Starfield {MT}

Ja ocu da budem svemirski fotograf i da pravim fotke kao ti gore :framed_picture:

Otprilike, tako nesto i ja kapiram - osnovna misija je vise tutorijal da te nauci i cakama. Cak nije ni previse dugacka po RPG merilima. Zanimljivost je opet, subjektivna. Kvalitet naracije i scenarija je generalno jako nizak i u holivudu a igre se nisu bas mnogo ponosile dobrim pisanjem ni do sada, cast izuzecima kao sto je Disco Elysium, mozes da ih podelis na podnosljive i nepodnosljive.

Igra je… ogromna. Cak i sa svim tim fast travelovanjem tamo-vamo, za ovo kratko vreme koliko sam proveo, imam u logu tonu sidequestova.

Nisam siguran kada je pravi trenutak da se otisnem u make my own fun pravcu - ali neke stvari mi se nisu svidele u nacinu na koji mi igra uskracuje slobodu. Dacu dva primera:

Igra me je, kao neki psihopata u teenage horor igri, naterala da biram ko ce od clanova posade da pogine. Izabrao sam da odem i spasim posadu na svemirskoj stanici, iako me je Sara molila da ostanem - kada sam se vratio, bila je mrtva. Verovatno bi bili mrtvi i neki clanovi posade da sam odlucio da ostanem.

U jednom trenutku africki komandant me je uhapsio i naterao da se infiltriram u Crimson Fleet. Quest se zabagovao i nije mi dao da prodjem, tacnije, nije mi dao tacan waypoint gde treba da idem. U ocajanju, ubio sam cuvara ispred vrata koji vode u moj brod sto je otvorilo vrata uz poruku - frakcija je sada tvoj neprijatelj. Cim sam uzleteo - nisu mi dali da mrdnem, unistili su mi brod. Da sam makar mogao da pobegnem i nastavim da ih izbegavam, mozda platim neki bounty… ne. Ovako ces ili nikako.

:smiley:
Moram priznati da me je priča prijatno iznenadila… nisam očekivao da će biti ovako interesantna :smiley:

1 Like

Ove slike stavi u spoiler.

Isto ću reći da u sve i jednom rpg-u ćeš postati bogatiji brže ako kradeš. Nije to uopšte specifično za Bethesda igru. A može se biti bogat i bez toga. Ja sam ukrao možda 3-4 manje stvari na početku ali imam oped milion i nešto kredita zato što sam prodavao loot koji nađem.

Ne bih se složio da su plitki kvestovi. Ima i u sporednim toliko twistova i opcija, pa ako se na to nadodaju skillovi za persuade i manipulaciju to onda doda još varijacija. Ima dosta načina da se kvestovi završe. A i u maniru bethesda odeš da odradiš jedan quest usput pokupiš 3.
Story mi je za sada ok, nervira me što se izgube brodovi i loot pri završetku igre, a traitovi sa početka su permanentni pa odlažem maksimalno. Na neke brodove sam izgubio sate i sate.
Kao i u oblivionu i skyrimu, neke stvari nisu dovoljno objašnjene, ali sve u svemu vrhunska je igra.

@padawan u takvim situacijama bi moralo da možeš da odabereš najbliži sistem koji nije pod kontrolom frakcije koja te napada i jump do tamo. Naravno grav drive što više barova powera ima u sebi brže ćeš da pobegneš. Tipa ako je 7 8 barova treba ti sekunda za jump, a ako je jedan bar oko 7 sekundi traje da se inicira jump

Ljudi stavljajte u spojlere kad nešto pričate.
Post sam momentalno prestao da čitam kad je počeo da otkriva šta se prenosi u new game+ što uspjevam da izbjegnem uglavnom do sada. I imama neku svoju ideju šta je i hoću da otkrijem sam.

1 Like

Sta je new game+ uopste? :smiley:

Pa ono kad završiš igru pa dobiješ mod new game+ da kreneš ispočetka ali imaš sva svoja oružja i level koji si, tj. tako je u drugim igrama ali u Starfield-u je nešto drugačije i iz ovog što sam odigrao vidim kako se to fino veže u main story.

1 Like

Ponovo krećeš igru sa skilovima koje si otključao sa tim što su u starfieldu napravili obrt koji je čak i jako interesantan :smiley:

1 Like

Koliko brzo napredujete u igri,meni pise da sam potrosio 21h a 13 lvl sam tek,uglavnom main story misije samo radim,je l ima neki trik za brze skupljanje xp?

Pa i ne. Mada, ako hoćeš dosta XPa za malo vremena, onda radi kvestove sa Missions/Bounties Boarda. Istraživanje planeta donosi dobar XP ako ideš naokolo i otkrivaš lokacije.

1 Like

Ima ono glupo farmanje ali to je exploit sa građenjem u outposts. Prelistaj ovdje temu, neko je postavljao video. Ali po meni to uništi igru.

1 Like

Pre nego počneš misiju, odspavaš 1 sat u krevetu na brodu, ovo ti da 10% xp bonus na 24 minuta, ako si smuvao nekog od companiona onda je 15%. Mislim da ima i neki čaj kod nekog od vendora koji daje 3%.
Takođe, kad “predaješ” misiju i tad je dobro da odspavaš 1h.
Takođe neki moj subjektivni osećaj da misije za frakcije daju više xpa nego prosečne side misije.
Uvek možeš na raznorazne mission boardove da pokupiš po 4 misije, obično je jedna da rokneš nekog on foot, druga da uništiš flotu pirata, treća i četvrta da dostaviš putnike ili resurse na neku od planeta.
Imaju neki idiotizmi za 160k xp za sat vremena, farmuju se outposti, debilno maksimalno i totalno nepotrebno.

2 Likes

Hvala svima,jos jedno pitanje,sta predstavljaju ovi bedzevi neistrazeni i kako da ih istrazim na odredjenoj planeti,ovi sto stoji znak pitanja na njima?

To ideš tražiš u daljini one unknown destinacije. Pa onda naiđeš tipa gravity anomaly i skeniraš. Ili bude beki fungus grove koje možeš da skeniraš itd. Zavisi od bioma na šta ćeš naići.

Ja sam evo tek lvl 5.

Iskreno malo mi je konfuzno sto se tice selekcije misije i pronalaska gde je ta misija.

Combat, do sad imam samo par oruzja, nemam bas neku lredstavu za damage da li radim ili ne…

Inace uzeo sam onaj suit kao glitch iliti bug :sweat_smile:

Selektujes misiju iz menija i pratiš plavi pin. :roll_eyes: uglavnom je potrebno da odletis do drugog sistema a onda i sletis na planetu/mesec na kojoj je misija uz neminovna učitavanja.

Ili putuješ do misije direktno iz menija. Nema potrebe da ideš brod > orbita > destinacija > planeta > landing. Ceo fast travel odradiš iz menija za misiju.

Ovo mora da probam :roll_eyes:

Čim selektuješ misiju, pritisni X za Travel.
Ovo jedino ne radi kada si u nekoj stanici ili pećini, čini mi se. Moraš biti na površini ili u orbiti. Svakako manje koraka ako ti se ne prolazi kroz celu proceduru. Ja ponekad odradim sve peške, čisto da vidim uzletanje sa neke lokacije, ali mahom Fast travel iz menija.

1 Like

I ne radi ako su zvezdana sazvežđa kroz koje moraš da prođeš da bi došao do tog, neistražena. Onda isto moraš manuelno jedno po jedno.
Ako neko nije provalio taj fast travel sa X na meniju za misije onda apsolutno razumijem da ih smara fast travel.

1 Like