mene ko j. sto sam investirao u 3D TV. Posle 2 godine opet ce izmisliti neku glupost, samo da nam izbiju pare iz dzepa.

5 Likes

Jesam ja jedini koji ponekad odigra PoP Warrior Within ili Tekken u 3D-u na Ps3? Čini se da jesam… :smiley: hahaha

Ja strpljivo čekam da zaživi standard pa ga onda uzimam :wink: Nek ti ovo bude neki vid skupe škole

Ja imam 3D prakticki od kada je izasao i nikada nisam pokrenuo jednu igru u njemu, tacnije “pokrenuo sam” ali bukvalno 2-3 min probao i vojla, neznam nije mi to to kada su igre u pitanju…Dok je sa filmovima druga stvar, naslo se par njih kojih sam gledao…

Meni je bilo interesantno da igram nekoliko PS3 igara u 3D. Secam se da sa igrao Uncharted 3 i Pupeteer. Ali PS3 nije imao dovoljno snage i u 3D je rezolucija bila dosta niza. PS4 pro bi mogao da pruzi daleko bolji kvalitet 3D prikaza. No sada vise nema smisla o tome pricati jer se standard napusta. Ali eto nas, toliko godina kasnije, i dalje igramo na “pljosnatom ekranu”. Doduse, superkvalitetnom UHD pljosnatom ekranu sa milijardu boja, ali nivo imerzije je bez obzira na kvalitet grafike ostao isti vec 30 godina.

1 Like

Ista situacija i kod mene sto se tice 3d-a,probao sam i sa onim dual play naocarima da igram gran turismo ili forzu(ne secam se tacno) na prosloj generaciji i nisam bio zadovoljan jer se pojavljivao ghost od drugog igraca na mom ekranu kada vozim i to je totalno unistilo dozivljaj…par filmova i to je to,najvise crtaca sa klincima :slight_smile:

1 Like