Starfield: Official Gameplay Reveal

Nema ni Fallout neku priču pa ga ljudi igraju, uključujući i mene. Mislim da ona nije od presudnog značaja za Starfield, već više kvalitet svijeta, gemplej, potencijal za istraživanje i slično

Au pa kako nema Fallout pricu? :thinking:

Ima vrhunsku postavku, ali ne i priču, makar mi tako trenutno djeluje dok pišem ovo na prvu loptu. Mada ovdje je možda više terminološka razlika između stavova nego suštinska.

Kad mislim na priču, mislim na pojedinačne igre i kvalitet misija. Fokusirao sam se dominantno na Fallout 4.

Postavka igre je fantastična, ali priča koja buhvata sve main i side misije nije toliko. Makar ne može da se poredi sa pričom kakvu ima jedan Witcher npr.

Edit: ovo nije strog stav, otvoren sam da ga promijenim uz dobru argumentaciju i ako se malo više zamislim, sve ovo što pišem trenutno je “na prvu loptu”

2 Likes

Moguce.

Sta podrazumevamo pod dobrom pricom.

Ja podrazumevam, dobar “setting”, duboki lore (koji dolazi sa igranjem igre, i istrazivanjem sveta), memorabilne karaktere, zaplet naravno i neki zadovoljavajuci rasplet price. Mislim da F4 zadovoljava ove tacke. Konkretno, bas sam uzivao u produbljivanju price i lore-a koje su doneli Institut i the Synths, rasplet price mi je isto bio vise nego zadovoljavajuci.

Uz to, open world igre su malo na milost i nemilost samog igraca, kako ce pristupiti igri, i kako ce iskusiti svet. Koliko ce igrac sam dodatno istrazivati, saznati nove detalje, sakrivene ili ne, o svetu, i prici naravno.

Mozda je moj prag dobre price nizak. Imali smo ovu diskusiju sa vasicem pre sjaset meseci, kada je rekao da ni jedna igra nema dobu pricu, ili slicno i savetovao je citanje Dostojevskog i drugih . Naravno drugi medijum je u pitanju, i po meni nije za porediti, ali tu je svako drugacijeg misljenja. :smile:

1 Like

Fallout valjda ima dosta rupa u lore-u valjda zato što ga su ga prvo radili Black Isle Studios pa kasnije preuzela Bethesda pa ima dosta nedoslijednosti. Prave ljudi dosta videa na tu temu. A kažu da niko nije ni očekivao da će to postati velika franšiza kad su napravili prvi Fallout. Pa je zato taj univerzum malo goofy, futuristički ali sa retro 50s estetikom. Nisu razmišljali da će to trebati dublje objašnjavati, trebala je biti jedna igra.

I da, i meni Bethesdine igre su uglavnom najbitnije da bude dobar open world sa dobrim potencijalom za istraživanje. I rade to dobro, na stranu što ih danas mnogo kritikuju s pravom ali treba im dati kredit za ono što rade dobro.

1 Like

Ako ne bude radila u 60fpsa, tj. bude u 20+ kao što izgleda u onom prvom gameplay demo-u, onda džaba priča, svet, grafika i sve ostalo :grin:

1 Like

Naravno da će da radi u 30fps. Eventualno 60fps u 1080 plaaaafon i ćao djaci. GOTY! :rofl:

Otkud vam da neće biti 60fps?

pa onaj gameplay prikazan je bio u 11 frejmova otprilike :smiley:

1 Like

Ja iskreno ne znam ko se uzda i nada u Tod Howard-a? Lik je Indijanac na kvadrat :smiley: . U najboljem slučaju dobijamo Skyrim in space i ima da pevamo :slight_smile:

Biće Quality i Performance mode, pa ko šta voli.

Tako bi trebalo, ali to još ne znamo.

1 Like

Pa to su manje više standardne opcije, videćemo pred izlazak.

1 Like

Pa jesu, ali videli smo i primere najnovijih igara u samo 30 fpsa, tako da se iskreno nadam da si ti u pravu.

Koja je skoro bila u 30, slabo sam ispratio?

the release of two new games that do not support 60 frames per second gaming on PlayStation 5 or Xbox Series consoles, Gotham Knights and A Plague Tale: Requiem.

1 Like

A da jeste. Mada to je mali studio, valjda im je bilo bitnije da ulože resurse da lepše izgleda. Bilo bi lepo da u nekom trenutku izađe patch.

4 Likes

Ah Gotham Nights je tehnicka brljaza decenije. A Plague Tale ko zna zasto. :smile:

1 Like

Mislim da nema razloga za brigu… Morace da optimizuju za 60fps pa makar bila rezolucija 1080p. Vise je pitanje na sta ce liciti taj mod. U dobro optimizovanim igrama, maltene ne primetis razliku u pokretu, quality mode je vise za screenshotove.

Apropo price, F4 je solidan zaista. Setting je fantastican, muzika, art i slazem se da je prica vise nego ok sa synthovima. Skyrim takodje odlican, osecaj grandiozne avanture, uklopljeno sa neverovarnim soundtrackom koji kulminira dragonbornom.

Ono gde mozda malo failuje Bethesda su dijalozi i side questovi. Dosta su genericki, a standardi su porasli nakon Witchera, ne mogu vise da prodju obicni fetch questovi, idi tamo donesi mi cvet koji raste na vrhu planine da napravim melem a ti dobijes malo para i xp.

Pa i ti si isto ovo komentarisao kada je izašao gameplay koji radi u najboljem slučaju između 20 i 30, naravno da očekujem da bude i performance mod.