State of Play - 2. jun

2 Likes

Malo dodatnih detalja.

1 Like

Daj šta daš…

Kontam da vidimo SF6 i neki RE, GoW datum izlaska. FF16 isto neki preview…

Ovo je postala smejurija. Bolje nek sklepaju sve šta imaju na gomilu i naprave event koji vredi ispratiti nego ove gluposti od po 20-30 min.

Mislim da je bas fora u tome da nemaju sta da prikazu. Isto mrka kapa kao kod MS-a.

Moraju i Sony, a posebno MS da izbace do kraja godine po jednu AAA ekskluzivu za Sony sa GOW, a mislim da ce MS da iznenadi sa Hellblade.

Ja i dalje ne verujem da ce God of War ove godine. Videcemo.

1 Like

MS ce GOW kolekciju + FM8

Verovatno Sony svoje velike igre čuva za septembar. Ako GoW izlazi ove godine, taman mogu da ga prikažu tada, na posebnom State of Play ili kako se već bude zvao taj događaj. Plus da najave planove za 2023.

Veceras u ponoc.

6 Likes

Ukljucio se sad, sta sam propustio? :confused:

Gledao. Nije bilo nista za mene. :smiling_face_with_tear:

Horizon VR deluje kul i to je to. RE necu sigurno igrati, a Walking Dead sam igrao na PCu, nije najbolje leglo. Ocekivao sam vise za VR.

1 Like

Callisto Protocol dobro izgleda. Definitivno je inspirisan Dead Spaceom, samo za lestvicu vise sto se tice horora. Mozda malo previse za moje slabo srce. :grin:

1 Like

Spajdi remaster dolazi na PC.

a ovaj tweet iz 2017te? :smile:

Edit:

2 Likes

Vidim da su svi odusevljeni eventom, zbog 3rd party najava, ali meni je nesto bio meh, ukljucujuci i PSVR2 naslove. Village sam vec odigrao, a Horizon deluje uzbudlljivo ali je grafika mnogo losija i nastavlja se identican problem kao u VR1 generaciji velikog zaostatka VR igara. Deluje mi i prilicno gadno za motion sickness, ali igrace se. No Mans Sky takodje zasluzuje da se spomene, mada izgleda primetno losije, pogotovu u VR izvedbi i delu na planetama.

Japanstine me slabo zanimaju, ali je novi FF ukrao show svima i samo o tome pricaju. Mislim se, ok, 16. iteracija u serijalu, zar zaista toliko i dalje uzbudjuje ljude?

Nije bio Ragnarok sto je malo razocarenje za mene, cuvaju ga verovatno za sledeci event, a ovaj je ionako napakovan bio kvalitetnim sadrzajem.

Lepo je sto Stray dolazi u Plus Premium. I izgleda carobno. Ali ce verovatno biti mala narativna igra koju predjes za 5h. Ljudi imaju malo previsoka ocekivanja.

Calisto izgleda strava. Ozbiljan horor i izgleda jako dobro. Definitivan Dead Space vibe. Kad smo vec kod horora i Resident Evil 4 remake ima da bude hit. Veliki graficki fejslift, a zamislite, nisam ga ni zavrsio nikada, stao negde na pola, jos u nekom prethodnom zivotu.

I skoro sve je odlozeno za 2023. Dobro, dobili smo Elden Ring, verovatno cemo Ragnarok. Puna kapa, ali nece bas biti gusto napakovana godina kvalitetnim igrama. Jos se oseti post pandemic susa. Samo indy naslova ima kao pleve. Osecam da preuzumaju primat nad AAA. Mozda tako i treba da bude. Licno mi to ne predstavlja neki problem jer ogroman backlog moze da me drzi narednih 10 godina bez ikakvog osecaja oskudice.

2 Likes

Ja nisam imao ovaj utisak. Doduse pogledao sam samo jednom trailer na malom ekranu telefona. Po mom iskustvu grafika na VR u je uvek bolja kroz sam headset nego kada se gleda neki video o istoj igri. Ne znam zasto. Znam da alyx kada sam pravio screenshotove kada ih pogledam ne izgleda nista posebno a zapravo u VRu je foto realisticno.

Svakako sto se tice VRa nista posebno, cak malo na losijoj strani. Vec vidjeno. Zasad im po mom misljenju fali system seller.

2 Likes

Bilo je kul stvari na ovom State of Play, ali mi je drago što nisam ostao da ga gledam.

Najveći utisak su mi ostavili Street Fighter 6, Final Fantasy 16, Resident Evil 4. Stray, Rollerdrome, Callisto Protocol i Endernights mi deluju interesantno.

Street Fighter 6 me interesuje u kom će smeru ići nakon 5, koji je na početku bio osrednji do užasan, u zavisnosti od toga koga pitaš, ali kažu da je kasnije ispao ok. U planu mi je da nabavim 5 u nekom trenutku.

Final Fantasy 16 mi deluje interesantno jer se izgleda vrti oko summona, mada izgleda da ljudi postaju summoni u ovom delu. Gameplay deluje OK, ali definitivno mora još da se vidi da bi presudio. I možda da se odigra neki demo pre kupovine.

Resident Evil 4 Remake mi je istovremeno kul i smor. Koliko puta će iscediti Resident Evil 4? Ali makar ovaj put ga Remakeuju, a ne samo da ga malo našminkaju i šalju na još jednu platformu.

Za VR, imaju interesantne stvari, ali mi i dalje ne deluje kao da ima neki Must Play naslov zbog koga bi nabavio VR.

1 Like

Nisam gledao event ali mi je čudno da niko nije pre tebe napomenuo ovo. Iskreno ovo mi, pored RE 4, zvuči najbolje. Jako bih voleo da se ne ponavljaju sa prošle generacije pa da vidimo SF 6 na boxu ovaj put.

FF16 art je nekako hit n miss. Izgled likova i monstruma je top, efekti i okoliš kao da su kupljeni sa nekog 3d stock sajta, tipa neki MMO.