Starfield {MT}

Meni jedan od esencijalnih modova natural lut filters. Bukvalno kad sam nabacio druga igra.

Meni je debilno jako, i za to sam nabacio mod. X situacija mogu da se setim. Prodajem oružje koje košta preko 20k, vendor nema toliko.
Milion creds nije neka suma uopšte ako si into ship building, meni prosečan brod košta otprilike toliko. Jer moraš da praviš školjku na jednom mestu, kompromis sa modulima, kozmetikom, oružjem, pa da obilaziš druge vendore i menjaš i doplaćuješ. Imam 7 mislim modela c klase pravljene od nule, ni jedan nije koštao ispod 700k, i to je sa masterovanim commerce. Isto x puta mi se desi pokupim na jednoj misiji 10-15 komada contrabanda, odem do dena, taj trade authority važi za jednog od bogatijih vendora sa 11k budžetom da kupuje contraband i ukradene iteme, prodam 3 komada i nema, moram da gledam one debilne animacije dok čekam na stolici.
Nema mi logike da ship technicians/vendori na starstations imaju oko 200k, a weapon shopovi tipa 2k. Loše je izbalansirano.

Inače naleteh i ja na planetu sa klonovima istorijskih ličnosti, ali ne znam da li ću uspeti da završim. Iz nekog razloga kad pređem deonicu me svi npcjevi u naselju napadaju :rofl:

1 Like

Pa naravno, ali ja igram na xboxu :grin:

E jbg, biće u nekom trentuku.
Videh na nexusmods da ima modova koji mogu da se nabace na pc gamepass verziju igre pa se valjda sejv syncuje sa xboxom i onda tako mogu neki modovi da rade i na konzoli, ali ovaj opet menja fajlove tako da čisto sumnjam.

Nastavio sa pričom i završio NASA misiju sa sve plot-twistom. Genijalno je kako igra stalno baca pred igrača da malo razmisli i da stvari nisu onako kako izgledaju. Kontao sam da priča ide u jednom smeru, sada mi je ovo došlo kao šamar. U drugim vestima, imam +250 sati u igri.

1 Like

To je bug, i ja sam ga imao. Rješenje je da ne ubijaš ove obične sledbenike lika sa kojim si zakuvao. Samo njega rokneš i onda neće bug taj biti.

1 Like

E top, hvala. Vidim da nešto baguje, jedan load ubijem leadera ne dropuje nikakav loot. Reko ajd bar 4 5 sledbenika da roknem da nešto lootujem

A u pm, još jedan skill destroy 5 ships, 15, 25, 50. I opet mi ne radi counter, probao kupio 3 različita shipa, ni boju im nisam izmenio i opet ne računa. Grrrrrrrrrrr.
Sad već nemam izbora osim da pokupim preostale powers i odem na ng+

Igram pomalo Crimson Fleet fakcijski questline koji mi je jedini ostao.
Fino sam se nasmijao ovim dialog opcijama ako imaš Extrovert trait pa sam našao video.

2 Likes

Kao i Starfield. :sweat_smile:

1 Like

Ja se iskreno ohladio od Starfielda, rekao bih da sam došao do poslednje četvrtine main story-a, I negde na pola Crimson Fleet questa, ali nikako da se vratim igri, pogotovo nakon TLoU Part 1.

Nekako me ubija u pojam konstantno ulaženje i izlaženje iz menija, beskonačna učitavanja… Totalno upropasti imerziju.

Završiću je sigurno, ali sam definitivno sa svakodnevnog igranja prešao u svakonedeljno igranje.

3 Likes

Ja Starfield nisam imao želju ni da probam. Baš sam se ohladio od tih 100+ sati open world igara gde pola od toga pešačim tj putujem do misije. Hoću igre od 15 sati ponovo

1 Like

Uprkos svim manama, meni jos uvek prija da sednem uvece za sesiju otvaranja fioka u svemiru. (jedino sto me luka ne pusta puno da igram, jer bi stalno nesto svoje. Vec razmisljam ima li smisla uzimati krompirka samo za njega)

Elem, sinoc zavrsio Andrejin quest. Jedno dvaes’ sati joj trebalo da se opusti i najzad kaze sta je tisti. Quest je bio zabavan, postavka intrigantna, al su ga zavrsili bezveze. A nije ko da su morali, samo par recenica da su promenili bilo bi makar ok. Ovako ispala mokra petarda. Nadam se da ce ostali companion questovi ipak imati vise mesa na kostima, sto kazu. Sledeca je Sara na redu, razgovori su nam vec postali dosta intimni, slutim da joj ne treba jos mnogo.

goodbye andreja, barem nisi negodovala dok sam krao.

Inace potpuno slucajno nadjoh nekakvu pistoljcinu na podu iza prodavca, kad sam tek onako posetio ispostavu na Evropi. Sad mi je to najjace oruzje u inventaru, rucni top.

1 Like

Andreja je meni najbolje napisan lik od ta 4 companiona što možeš romansu sa njima imati. Baš mi je realan lik, ljudske reakcije je imala. Kako se samo ispizdila na mene kad sam se izletio da je član kulta. :sweat_smile:
I dobar mi je poklon pto dobiješ od nje na kraju.

Ali to je to, nisu companion questovi nešto previše opširni. Treba dosta vremena da razviješ odnos s njima ali quest kao quest na kraju je kratak.

1 Like

Ko voli balistic i shotguns, advanced coachman i hornet’s nest mod (doduše mislim da mora max skill weapon research i magazines 3 u research lab) nije humano kakav dmg nanosi.
Videh na redditu da igra ne računa dobro dps za taj mod, valjda bude preko 4000 što je baš apsurdno. Meni je shotgun samo na lvl 2 pa opet deluje tupavo da svakog one eventualno two shotujem.
Negde oko 90 lvl toliko sve smori, loot postaje previše op, i to na very hard, mogu misliti kako je tek na normal. Jedino što mi se svidja što sad redovno nalazim na neke vrhunske shipove hymn III autobahn III i još neke ali mislim da sam baš žestoko overkillovao s levelima, trebao sam odavno na ng+ ali valjda nadjem vremena uskoro.

Sve u svemu najveća zamerka mi je što je loot/cargo vezan tj shareovan između svih shipova. Imam 8k resursa i ako hoću da napravim manji ship sa 100 mobility i 150 top speed cargo će mi biti na 2/8k i neću ništa moći da pokupim.
Nema lgoike da recimo ne mogu sve resurse da tovarim u cargo ship sa preko 100k prostora nego mora da se preslikava. Onda i nema neke poente imati više shipova.

A alternativa ako čuvate resurse ili loot nije baš najsrećnija. Mislim da sam dobar deo (ako ne računamo 3 questa koja ne mogu da kompletiram jer su zabagovani) igre obišao. Osim lodgea, jedini storage kontejner sa beskonačno kapaciteta ima u riyjin industries zgradi kad se završi njihov questline i dobije kancelarija u zgradi. Opet malo nesrećno rešeno, jeste brže nego na Jemisonu i lodgu, ali ovde nema workshopa za trošenje istih tih resursa. Sa druge strane pravljenje storage kontejnera na outpostu, poprilično proguta resurse, jer svaki ima kapacitet od samo 150.
Nešto sam skarabudžio, neka lepa planeta sa atmosferom, puna flore i faune, napravio na outpostu samo landing pad i habove sa kontejnerima i workshopom

Starfiled na prvom mestu po prodaji u US za mesec septembar, iako je na Game Passu, plus zaista čudo da se prodao više od Mortal Kombat 1 i nove Fife koje su multiplatform.

9 Likes

Jao totalno sam zaboravio da sam ovo naručio još pre 4 meseca. Danas sokiran kada su doneli. Da li je kul, jeste, da li vredi 50€, ne znam. :smile:



15 Likes

Ne znam ja… na twitter- u odnosno X-u kažu da je Starfailed. :clown_face:

@ph1beropt

Izgleda kul ali mi se ne sviđa ideja umotavanja konzole zbog pregrijavanja (iako su rekli da ne smeta uopšte).

1 Like

Super je, vredi naravno svaka customizacija.

1 Like

Pa zaista ne vidim zašto bi se pregrejavala. Nije plastika koža da konzola diše preko nje. :slightly_smiling_face: Svi ventilacioni otvori su više nego otvoreni kao što se vidi. Ako se bude pušilo, javim se. :smile:

Ma znam, nego takav osjećaj imam, jače je od mene.