Starfield {MT}

Najjača u igri bez premca. Ali morao sam da upalim console commands da bi se izvuko iz teksture, sad mi na sejvu stoji modified jbg.
Iako je sjajna ne bi mogao da je ponovim, nikad više digipickova nisam spucao iako ih ima poprilično

Da i ja dam neki doprinos temi :grin:

2 Likes

Nisam mislio da ću u neko skorije vreme ovo reći ali polako mi ponestaje misija :rofl:
Sysdef, uc, freestar rangers, ryjin, ostali su mi još u neonu onaj neki mini gang na spratu od madame sauvage’s, ostalo sve generičke misije sa raznoraznih boardova, brzo dosadi.
Mini spoiler, kažu da se ne prelazi main dok se ne skupe svi artefakti jer se leveluju sa svakim prelaskom. Dosta ih je meh na lvl1, a sa svakim ng+ postanu dosta jake.
Toliko me smorilo i ne znam šta više sa credits da radim da sam uzeo i napravio neki ship a klase sa max mobility i speed, sa boostom ide preko 1000 čega već. Malo lošiji shield ali i dalje lagano roka po lvl 70 va’run/bounty hunters/crimson fleet i starbornima. Samo još nisam imao situaciju da naletim na legendary ship, one tvrđave ogromne.
I da, ne verujem koji sam kreten da nisam ništa uložio u spacesuit design i research. Ima baš finih modova. I ovo 260 carry weight mi psotaje malo jer moram stalno da nosim pun K aid itema za svaki mogući affliction, pa itemi za persuason itd. Medpack nema masu ali zato trauma pack i onaj još jedan healing item jači od med ima, pa kad se prikupi 100+ komada i to ima težinu. Videh negde da je valjda sa časopisima moguće doći do 320 carry weight, ali nešto preterano ih nisam nalazio.

2 Likes

kasno marko na kosovo stize, al evo sinoc odgledah par ovih epizoda, ima nekoliko stvari koje nisam znao –

Nemoj da te to čudi, evo ja posle sati i sati u shipbuilderu i sigurno 20 “kreacija” i izmena na skoro svakom još ne mogu da ukapiram 100% kako funkcioniše onaj snap sistem i zašto mi svuda između habova u istom nivou gura vrata i po nekoliko komada merdevina kada je na više nivoa. Ovaj neki poslednji što imam sa 12 komada auto turreta je toliko op da me smorilo. Bukvalno samo treba da upravljam a auto oružja odrade ostalo, ne mogu da stignem da ih power downujem da bi boardovao/krao shipove. I ništa, vratio sam se na prethodni model koji sam pravio, bez preterivanja trebalo mi 5 minuta da nađem research lab i krevet za xp boost. Lavirint

1 Like

Jel se ti auto sistemi otključavaju putem nekog skilla? Ili je prosto potrebno upgrade-ovati brod?

:smiley:

Mislim da moraš za početne na class b brodovima da imaš bar 1 skillpoint u starship design. Ima mali milion oružja, vidi samo neki koji ima u imenu auto. Ima auto turrets, auto neutron beams, auto alpha turrets.
Pb-300 auto alpha turrrets je zlo i sa dometom a pravi dmg i protivničkom shieldu i hullu. Mislim da ima slabija varijanta 100, jer za 300 sam poprilično siguran da traži i lvl4 piloting i 4 starship design.
Neki su vezani i za level koji si, npr meni nije dalo one ogromne dvospratne cockpits do lvl 60. Itd.
Ali opet da se ne ponavljam, mislim da je daleko korisnije i daje šmek igri koristiti thrusters, ja nisam izvalio kako se koriste sigurno do nekog 20 lvl
Znači optimalno da "gas* bude u sredini onog belog levog polukruga, nikako full speed i onda sa thrusters se preusmeriš na sledeću metu i juriš. Ovo sa auto oružjem, na nekom brodu sam uspeo da naguram 3 puta po 4 komada, bukvalno možeš da afk, iz kog god pravca da se primiču ovo ih sprži i na very hard.

Btw šta je ovaj čovek uradio, ovo je predobro.

1 Like

Jbt jel ovo iko može ozbiljno da shvati, engine mu na 1 bar, 3 bara neiskorištena. I hvali se kako je prešao igru, a ne ume da odabere planetu koja mu je ispred nosa nego ulazi u mapu, i lupa kako ne može da se sleti ako nema neki outpost ili štagod na planeti da bi prvo to odabrao.

Eh ja cekam da se vratim u univerzum cim malo zabatalim glupu Fifu.

Inace SK je dao 70 Starfieldu, uz titulu igre meseca, i prodruzio se tieru velikih medijskih kuca sa negativnim stavom. Kuzma je u svom ostrom i sarkasticnom modu - “tehnicki primitivna igra koja se sastoji iz niza menija…”. :sweat_smile:

2 Likes

Od časopisa sa ovakvom naslovnicom, to je još i dobra ocena :sob:

2 Likes

Haha kakvi likovi… samo te face kad vidim ko da sam se teleportovao nazad u srbiju.

Sto se ocene tice, slazem se s kuzmom – otprilike sedmica ili osmica, al je svejedno igra meseca. Prija mi da je igram, al da ima debele probleme, ima.

Nasao sam zanimljiv argument kako se u raznoraznim gameplay sistemima nazire jedna potpuno drugacija, komplikovanija igra od koje su odustali, pojednostavili stvari i dali nam ovu streamlineovanu verziju koju danas igramo. Ne mora da znaci da je tacno, niti da bi ta druga igra bila bolja, ali argumenti drze vodu –

https://www.reddit.com/r/Starfield/comments/16p8c43/starfield_was_a_very_different_game_than_what_was/?share_id=ZplWSrfKoqLH7QkJiQIK9&utm_content=1&utm_medium=ios_app&utm_name=ioscss&utm_source=share&utm_term=4

Inace naceh juce Mantis misiju najzad. Prvo sam isao da spasem Barretta, al onda nisam znao sta bi s njim. Trenutno mi je Andreja najdraza, a Saru drzim na brodu, njen burzujski akcenat tamo najbolje pristaje. Elem, Mantis misija – naplasilo me to sto pise da je sazvezdje lvl 30, medjutim kad sam tamo stigao tek pokoji spacer pruza otpor, ostatak je uglavnom daleko ispod mog nivoa. :woman_shrugging:

Da budem iskren, nadao sam se malo vecem izazovu, ovako opet slutim da se igra prilagodjava meni.

edit – nego, da bih dobio companion questove, ocu morati da menjam ko mi pravi drustvo?

1 Like

Šalabajzeri. Reko sam sebi da neću nikad da gledam naše recenzije i pokajah se gledajući, količia cringea je jaka. Sve razumem, da je zbog recenzije na gas prešao, ali tvrdi neke debele nebuloze.

Nažalost, mora tako, kao da steknu s tobom neku bliskost da bi krenuli sa pričom.
Btw napravi save pre nego što lootuješ mantis armor, pa ako ti se ne svide perkovi load dok ne dobiješ dobre.
Ima jako loših, chameleon, da te healuje samo kad dođeš do određenog nivoa healtha i neke takve nebuloze

1 Like

Ah dobro je znati. Nadam se samo da je bolji od ovog sto imam (iz vitrine u lodgeu), zali boze truda inace. Mada novi brod me najvise interesuje, skucen mi postao Frontier.

Budi Freestar Ranger :wink:

Neka hvala, ima i previše sistema u igri da bi svi bili primarni. Tod je rekao da su neke od njih namerno spustili na nivo prisutnih ali ne i potrebnih ili kritičnih. Osećaš njihovo prisustvo ali ti ne “otežavaju” gameplay (zamisli da moraš konstantno voditi računa koji ćeš Space Suit da nosiš u zavisnosti od planete na koju slećeš). Mislim da im je filozofija bila avantura/zabava >>> simulacija/imerzija.

2 Likes

@n00dle ali su ipak face :slight_smile:

Mogli bi da te pozovu kad budes svracao, da se prisetite starih dana. Ti sa Kuzmom u podcastu bi verovatno bio clash senzibiliteta kao u nekom cudnom snu gde se sve zivo pomesa, u nekom multiverzumu svih zamislivih dogadjaja. :sweat_smile:

I to je dobra odluka. Zamisli ovih što mrze encumberence sistem koliko bi kukali da moraš dodatno da nosiš još 4-5 dodatnih spacesuits. Ne bi mogao ništa da pokupiš.

Dobijali su nervne napade što u jednom dijelu u Fallout 4 kad treba prvi put da uđeš u Institut, što si morao da koristiš crafting i settlement sistem da napraviš onu skalameriju. Bilo je Bethesda namje lagala, bla,bla…
Sad kad je to sve 100% po strani, sad opet ne valja. Eno gledam danas na twitteru, onaj Luke Plunkett, Kotaku-ov nazovi novinarčić koji uvijek nešto mrači što se tiče Xboxa, danas ima niz tvitova kako su sistemi u Starfieldu dead weight. I sad je loše što ne moraš ništa sa tim raditi.
Ne možeš svima ugoditi.

1 Like

Nakon skoro mesec dana igranja i nekih 40-ak sati, sinoć završih glavnu kampanju. Pored nje sam odradio samo Freestar Collective zbog nagrade. Kao “casual” gameru, koji trenutno zbog obaveza nema mnogo vremena za igranje osim ponekad vikendom (pa prosek igranja ispada oko 2h dnevno), neki delovi igre mi nisu delovali baš primamljivo (jer bih ovakvim stilom igranja igrao do sledeće godine :rofl: ). Tako da sam prošao bez nadograđivanja oružja, odela i svega ostalog, nisam skupljao svaku sitnicu koja je mogla, samo oružje, municiju i odela zbog prodaje. Samo sam jedan outpost napravio zbog one misije a čak ni brod nisam nešto budžio. Ko nije još uvek počeo da igra, preporuka pa čak i za Series S na kom je igra radila super osim sinoć na kraju kada sam ušao u Utility i odabrao da budem Starborn , tu me izbacilo iz igre ali srećom pa je sve sačuvano pre tog trenutka pa nije bilo problema kad sam ponovo pokrenuo. Igra mi je baš prijala, misije su zanimljive, samo eto šteta što nemam vremena da igram NG +, treba igrati sad AC Mirage i novi COD :sweat_smile:

3 Likes

Tacno sam i ja tu zaglavio sinoc, a ko kroz maglu se secam da se neko ovde zalio na tako nesto. Nije me mrzelo da prelistam 500 postova da nadjem :rofl:

Majku im njihovu sprze me za minut. Imam Mantis, slabo pomaze. Doduse, trenutno sam lvl18 u lvl30 sistemu, mozda je do toga.

Probacu opet veceras. Mozda dokupim bolje stitove, a mozda cu samo ostaviti za kasnije.

Al sto me nasmejala ona UC misija kad im objasnjavam u Atlantisu da nas brine potencijalna terrormorph invazija, i bas u tom momentu se to i desi na sto metara od nas! Nisam mogao da verujem. Da sam ja bio clan vlade odmah bih nas bacio u zatvor pod sumnjom da smo ih mi namerno doneli i pustili s lanca. Neozbiljno, ko dete da je pisalo quest.

2 Likes