Starfield: Official Gameplay Reveal

Pogledao sam snimak i meni ovo deluje kao miks NMS sa Fallout-om, uz dodatak lootershooter varijante za oružija. Mogla bi biti opasna kombinacija, pod uslovom da je lepo utegnu i da priča bude zanimljiva.

Vidi se da je neki rani build, jer igra nije imala ni stabilnih 30fps u nekim momentima, što me pomalo plaši, jer je reč o izlasku u 2023, a prikazan je sam početak igre, videlo se da su protivnici LVL1 i 2.

Projekat je definitivno megalomanski i baš bi voleo da uspe, nedostaje neka epska SF saga, posebno posle Mass Effect-a.

4 Likes

Negde sam pročitao da igra pošto ne izlazi za PS, je njena olakšalo jako puno, a i verovatno da igra neće izaći za Xbox one X. Tako da se fokusiraju na series s i X i PC… Ali videćemo, poznati su po tome što mogu dosta toga da sjebu :smiley:

2 Likes

Eh, eto još jednog minusa. Ne volim kada igram sa gluvonemim likom :person_facepalming:t3:.
Par igara sam probao tako i batalio. Msm da je konkretna igra Bless Unleashed.

1 Like

Podeljenja mišljenja oko ovoga. Nekome razbija imerziju nekome odgovara da lik ima svoj glas. Šta znam, nešto mi ne nedostaju u Elden Ringu to što sam mutav ali mi je isto ok kad Geralt ili Master Chief nešto pričaju.

1 Like

Sad kad sam pročitao… 1000 planeta i svaka ce moci da se poseti … O c’mon pa ovo nece biti zavrseno i utegnuto do 2025 pazi sta vam kažem .
Pustice možda sledece godine neki poluproizvod, ali to nece biti ni blizu onoga sto bi trebalo da bude …
J€beni Tod i njegov mali pen!s …

3 Likes

Ili ce da budu prazne planete, tj odes na neke i majnuješ kamenje i materijale, itd.

2 Likes

Uvek mogu biti planete pune bagova :joy:

1 Like

Bice utegnuta isto kao Star Citizen :face_holding_back_tears::sob::joy:

1 Like

Bolje da su napravili 5 dobrih planeta. Ko ce da rovari po proceduralnim pustarama. Taj aspekt me je najvise i odbio od NMS-a.

3 Likes

NMS je imao veliki promasaj sa proceduralno generisanim planetama, ali isto tako je to bila u osnovi indie igra.

Ono ato mislim sa ce se desiti sa Starfieldom je nekih 10-20 planeta koji su hand crafted i prate main story, dok je ostalo proceduralno generisano. Ne mogu reci da ovo zvuci lose.

Ako gledamo u smislu ekspanzija, ovo bi moglo biti izvedeno sa dodavanjem/otkljuvanjem novih planeta i misijama na istim.

4 Likes

Meni je bolje kad je lik mutav, nekako mi je fluidnije tako. Izaberem sta hocu da kazem i onda treba da cekam da nekim glupavim glasom izgovori sve to. 10 sekundi mog zivota ode ni za sta.

1 Like

Imam drugara koji obozava kad je lik u igri mutav. Onda on izgovara naglas svaku recenicu Kao da on prica sa tim likovima. Ima nas svakakvih.

Nekad davno u raidu u wow-u nam se pridruzio lik sa roleplay servera, raidovali smo, i kad smo zavrsili, lik se zahvalio, okrenuo i krenuo da hoda napolje. Reko oces da ti bacim teleport (posto sam igrao sa magom), neka hvala prosetacu, i ode, bez trcanja. :joy:

1 Like

Stvarno ne znam sta se ljudi cude i negoduju. Dijalog iz prvog lica, protogonista bez glasa. Jep zvuci kao Bathesdina igra.

2 Likes

Možda ćete se začuditi ali za svaku igra sa malo većom mapom koristi se procedural generation i onda se posebno uređuju delovi u kojima se odvija poseban deo igre. Mislite da su dizajneri nivoa sedeli i sadili ona silna drveća i kuckali planine u RDR2? Taman posla, niko nema ni ljudi ni vremena za tako nešto. Bitno je da lokacije vezane za igru/priču/misiju budu zategnute i uređene.

1000 planeta će biti dostupno ali to ne znači da će svaka biti vezana za samu priču. One koje će biti, verovatno će imati par lokacija da se posete i tim mestima će da posvete pažnju. Ako neko hoće da istražuje van toga, pa idi slobodno.

drugim rečima,ovo:

3 Likes
2 Likes
1 Like
2 Likes

Gledam i provalim da nece biti za PS :pleading_face:
Izgleda dobro. Ali ovakve igre ako nemaju dobru privu nivo MassEfect ili jace sve je dzabe.
Ovakve igre moraju da imaju pricu i to ozbiljnu.

Pa i ne baš, a Skyrim je najbolji pokazatelj toga. Najbitnije u ovim igrama je dobra atmosfera i da je mapa zabavna za istraživati.