Starfield {MT}

Pa i taj adoring fan bi ti trebao da daje neke poklone. Ja sam na početku dobio poklon ali su me stalno zvali. I onda te kasnije ne zovu uopšte i ja se posloje nekog vremena sjetim fa sam odem i izdobijam se poklona odjednom. :slight_smile: I ima super fora sa njima jedna što sam slučajno naletio ali neću da otkrivam radi spojlera.

Meni smarač nudio poklone prvi put da se pridruži, ja ga odbio, posle kad se ponovo pojavio prihvatio ali nisam ga assignovao na ship i ni p od poklona. Kroz razgovor mu trazio neku lovu, kaže evo sve što imam, 50 creditsa :rofl:
Ne znam jel treba da ga furam sa sobom, nekako mi deluje nesposoban u borbi totalno

Šta je bolje po vama, unaprediti broj ili kupiti novi? Ja sam polovinu para ulozio na budženje broda iako je mozda bilo pametnije da kupim novi sa vecom posadom :roll_eyes:

Teško pitanje, meni se od svih mogućih “gotovih” brodova možda sviđaju max 2. Ali s druge strane, skup hobi pravljenje svog. Tek sam posle 4tog class C, i nekih 1.5 mil creds stao :rofl:
I to pa nisam preterano zadovoljan, dizajnom dosta podseća na star eagle, tek kad sam sve završio i potrošio lovu skontao :smiley:
Takođe nemoj zanemariti ni free brodove.
Zavisi koji ti je piloting skill, to ti diktira sve. Za nekih lvl 10 pa do 50 sigurno bi rekao da su dovoljni razorleaf i star eagle, oba a class. Jedan se dobija od side misije mantis, drugi od questlinea od tristar rangersa. Nakon neke 7-10 main misije Walter ti ponudi side quest da pomogneš oko dizajna novog broda, na kraju misije te čeka brod, od izbora koje napraviš zavisi jel ćeš dobiti class b Kepler S ili class c Kepler R.

1 Like

24 sata u igri, ni načeo main story. Nabavio prvi brod Razorleaf, napravio prvi outpost za skladištenje itema. Dolazim sa posla i palim Starfield. Igra je toliko zabavna i toliko ima toga da se uradi pravim planove za tri naredna dana šta ću da budžim i da istražujem. Nisam nikada mogao da igram nešto u 30 FPS, ali ovo ne da mi ne smeta :joy:

3 Likes

Meni trebalo jedno 4 sata da se naviknem i sada sve kao podmazano :grin:

To samo znaci da je ponuda igara jako mrsava i tuzna. Ako je ovo najbolje sto moze da se dobije za 10god. Uz svo duzno postovanje ali nije onda za pohvalu.

Ne bih se složio. Broj kvalitetnih igara je veliki, ova godina sama po sebi ubija po mom mišljenju.

Medjutim, takodje nisam rekao da je “najbolje” što se dobija jednom u 10 godina, nego vrsta igre, u kombinaciji sa ambicijom, veličinom, kompleksnosti, dubinom, kvalitetom, novi IP itd.

4 Likes

Ja na primer i nisam nesto impresioniran ovom godinom, ne znam odakl enarativ da je ovo best year ever… prosle smo imali elden ring, novi horizon, ragnarok, stray… subjektivno, mozda mi je cak i slabija. Ali dobra je, tu su negde.

3 Likes

A kao sve ste igre odigrali pa znate koja je godina dobra a koja nije :rofl::rofl::rofl:

1 Like

Nije mi poznat narativ da je “best ever”. Ali je svakako jaka. :slightly_smiling_face: Eto pozitivno gledano, dve lepe godine jedna za drugom. :slightly_smiling_face:

I da ne teramo offtopic previše, od kada sam se pomirio da ne jurcam kampanju za new game+, dosta mi je usporio napredak. Doduše više jer poslednjih 10 dana slabo stižem da sednem i odigram konkretno sat dva, baš me ubija. Nadam se od utorka / srede da zavijem rukave ponovo i posle 40 sati da krenem ship building.

2 Likes

Iskreno na osnovu onoga sto sam video ne deluje lose svakako ali kao SF fanu deluje mi bar za klasu slabije od Mass Effect-a u smislu univerzuma, atmosfere, vanzemaljskih rasa, planeta, likova…nekako mi sve deluje nekako sivlje, nemastovitije i genericnije u poredjenju sa ME, kao da su vise isli na velicinu igre I kvantitet nego na mastovitost, intenzitet price, pamtljive likove, itd ali jedino sto mi se vise svidja je sto mozes da upravljas brodom, iskreno to mi je bas falilo u ME igrama.

2 Likes

Oktobar će biti krcat dobrim igrama :blush:

1 Like




13 Likes

Da malo zabiberim,

evo threada gde ljudi listaju šta im se ne sviđa kod igre. Lično nisam dovoljno igrao da donesem sopstveni sud, al dosta ovih žalbi već nazirem ko potencijalni problem, bez da sam uopšte mrdnuo sa novog atlantisa –

https://reddit.com/r/gaming/s/2TWqLCaaK2

Šta mislite?

Pola ovog threada se raspravljaju o RDR 2. :grin:

Što se tiče originalnog posta, djelimično je u pravu ali takođe mi je smiješno da sa 12 sati neko misli da je nešto vidio u ovoj igri. Ja sa 12 sati nisam makao iz New Atlantisa.

Jeste ima dosta fetch questova, ajde od tačke A do tačke B ali ti questovi po meni služe da bi te doveli do nekog NPC-a, lokacije gdje češ čuti nešto i pokupiti zanimljiviji quest.

Nekima se ne sviđaju ni ti “bolji” likovi i questovi, eto kolega @padawan koliko sam upratio nije oduševljen.
Ja lično se ne slažem da likovi nisu zanimljivi. Evo npr. Andreja mi je ekstra lik napisan i slojevit, kao i drugi kompanjoni koje sam probao i kako se ubacuju u razgovor kad pričaš s nekim i reaguju u skaldu sa svojim karakterom. Bilo je to u Fallout ali dosta primitivnije i lošije.
A main quest sad pičim i ovo što sam do sad vidio mogu slobodno reći da je možda najbolji main story što je Bethesda ikad napisala. Doduše nisam igrao Elder Scrolls igre osim Skyrim ali što se tiče Fallouta, mislim da ne može nijedan da zapne.
Side questovi za frakcije su mi se isto svidjeli ovi što sam odigrao. Neke sam ostavio za new game + koji je neminovan. I uvuče me u priču i zainteresuje toliko da i čitam po terminalima i slušam audio logove što inače izbjegavam u igrama. Danas u misiji gdje je bilo opcionalno da se nađu svi audio logovi sam naravno ostao i našao ih sve i slušao astronauta kako priča kako je iz zabave od nekog superkompjutera tražio da napravi zvuk jednak kao kada bi sve patke na svijetu kvaknule u isto vrijeme. :grin:

1 Like

@n00dle Dosadnjikavi su questovi, klasicna Bethesda. Malo nas je razmazio Baldurs Gate 3 (doduse vas ostale i nije… tebe je mozda GTA 5), Cyberpunk takodje ima mnogo bolje questove, maltene bilo koji RPG koga se secam u poslednje vreme. Dijaloge skipujem, kao i u Diablo 4 - toliko su genericki. Svideo mi se samo robot Vasko, mada se i on sada vec ponavlja. Na sve to dodaj los inventar, ekonomiju koja je bazirana na kleptomaniji… clunky engine… razbijen svet gomilom ucitavanja… nema vozila… kolko oces zamerki.

To i dalje ne znaci da je igra u celini kao suma zamerki losa. Balansiraju je na plus strani muzika, ambijent, na momente neverovatna grafika, sloboda da radis sta oces, cak je i persuation sistem relativno zabavan u smislu da pocinje da te baguje in real life, maltene pozelis da ides i ubedjujes ljude u sve i svasta samo da bi video da li radi.

Na kraju donesi sopstveni sud - neki nece da je pipnu samo zbog 30 fps-a na konzoli. Weight-ovanje svega ovoga je na tebi kao igracu, kada se na kraju skupe u “iskustvo” koje ne moze da te odvoji od ekrana, ili trazis izgovore da radis i igras nesto drugo.

2 Likes

Eh, sad kad malo razmislim, oni jesu pokusali malo da odu u Mass Effect stranu - magicni artefakti koji izazivaju vizije, misteriozna rasa sa cloaking techom koja oce da ih preotme - ali, vise bih voleo u stvari neki ljudskiji zaplet, u fazonu - napravili smo svemirsku civillizaciju, FTL space jump tech, ali i dalje smo u potrazi za vanzemaljskim zivotom, i dalje se glozimo oko politike, i dalje smo sve probleme sa zemlje samo prosirili i amplifikovali na najblizi svemirski hood. I tacno taj feeling ima i Starfield. Svemir nije magicno mesto prepuno vanzamaljaca i sarenih nebula, nego mracno, pusto, negostoljubivo. Svemir jeste proceduralno generisan pakao od monotonije - IN REAL LIFE. Nauka nam pomaze da otkrijemo njegove zakonitosti. I u tome je zapravo “magija”. Osecaj misterije je samo prostor koji nauka jos nije sistematizovala, razotkrila, utilizovala inzenjerskim poduhvatima. I taj prostor je ogroman, veci nego sto mozemo i da zamislimo. Teleportacija, telepatija, vecni zivot, afterlife - sve je domen nauke. Naivnost verovanja u cuda je samo posledica nedostatka naucnih saznanja. Mi smo jos na jako infantilnom stadijumu naucnih otkrica - i Starfield nas, donekle, podseca na to.

Takve postove uvek možeš naći za svaku igru. Igra XYZ mi nije fun zbog ABC. Meni npr RDR2 nije fun, ali mnogima je najbolja igra ikada. Obe stvari istovremeno mogu biti tačne, da je RDR2 najbolja igra ikada i da je meni dosadna, što ne umanjuje drugima uživanje u istoj ili će nekome moje mišljenje promeniti odnos prema igri. Ljudi se u današnje vreme fokusiraju previše na to šta igre nisu umesto na ono što jesu.

Ne bih se složio da su kvestovi generički, kao i dijalozi, jer do sada nisam naišao na “duplikat”, možda su neki uzbudljiviji od drugih, ili neki imaju veću dubinu. U većini slučajeva ne znaš gde će te kvest odvesti ili koju će nagradu doneti.

Npr pre dve noći sam rešio jedan skroman fetch kvest, zamolili me da donesem neki dokument sa udaljene farme kako bi se decenijski spor rešio, ok, sednem u brod, skoknem do salaša, nađem šta treba i vidim iza brega ima Unknown lokacija, otrčim tamo, kada ono čitava rafinerija preplavljena piratima. Pokokam ih sve, malo istražim i nađem čitav cache opreme, delova i skupih itema, koji su bili contraband, ali vredni čitavo bogatstvo.

Igra je najbolja kada zaista igraš role-playing kao pirat ili bounty hunter, kuvar ili šta god već. Ako neko igra da bi rešavao kvestove radi čistog “čišćenja” misija, pa ono, šta znam. Bethesda ostavlja dosta prostora da se napravi svoja priča i da imaš svoju ulogu u tome.

4 Likes