Starfield {MT}

Kakav kvest :fire:

4 Likes

Najbolji main quest što sam do sad odigrao se zove “entangled” i bilo mi drago kad su na jednom podkastu imali isto mišljenje. Volim takav level dizajn, viđao sam i u drugim igrama, možda i bolje urađeno ali i ovdje je sjajno. Ali pomenuše da je moguće propustiti taj quest što mi je bilo iznenađujuće, mada nisu bili sigurni ali neki njihov prijatelj valjda završio igru i nije imao taj quest.

1 Like

Mene malo smorio ship building, nikako da nađem dobitnu kombinaciju da bude brz i bar 5k carga, a i na kraju svaki mi se svede na jedan od 4-5 tipiziranih oblika. Tako da sam krenuo da kupujem gotove i da ih dorađujem.
Malo reći da sam od Narwahla (riyjin industries) napravio zverku i sa brzinom i sa oružjem. 4 nova 1050 engine-a, 4 auto turreta (jedan orijentisan pozadi, ako neko slučajno promakne i ode iza mene) i 1 missle launcher.
Istina samo 2k kapacitet za cargo, ali za to već imam jedan šleper sa preko 100k :rofl:

1 Like

https://reddit.com/r/Starfield/s/BbuntI4pSE

B r a t e mili :scream::scream::scream:

4 Likes

Ima super brodova koje su ljudi napravili. Nekidan sam gledao neki članak sa primjerima. Bio je i ovaj.

Inače, završio sam igru i počeo new game+. Već sad vidim da će biti i new game+2.
Sve što sam rekao ranije i dalje važi, najbolji main story koji su napravili s tim da nisam igrao TES igre osim Skyrim i generalno mi je sjajna igra, igraći je godinama kao što sam i Fallout igre.
Nisam ovdje pominjao koja mi je mana najveća igre, a to je istraživanje. Dosta drugačije nego u ostalim Bethesda igrama, kao da sam prevaren i nisam dobio Bethesda igru gdje mogu da odlutam iču jednom smijeru i naiđem na kul lokacije i NPC-eve i naučim mapu napamet kao npr. što sam Fallout 4.
Razumijem zašto je moralo tako biti i samo proceduralno generisanje zašto je bilo potrebno ali taj dio mi je mana igre.
Volio bih da bar jedan od budućih DLC-a bude samo na jednoj planeti sa jednom handcrafted mapom veličine npr. Far Harbor mape u F4, ne treba veća. Čisto da dobijem svoj fiks klasične Bethesde. Nije da ova nije vidno Bethesda igra ali fali mi ta eksploracija.

3 Likes

Mene više nerviraju neke sitnice, što bi rekli quality of life. Ne volim ovaj inventory da mora item ceo ekran da mi zauzme, da ne mogu da sortiram po dmg, po težini iteme, po dps. Što vendori imaju malo creditsa. Zato npr ovaj star ui inventory mod je spas. Prodajem sa broda, odem u misc. i ima lepo ikona junk one dekoracije, tissues, tolet papir i sta ja znam i na jedno dugme sell all junk.
Isto npr mogu u shopu da prodam iteme sa broda ali ne i da ih kupim/posaljem na brod. Ili ne znam u radiusu 250m od broda, moram main screen, pa brod, pa cargo hold, pa switch u svoj inventory i onda da transferujem.
Inače izgleda da je lek za 90% bugova u igri otputovati na veneru i odspavati 24h, rešilo mi onaj zabagovani side quest :rofl:

1 Like

U NG+ imaju više credits. Igra je napravljena da je igraš iznova i iznova.
Te UI sam u Falloutu uvijek instalirao. Bilo je sjajnih modova. Mada sad sam na konzoli, rekoše da će biti i na konzoli modovi. Za sad mi ne smeta to.

Samo nisam skontao, jel se one powers leveluju sa svakim ng+?
Jer većina od nekih 6 7 koliko sam pokupio je baš ono meh

Ima fantastičnih modova, ja sam u jednom momentu toliko nagurao da su počeli loading screenovi baš da traju osetno duže. Ali sve u svemu drago mi je da je naletela neka igretina da me natera na gpu upgrade. Samo da vidim još neki fin montior i divota

Ja nisam htio da završim igru dok ne dobijem sve powers ali nisam na kraju znao kako da dobijem zadnju. Imam jedno prazno mjesto ali Vladimir mi nije davao kvest da ju pokupim.
Nisam većinu probao, previše mi je bilo ali koristio sam u combat najviše onu prvu što dobiješ sa gravitacijom, i onu što usporava vrijeme.
Ona što kupi rude oko tebe u radiusu je isto korisna, za ostale ne mogu da baš govorim jer nisam probao.

Takođe mi je dobra ona što ti pokazuje sve gdje je ko. Posebno je dobra za Starborn kad postanu nevidljivi. Valjda se apgrejduju powers u NG+ ali ja nisam dotle još došao.

1 Like

Moze pomoc,malo sam zakocio na samom kraju igre,treba da pobedim ona dva starborna u borbi brodovima,a ja celu igru predjoh sa onim prvim brodom :rofl::rofl: Frontierom.
Da li ima svrhe njega budziti ili moram kupiti novi brod da bih pobedio ovih dvojicu?

Ovde imaš ja sam tako prešao dosta borbi i gde je bilo 5+ brodova protiv mene :smiley:

1 Like

Ja sam igrao sa brodom koji dobiješ kad završiš Freestar Collective faction questline. Sasvim je solidan ali kontam da je najbrža metoda da kupiš neki dobar ako imaš credits.

Ludilo

Kliknite na tvit link da vidite šta je lik napravio

1 Like

Ovo zna da usere performanse samo tako. I oni cargo links sa opcijom interstellar da razvoze resurse sa outposta na outpost su bukvalno nešto najbogvatije u igri. Svaki čas se ingoing i outgoing links otkače sami od sebe. Mislim svaka čast liku. Nije nimalo lako. Ja otkako sam maxovao skener skill na brodu prikazuje mi i retke resurse, jedan je neki rothelkyte ili tako nešto. Pre nabdudženog skenera nikad nisam video taj resurs, neverovatno isplativ. Tu sam napravio outpost, 8 lvl3 extractora, jedan soliter onih large storage containera i čim potrošim creditse napunim kamion ship i rasprodam. Svidja mi se što je isplativ, ne moram da craftujem sa njim ništa da bi unovčio pa ne dobijam kao side effect xp i levele.

1 Like

Sada sam na Freestar Collective kvestu, i ovo traje već podosta. I nema praznog hoda (ne znam da li se računa povremeni povratak u bazu kako bi se podneo rsport, ali čak i to donese pomake u misiji), non stop akcija. Ulazak u underground mech bazu, ma bombona :fire:.

3 Likes

Entangled misija. Mnogo dobra. :eyes:

2 Likes

Ja sam se pri kraju misije pogubio sa distorzijama onim u vremenu,nisam znao gde je levo :rofl::rofl::rofl:

Uh ja pizdim upravo sa tim ulaskom u podzemnu bazu. Ima ih mali milion dole, ne mogu ni da pohvatam odakle pucaju, samo lete meci i rakete… Čim malo provirim roknu me lagano. Čak sam došao u situaciju da spustim težinu na Easy, ali opet zajebano, ostao sam bez med pack-ova, pa je situacija još teža.

Ja koristim LB+RB koji otkriva lokaciju protivnika, tako da je lakše pozicioniranje i eliminisanje.

1 Like

Naletio na netu. Koliko moraš biti sretan da ti RNG rolne ovakav snajper. Da je birao sam ove perks ne bi bolje odabrao.

1 Like