Starfield {MT}

Ja ispadoh onda neki vrhunsk pilot, koristi thrusters obavezno ako imaš skill pointove u piloting skill.
Razorleaf je ok, ali neka mikro varijanta A klase.
Recimo možeš ovako neko da zbudžiš ako imaš dovoljno creditsa.
Ja ga furao na 70 levelu, i dalje završava posao

1 Like

Upravo mi se to desilo u US misiji lol.

Screenshot iz dela misije

1 Like

Koristim thrustere koliko se snadjem, al kad na pocetku njih gomila svi pravolinijski upru lasere u mene, istope stit ko nista. Mozda na pocetku borbe da letim u stranu, ko ce ga znati.

Pare imam, al nemam perkove (sem prvi piloting i prvi targeting). Imam osecaj da nivoi bas sporo napreduju, sve sto koristim je odavno popunilo zahteve za sledeci rang, sad samo cekam da mi udele poen da u nesto i stavim.

Pogledacu video, imam i neki svoj sto sam nasao. Ma snaci cu se, ovako il onako.

1 Like

Ovaj bi trebalo da može da se nabudži relativno rano, jer je class a pa ne treba starship design na nekom velikom ranku, a to za skillove jeste debilno nema šta.
Ja volim da probam dosta pristupa, masterovao piloting skills gde treba da se unište brodovi. Onda onaj neki drugi skill u science treeu koji daje dodatne power barove reactoru kad isti taj objective je da bi se levelovao skill. X puta mi se tako desilo da se dešava taman mislim ajd skenirao sam 70 planeta ili naselio nekoliko planeta neće mi više trebati, kad ono prc, krenem s nekim novim skillom kad traži istu stvar

1 Like

Jedan dosta bitan skill, ship command je zabagovan. Ne računa progres (destroy or board 5 ships with 2 or more active crew members) ako je u pitanju napravljen brod, znači mora kupljen ili neki s misija, od 8 sam imao 1 takav, narvahl koji važi za najbolji class c koji može da se kupi, i mogu reći, iako upgradeovan, da je teško govno u poređenju sa svakim kojim sam pravio od nule. Baš me namučio quest, pre toga ne pamtim kad mi je trebalo ovoliko ship parts da masterujem skill.
Možda u tome leži tajna što neki imate problema u ship combatu

1 Like

Ako još neko naiđe s istim problemom, evo videa koji mi je puno pomogao –

Ne samo što pokazuje korak po korak kako da modifikuješ mantis, nego objašnjava odličnu taktiku uz pomoć koje mi je nezgodan space combat postao mačji kašalj.

Jednako bitno, ovo je solidno početnički guide. Ne treba ti skoro ništa sem da si makar lvl12, da imaš mantis i da imaš piloting 1 (ako se dobro sećam). On kaže da ti treba i oko 100k, al ja sam svoj brod modifikovao za oko 50-60k. Nisam ispratio sve što je on uradio, samo sam zamenio oružje i uklonio motore koji dodaju ekstra težinu bezveze.

Da ukratko opišem taktiku – kad krene borba, okreneš se i bežiš uz boost. Kad prestane paljba, to je znak da upališ thrustere (RB) i okreneš se opet ka protivnicima i istopiš ih leteći punom brzinom unazad.

Ako nije mnogo jasan opis, momak sve podrobno objašnjava. Srećno!

Vanguard misija je poprilično potrajala, oko tri sata? Nekako mi žao što je nisam uzeo na početku, kontam da bi iskustvo bilo još bolje proći je sa početnim statsima i opremom.

Meni je to prvi faction questline koji sam odigrao. Odigrao sam je opet sad na NG+ i moram reći da je bilo dosta lakše sad drugi put. Prvi put sam kišu municije potrošio u onoj finalnoj misiji u Londinionu, drugi put sve sam nekako brzo preletio.

I ja sam kasno otišao na londinium, ne pamtim do sad ijednu lokaciju da sam igde dobio toliko legendary geara i oružja ali je bilo ispod mog nivoa debelo, tipa imam neki common ali superior bounty hunter armor, statsi su mu za 70% jači od 2 3 komada što su mu dali u armory, isto i sa oružjem

Da, zato kontam da tu misiju valja uraditi rano i dobiti dobar gear iako je mnogo teže.

nooo, spojlovali ste mi da se ide i u Londinion. :sob:

gotovo, neću igrati više.

Sidequestovi ispadoše zanimljiviji od glavne priče, gde sam još uvek samo član džentlmenskog kluba koji iz hobija istražuju svemir. Ne kažem da treba odmah svet da spašavam, al daj makar neku urgenciju. Možda sam još ‘rano’ u kampanji, posle 20-30 sati. :laughing:

Onda imaš persuade sistem – pričamo sa nekim matorcem, treba nam od njega nešto, sav narogušen neće ni da čuje. Ja uradim jedan jedini persuade (doduše crven), on odmah ‘e ok daću vam’. Lidija gleda kaže pa nije mu mnogo trebalo.

Krenuo sam da kradem i džeparim iz čiste obesti. Još vodim Andreju, sve vidi al ćuti. Biće nezgodno kasnije s ovim dobricama što na sve negoduju.

Inače ne znam što su dali prodavcima tako malo novca – svaki put dovučem gomilu oružja i skafandera za prodaju, prodam tri puške njima već prazna kasa. Pa onda moram da nađem stolicu da čekam dva dana da im se obnove novčana sredstva. Nekako kažnjavaju igrača bezveze, frikcija bez razloga.

3 Likes

6 Likes
  • FOV: Sliders are now available in Settings that allow players using first person or third person to adjust their FOV.
3 Likes

A HDR kalibracija ništa?
To čekam, FOV mi ni ne treba :grin:

Heh pa zar ne rece neko (mislim DF) da je verovatno „umetnicka odluka“ da igra ima taj neki sloj sivila, tako da mozda nikada ne bude prave hdr crne i ostalih boja. :grinning:

1 Like

Rekli su da će u budućem updateu ubaciti slajdere za podešavanje HDRa…
Hvala im za umetnost :grin:

Kontam da je limitiran novac za prodavnice kako se ne bi olako slomila ekonomija, jer bi samo sakupljao sve živo i prodavao najbližem vendoru. Za kratko vreme bi imao milion kredita.

2 Likes

Staviše opciju pod ‘accessibility’, ako još neko traži.

To je bilo za novu Forzu :joy: