Starfield {MT}

Pojavio se ili bolje reći pronašli su neki glitch pa pretpostavljam da je odatle. U suštini na outpostu craftuješ weapon crateove i na neki fazon uradiš save load i sanduci se napune oružjem. Gledam neki ship build na yt i lik kaže potrošio sam 14 irl sati rerolujući weapon crate glitch :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
Ja najviše do sad na 63 lvl što sam dobio je epic va’run pulse rifle sa oko 390 komibnovanog dmg. Ovo 1700 ne mogu ni da zamislim kako je, viđao sam ovaj tip snajpera common sa 200tinak maksimalno

Nije se lik hvalio da je radio ikakvu glitch metodu. Ja furam sačmare ali počeo sam da ganjam i snajper pored toga sad. Ja sam tek 47 level ali imam sačmu koja radi 450 raw damage za sad. Ali moram još research da uradim do kraja, ne mogu još sve weapon modove da pravim.

Opa, kakav damage. U mom trenutnom arsenalu ovo je najmoćnije ali ammo za njega je nezgodno naći:

1 Like

Da teško je naći municiju za njega, imao sam to oružje legendary verziju u prvom prelazu pa sam koristio malo. Ali uvijek se može kupiti municija, ja za shotgun kupim redovno kad sam kod trgovca iako imam dovoljno i imam dvije koje koriste različit tip municije. Para ima na pretek a i municije koju ne koristiš koji možeš prodati.
Sad u NG+ sam počeo da kupijem i resources. Imam Commerce skill do kraja levelovan, bagatela mi sve to. 3-4 puške koje donesem kao loot sa misija mi pokriju da pokupijem sav resource materijal u UC Distribution Center i Outland u New Atlantisu. Odem prvo izmodujem ih koliko mogu da bi levelovao weapon modding i povisio im cijenu i onda prodam.

Damage kod mene je malo veći zato što sam levelovao i ballistic weapons i shotguns do kraja. Mislim da može još to bolje, kad uzmem još neke perkove i izmodujem kad budem mogao.

1 Like

Ja nekako od starta preferiram laser puške, rano sam dobio neki epic Orion i laseri su mi masterovani kao i balistics, mislim čak da sam negde pročitao da to nabudži i cutter da je upotrebljiv baš, samo nisam probao. A shotguns imam neki legendary shotty sa abnormalnim fire rate, bleed i uranium rounds, to nije humano kad se sruči rafal, a shotguns su mi samo lvl2. Malopre u neki spacer outpost pokupih 2 komada va 'run pulse rifle, legendary oko 400 dmg epic preko 400. Verujem da ću i 500 prebaciti kad ih modujem

„Završio“ i krenuo new game +.

Baš su glatko odradili prelazak. Uglavnom mislim da sam iskusio suštinu igre i Starfield u celini kao igru. Medjutim, kontenta imam još u ng+ ojha bez kraja. Još sam ja namerno pojedine side priče i arkove ostavio za „drugi prelazak“.

Sada kada sam otkrio suštinski misteriju igre, mogu lagano da istrazujem dalje, upoznam nove karaktere i njihove priče. Zabave ima za još par meseci.

5 Likes

Ja sam birao napočetku šta da uzmem, ballsitics ili lasers jer sam htio da sva oružja koja koristim imaju benefite. Tako da sve lasere sad ignorišem jer sam uzeo ballsitics. Tako da ću još snajpere uzeti i moram naći neki dobar ballistic da ima benefite od oba skilla koja sam uzeo.

Igram tako Starfield ovih dana, već sam 15-tak sati sasuo (kad pre?!) a jedva da sam dalje od marsa stigao. Završio par glavnih misija i pregršt sporednog sadržaja. I sve kao planiram da sročim koju reč, al ne da mi se jer bih uglavnom samo kukao. Pa kažem sebi, aj sačekaj još koji sat, možda krene ta zabava o kojoj drugi pričaju.

15 sati kasnije, teško je reći dal je zabava stigla. U suštini mi se igra sviđa, uprkos svakojakim zamerkama. Radujem se idućoj sesiji, čak i ako samo čistim još jednu cookie-cutter napuštenu bazu pa posle usisavam resurse. Ima tu neki chill faktor koji je teško opisati, sati samo lete.

Al to što su igru rascepkali na sijaset učitavanja i gomilu proceduralno generisanih krajolika je stvarno kardinalna greška – uklonili su taj organski exploration, jedan od glavnih sastojaka koji čine Bethesdine igre magičnim. Teško mi je da pređem preko toga.

Iako znam za foru da direktno iz menija putujem do sledeće odrednice, nalazim da veštački idem u svoj brod, uzlećem u orbitu i ručno aktiviram grav jump, jer tako makar malo imam osećaj da istražujem galaksiju, umesto što stalno kopam po menijima. (a igra fala bogu jedva dočeka da te opet baci u svoje loše osmišljene menije)

Imam polu-formiranu teoriju da ova rascepkanost za sobom lančano vuče niz drugih strukturalnih problema, al već smaram previše.

Nego, jel ima uopšte smisla posetiti tako neku random bazu ili pećinu koje vidim na površini planeta? Ne sleće mi se ako će samo biti još jedna proceduralna tvorevina.

Sve u svemu, ono što se kaže ‘flawed’ igra. Ima jedinstven šmek koji me vuče da igram još, uprkos gunđanju. Kontam da sam se jedva od obale otisnuo, valjda me tek čeka avantura.

7 Likes

Što bi rekli don’t qoute me on this ali mislim da sam na redittu davno pročitao da balistics zapravo poveća i pistol, shotgun, lasers pa sam maxovao oboje.
Nerviraju me ovi tierovi, baš retko dobijam advanced oružja i superior armor. Pa evo nekih 20 levela furam advanced rare orion jači od sigurno 5 6 epic i legendaryja koje sam u međuvremenu pokupio. Kažu da se drastično poveća drop rate posle lvla 100.
Inače pogledajte s vremena na vreme status svog charactera, ja sam sa silnim ampovima navuko zavisnost od stimulansa, što mi je smanjilo carry cappacity i o2 recovery rate :rofl:
Znam da sam video obaveštenje da sam dobio addiction, ali ni na kraj pameti da ovoliko utiče

Nema nikakvog smisla da ballistic povećava na lasers kad to nije balističko oružje. Balističko ti je ono koje ima physical damage, kao što vidiš npr. gore na onim slikama što ima ona oznaka gdje piše PHYS, to su balistička oružja. Oružja koja benefitiraju od laser weapons skill bi trebalo da budu energy weapons.

Znam da nema apsolutno smisla, ali sam negde pročitao, čak mislim i kod nekog ytera sa tipsovima da je pominjao da utiče i na drugu kategoriju pa sam oboje masterovao.
Kad smo kod toga jel postoji način negde da se resepecuju skills? Pretpostavljam da ne zbog challenga.
Posle 60tog levela baš osetno se uspori napredak, nekad i po 5 side misija predjem bez levelovanja, ali zato se baš oseti veći kvalitet loota, pogotovu po onim krajnje desnim lvl 60 i više galaksijama.
Lutam sinoć po nekoj takvoj planeti sa normalnom atmosferom, krenuo ka civilian outpost markeru kad tamo likovi napravili mali grad.
Minuju resurse i upadnem u jednu od zgrada kad tamo vendor sa milion i jednim resursom, epic superior bounty hunter armorom , jedno 20 notes, od kojih kad sam pročitao dobio 7 questova. Pokušavam da nadjem opet planetu, ko zadnji kreten zaboravih da metnem outpost jbg

1 Like

Još jedan dan, još jedan zabagovan quest

Znači ubedjen sam da su štrumfovi pravili naloge i ocenjivali loše :joy:

1 Like

Aha, s tim što da bi ostavio recenziju na Steam-u moraš pre svega kupiti igru i igrati igru (i pored recenzije uvek stoji satnica koliko sati imaš u igri) :slight_smile:

Ko hoće nadje način :joy:

1 Like

Random encounters su baš još jedan od bisera igre, ima ih baš dobrih. Ali kontam spomenuti ih jeste malo spoiler pošto je faktor iznenadjenja bitan u tim momentima. Imao sam baš sinoć jedan gde sam se malo nasmejao. :slightly_smiling_face:

U ng+ kao što sam napisao fokusiram se na delove igre koje sam u prvom prelasku zapostavio. Jedna od njih je bio ceo arc sa pristupon UC Vanguard vojsci. Cela priča sa Xenomorph i Xenowarfare bi mogao biti zaplet jedne cele igre sa sebe. Takodje sam Mars i Cydoniju baš zapostavio u orginalnom prelasku tako da se sada baš vrtim po tom kraju i ima baš šarenih karaktera.

Inače kada se završi entangled misija dobije se onaj neki shotgun, one shote skoro za sve pirate, postalo prelako na momente. Tako da pokušavam trenutno neki melee / brawler „bild“ da pravim. Aktiviram shield moć i juriš na neprijatelje. Trebami doduše neki bolji mač ili noz da kompletiam bild.

Lol 25K ljudi je uradilo dislike od nekoliko stotina hiljada koji su kupili igru.
Screenshot 2023-09-25 at 1.56.22 PM

2 Likes

Složili smo se da ocene nisu toliko bitne, ne znam što se uzbuđujete? :grin:

4 Likes