Star Wars Jedi: Fallen Order

Meni je ovo malo za AAA naslov, ne shvatam hype oko necega sto je vec vidjeno. Igra malo toga nudi igracima, ocigledan rip off dve fransize u SW skinu-u. Za moj ukus poprilicno plitka igra. Nisam igrao pa nisam bas upoznat sa svim segmentima ali core elemente mozes da pohvatas kroz razne streamove i klipove. Nema neki weapon upgrade, manje vise kozmetika, nista fundamentalno. Prica je kratka, nedovoljna, barem takav feedback dobijes iz recenzija. Znaci nista sto bi privuklo ljude a da nisu vezani za celu SW fransizu.

On se dosta lose prodavao, Dark Souls je bila igra koja je probila souls pricu.
Ako se dobro secam Demon nije presao ni 2 miliona prodatih kopija.

Prodaja ti je odgovor publike na tvoj proizvod. Mogao je da bude flop, sreca pa je Bandai verovao u pricu i u buduci uspeh serijala i sa Dark Souls-om rebrandirali igru i napravili bum.

1 Like

Juce sam se sigurno 1h vrteo po Dathomiru i pitao gde da idem dalje - pogledam na jutjubu, covek se zaglavio na potpuno istom mestu. Na kraju sam odustao i uzeo da gledam Mandaloriana. Povratak do maticnog broda na prvoj planeti takodje je bio backtracking nocna mora. Ne pomaze ni (bar za mene) dosta konfuzna 3D holomapa.

Eto, za sada tri mane: dizajn nivoa i mapa, tehnikalije (propadanje kroz teksture tu i tamo, framedropovi, nestabilan performance mod na PS4 Pro) i ako nekome smeta, dosta toga preuzetog iz drugih igara.

2 Likes

Ja ću igru uzeti za Black Friday, EA je poznat da sveĆŸe igre odmah stavi na popust, +10% zbog EA Accessa.

Evo da podelim i ja moje utiske posle 7 sati igre,moze se reci da sam na pola igre.Pocecu prvo od borbe i njegovih mana.Igra nije nalik dark soulsu sto mi najvise smeta tolko su je hajpovali da ce biti souls like ali nije ni priblizna tome,sta vise mislim da su je samo bespotrebno zakomplikovali i u ovom stanju vise podseca na lose soula clonove poput Lorda of fallen,ali nazalost cak i tamo je combat tri put bolji zato sto u Lords of fallenu bar mozes da biras izmedju gomile oruzija i imas vise enemy tipova nego ovde,elem to ne bi bio problem da bar imas vise comboa,jer su ovde gotovo ne postojeci,od udaraca ima standardan 3 hit light atk i two hit za hevy koji pritom trosi silu,od moci push,pull i slow.Nazalost i tu dolazimo do problema sa silom koja bi trebalo po nekoj bar mojoj logici sama da se regenerise bar van borbe ili kao stamina u soulsu,elem egenerise se samo kada udaramo protivnike sto nema smisla u opste jer nekad ne mozes da pridjes protivniku od ostalih koji te gadjaju iz daljine,pogotovo sto su neke force moci potrebne za sukob sa vise protivnika od jednom,takodje nema opciji podizanja predmeta i protivnika kao u force unleashd-u sto je bio veliki korak napred sto se tice implementacije sile u star wars igare.Tipovi neprijatelja variraju od nekih glupavih pauka,do divokoza i storm trupera sa laganim varijacijama,sto je meni ne shvatljivo,msm od kad je sw bio u fazonu makljanu koza macem?Takodje nema osecaja kao da si skilld Jedi,to je donekle ok jer je nas lik padawan,al opet nema onog wow efekta.Istrazivanje je dobro odradjeno i zagonetke su zanimljive okruzenje je u pocetku ok,istrazuju se raznolike planete koje se na kraju svode na istrazivanje rusevina stare civilizaije,i to je ok na pocetku ali posle vec pocinje da zamara,jer smo non stop po nekim rusevinama, sto nema bas onaj pravi star wars smek,okruzenja variraju ali se u glavnom svodi na rusevine.Za sada toliko od mene,kada zavrsim javljam se da dam konacnu misljenje.Peace.

Sada sam ga probao na PC ovo sto sam video je zadovoljavajuce grafika, pocetni gameplay, nisam igrao dugo kao neki ali moze se primetiti da im mapa malo vise konfuzna i da mozes da se zaneses i izgubis. Za sada mi odgovara sve, zadovoljavajuce je.

Nakon odigranih ~4 sata igre, moram reci da je najveci kvalitet iste sto je smjestena u Star Wars univerzum.

Borba je veoma nespretno uradjena, te je obavezno koristenje mogucnosti Sile, posto je dodge veoma lose uradjeno. Takodje, igra konstantno ima neki input lag, ovo je posebno vidjlivo prilikom vjezbe sa Push moci.

Platforming je takodje poprilicno nespretan, colision detekcija cesto zna da zakaze prilikom preskoka/skoka na drugu platformu, a hvatanje konopca je jednom rijecju lose. Nije radjeno kao Uncharted gdje prilikom skoka igra sama lijepi karaktera sa mjestom skoka, ovde to ne postoji, a to zna biti problem kada trebate uhvatiti konopac u pecini dimenzija 100x100x100m.

Vece zivotinje prelaze velike razdaljine za kratko vrijeme, pa ako nemate forze, nagrabusili ste, posto izbjeci necete.

Uglavnom, dobra SW igra, ali u okviru akcionih avantura za sada je prosjek, ili malo iznad.

3 Likes

Mene igra nakon nekih 2h ( dosao na onu effes ili kako vec planetu) blago razocarala. Ocekivao sam vise neku akcionu igru( ajde nesto nalik gow-u) , medjutim ovo je kao dark souls. Poceo sam na jedi master tezini i sisao na story only, ali i dalje bukvalno ginem ko lud. 2 udarca od najslabijeg stormtroopera i gotov si.Kao sto je @iKaran naveo, parkour kao i samo kretanje je dosta lose uradjeno. Nastavit cu igru, ali ako ovako nastavi nemam zivaca za dark souls u SW univerzumu.

Ja sam na effosu, nije lose ima propusta u gameplay-u ali nije kao uncharted konjanik :smiley:. Univerzum i prica su OK pored svih mracnih igara mogu reci da je simpaticna avantura sa novim tipom borbi
 igrivija je od RDR2

Mali update u mom progresu. Negdje sam na kraju treceg chaptera, od ukupno pet.
Utisak se malo popravio prije svega zato sto je do izrazaja dosao metroidvania stil istrazivanja, neki djelovi koji su u toku igranja nepristupacni se kasnije otvore, i lijepo je vidjeti kako su nivoi lijepo osmisljeni. Ovo bi najvise licilo na Dark Souls gdje u jednom momentu shvatite da su svi hodnici koje otkrivate u toku igre povezani sa prostorijama u kojima ste vec bili.
Borba je i dalje poprilicno nezgrapna, prije svega zato sto je dodge poprilicno los, te tesko dolazi do staggera neprijatelja, dok vas moze i najmanja zivuljka osamutiti na sekund-dovoljno da kosa posjedi (ko je ima). Ne znam je li ovo veliki problem na nizim tezinama, ja sam digao tezinu nesto u odnosu na ponudjenu, ali se ne sjecam koliko.
Takodje, light saber i bas light, i nema neki osjecaj gravitasa prilikom udaranja.

Imao sam problema sa igrom na svim rezolucijama, poprilicno je lose radila cak i kada bi je stavio na medium/720p postavkama, doslovno isto je radila i na medium/1080p. Medjutim, nakon instaliranja novih drajvera, igra radi znacajno bolje te sada bez zastajkivanja radi na medium/1080p (low postavke ne postoje).
Po gledanju Digital Foundary videa, ovo je prava next gen igra, te se ova generacija konzola poprilicno pati sa performansama. Ovo se vidi po minimalnim izmjerenim rezolucijama:

Low native resolution found

540p on Xbox One
720p on PS4
756p on PS4 Pro
900p on Xbox One X

Ja inace igram na poprilicno staroj grafickoj, ukupna konfiguracija je
I5 6600k
R9 290
8GB RAM

Ako neko ima malo losiju konfiguracije od moje, uvijek moze zaroniti u ini file i podesi par parametara da bi dobili stvarne low postavke.

Kad smo vec kod dizajna, na Dartomiru nema napretka jer ti fali double jump koji moras da nadjes kasnije i da se onda vratis na tu planetu da bi nastavio story. Ni jedan hint nemas da bi morao da se vratis do maticnog broda, sem sto wanderer bulazni o nekakvim “misterijama” i sto nema kuda dalje. Metroidvania at it’s best. :unamused: Strimerima je lako jer im “chat” kaze sta da rade dalje dok oni pevaju i glupiraju se.

Elem, sada sam na Kashyyku (kako se vec pise) i zaspao sam posle gledajucu trecu epizodu Mandaloriana sinoc. Mozda sam samo omatorio i Star Wars vise ne izaziva ushicenje kao nekada


1 Like

Ja na epic detalje i fullhd pustam, kako god namestim vidim da izgubi koji frame moracu drajvere da azuriram :-).
Znaci @padawan dupli skok upgrade odmah :smiley: da se igra bez provaljivanja. Malo su nam zapakovali koskice.

Moram reci da je igra sve bolja kako odmice. Pocetak je spor i neinspirativan, aki kasnije je mnogo bolje.
Steta sto nema nekih upgrade-a za svjetlosni mac, samo postoje kozmeticke izmjene.

@padawan kako ti zavrsi na Dartomiru? Isao si van main misija?

Ja sam sinoc tamo dosao, dakle zadnji chapter. Chapter 3 i 4 definitivno popravljaju utisak o igri, te postaje vec nesto sto lici na 9/10 igru. Vidjecu sta ce biti u zadnjem chapteru.
Btw sada nikakvih problema nema sa igrom, sve radi glat, osim sto vidim da ucitavanje novih predjela traje duuuugo, ali to je vjerovatno do mojih 8GB RAM i obicnog HDD-a. Mozda ne vrijeme za neki SSD, a po izlasku nove generacije konzola cu da pazarim neku budget 4k graficku. Vidim da se 1080 moze uzeti za 300e, do sledece godine ce se moci naci dobra 4k graficka za 200-250e.

Posle prve misije ponude ti dve planete, Zafo i Datomir, mozes da biras kojim ces redosledom.

Inace dosta dugo traju ucitavanja i na PS4 Pro. Verovatno je do igre ipak.

Na kraju mi je Dartomir najneinspirativnija planeta u igri, ali sveukupno je utisak da je u pitanju dobra igra, sa poprilicno plitkim combat sistemom (nazalost).
Iako je uvijek zanimljivije igrati na vecoj tezini, ovde to ne bih nikome preporucio. Prije svega zbog input laga prilikom igranja, tako da je gotovo nemoguce u toku necije serije podici blok (ceka se zavrsetak kombinacije/animacije protivnika) ili jednostavno u zadnji momenat odreagovati ako vidite da ste ze zaletjeli sa napadom kada niste trebali.

Sta god da napisem za pricu, slagacu, posto apsolutno nemam blage veze o cemu se radi u igri.

Ukoliko volite akcione avanture, ovo je igra za vas. Ukoliko volite Star Wars, takodje je igra za vas. Ukoliko volite power trip u igrama, ovo nije igra za vas.

Btw glavni lik je zapravo padawan koji nije prosao kompletan trening, tako da to donekle objasnjava slabiju borbu glavnog lika i zasto stalno izgleda kao da je blago jaci od obicnog storm trupera.

Na kraju 8/10.

1 Like

Ja sam sad dobio double jump i za sada mogu reci da je igra po prilicno razocaranje,zalim pare koje sam dao za nju.Combat sistem je blagi uzas,vise podseca na lose dark souls clonove tipa lords of fallen,mada msm da je i tamo bolja borba zbog vise oruzija i budzenja lika.Sila koja je preko potrebna se regenerise samo kad sibate protivnika,znaci nema overtime regeneracije,sto super komplikije borbu bez razloga,lightsaber fajtovi su jednom u sto godina,a oni u sustini trebaju da budu srz igre.Protivnici su u sustini svemirske divokoze,pacovi
i pauci.Onda backtrcking je je nocna mora,mapa je haos,ne moze covek da se snadje u opste posle par sati igre.Igra bi bila hit pre jedno 5 godina,sad kako stoje stvari od mene je ocena 6.5,big disapointment.
Update-presao upravo igru,e ovako je trebala igra da izgleda jos na pocetku,da je takva bila bi vrhunska,sibanje sa vise protivnika na ekranu,konacno borba izgleda flashy,tek kad se otkljucaku svi skilove borba pocne da sija,al je kratkog daha jer se ubrzo i zavrsi ako pratite main quest,sve u svemu kraj igre mi je popravio utisak,ocena 7.5.

Uzeo igru pre neki dan i kao sve je ok, ali toliko bagova, ơta je ovo? Pod bagovima mislim na gličeve u animaciji, kontrole u borbi, poziconiranje u platformingu, zatim pop-in objekata i textura. A tek sam na početku i nije baơ prijatno iskustvo


jedna kratka i jasna rec - EA.

Evo i ja sam krenuo igru, da se malo odmorim od COD-a :slight_smile:

Da li je moguće da posle 6 meseci oni joơ uvek nisu popravili animacije. Sve je skroz ok sa igrom, nisam primetio kaơnjenja ili neki značajan glitch, seckanje, ơto je dobro za sam gameplay, ali zato svaka animacija u cut-scene mi kasni ili secka.
Igram na PS4 PRO i igra se isto ponaĆĄa i u max resolution i u performance modu (1080P). Samo igranje klizi, ponekad secne kada ima da pokaĆŸe veliki prostor odjednom, ali to je trenutak, ali zato animacije su kriminalne, bukvalno ni jedna nije radila kako treba. Malo se stanje poboljĆĄalo kada sam uključio subtitle (neobjaĆĄnjivo), a moĆŸda je i samo subjektivni osećaj.

Generalno ja nemam toliko zamerki za sam gameplay, jako opuĆĄten souls clone i baĆĄ mi godi, da se malo relaksiram pred dolazak NIOH2.

1 Like