Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Idemo ponovo,premija.

Koliko je ljudi sa foruma culo za “infarkt uha” ?
Upravo to mi se desilo u subotu uvece, nedelja u hitnoj rezultati uredni, juce kod Orl privatno mi za ovo kazu. Izgubio sam “srecom” 10-15% sluha, kazu da u prva 3 dana mora da ae daju te jake terapije, Bogu hvala nije jace ostecenje ali se svakako oseti i primeti. Injekciju sam dobio direktno u uvo , skroz unutra kroz njega ne znam ni kako bi objasnio, ne pamtim kad sam tako jaukao, pa se onda covek pita jel realno vise al sta da se radi.
S kim god sam pricao za to, svi su prvi put culi da infarkt uha postoji…

3 Likes

Prijatelju ti baš nemaš sreće u zadnje vrijeme

1 Like

Pa Litvanci su velika ekipa i mala zemlja gde verujem svi obozavaju kosarku (druge sportove maltene ni nemaju nit ih zanimaju previse) i bilo koje prvenstvo da se igra bilo gde u svetu tribine su pune njihovih navijaca koji zaista bezuslovno vole i podrzavaju svoju reprezentaciju bez obzira da li pobedjuje ili gubi sto je zaista za svaku pohvalu.

Inace protiv Amera su odigrali jednu stvarno velicanstvenu utakmicu, sigurno najbolju svoju na ovom turniru, pa mozda i najbolju svoju u poslednjih 10-ak godina, ono videli su da mogu da ih dobiju i resili su to da urade (iako su mozda bili svesni da bi im vise legla Italija u narednoj rundi nego mi) i ako su Ameri isto odigrali dosta dobar mec Litvanci su bili tako dobri da cak ni od njih nisu mogli da izgube i po meni zaista svaka pobeda protiv Amera je zlata vredna i ta pobeda protiv Amera je mozda i vrednija od eventualno neke same medalje (naravno pod uslovom da nije zlatna), ono u smislu nekog kvantiteta i brojanja medalja ne ali u smislu imidza svoje kosarke verujem da da.

Nasima alal vera :muscle: videlo se vec u 2/4 da ce nasi dobiti, jednostavno delovali su mnogo svezije, energicnije, laganije na nogama i lakse su pronalazili resenja u napadu i vec pri +10 znao sam da ce pre otici na 20+ razlike nego sto ce oni da se vrate, prosto po govoru tela obe ekipe se to moglo naslutiti.
Jednostavno mec sa Amerima ih je ispraznio i psihicki i fizicki (jer igrati protiv njih je drugacije nego igrati protiv bilo koje druge reprezentacije i svakako psiho-fizicki zahtevnije i tesko je bilo da mogu da ponove takvu igru i takvu energiju u samo dva dana) ali verujem da im nije zao zbog toga. :wink:

Takodje verujem da ni sami Litvanci nisu previse razocarani, ono odigrali su sjajan turnir, pobedili i Amerikance (prvi put jos od OI u Atini), imali skor 5-0 i eto zbog propozicija takmicenja zbog tog jednog poraza ostaju bez prilike da se bore za medalju ali jbga to je sport koji zna vrlo cesto da bude veoma nepravedna stvar.
Verujem da nisu previse razocarani jer su svesni da su mala zemlja (imaju stanovnika ko BG sa sirom okolinom), da su i oni na ovo prvenstvo dosli oslabljeni slicno kao i mi i bez svojih nekoliko najboljih igraca (sa izuzetkom Valancijunasa), pre svega bez sjajnog Domantasa Sabonisa, bez Uljanovasa i Grigonisa njihova dva glavna spoljna igraca, bez iskusnog Lekavicijusa, Giedraitisa koji je sad iz Baskonije presao u Crvenu Zvezdu…i verujem da i oni veruju i da ovo sto su dosad uradili je zaista sjajno i da je dobrano prevazislo njihova ocekivanja a njihovi igraci su ih castili tom pobedom nad Amerima koja je dosla kao slag na tortu i njihov vrhunac ovog turnira i koja im verujem puno znaci i koju ce dugo pamtiti i eto jos jednom su potvrdili da na njih uvek treba racunati i da su zaista zemlja kosarke.

Inace ja sam znao da necemo izgubiti danas jer mec se igrao na isti dan kao onda onaj antologijski mec sa Amerima u Indijanapolisu :wink: + nasi tradicionalno dobro igraju i tradicionalno dobro prolaze na Svetskim prvenstvima + se mec igrao u Manili gde su nasi vec osvojili SP 1978 tad sa Kicanovicem, Dalipagicem, Mokom, Kresom Cosicem, Rajkom Zizicem, itd tako da nekako taj niz sinhroniciteta znaci kao da univerzum ili sam Bog pokusava da nam poruci nesto. :wink:

Sto se tice drugog polufinala, Italija se bas propisno obrukala, ono ni energije, ni cvrstine u odbrani (bas su delovali skroz meko i letargicno) ni suta spolja, bas jedno veliko nista, jedino sto su Fontekio i Tonut koliko-toliko odigrali nesto, ostali svi kriminalno losi i zaista mi ne ide u glavu na koju su foru uspeli da nas dobiju, generalno citav turnir su odigrali bas lose, jos protiv onog prvog meca protiv Angole koji su jedva dobili neko je rekao da su bas nikakvi i sa takvom igrom protiv bilo koje malo ozbiljnije i jace ekipe bili bi pocisceni sa 30 razlike sto se desilo danas, mada realno zalutali su u 1/4 finale i tu su samo zato sto su bili u slabijem delu kostura.
Inace Crnogorci su imali 18 skokova vise od Amerikanaca, Litvanci mislim 16 dok su Amerikanci imali 18 skokova vise od Italijana (mada Italijani nikad nisu ni bili neka visoka ili skakacka ekipa) i Italijani su za 3 sutirali katastrofalnih 7/38 dok su Ameri odigrali svoju suterski najbolju utakmicu na ovom turniru i ubacili 17 trojki i sa tako slabom i mekanom igrom pod kosem i u odbrani i tako katastrofalnim sutem spolja rezultat nikako nije ni mogao da bude drugaciji, sa takvom igrom zaista nisu imali cemu da se nadaju.

2 Likes

“Neko mi je ukrao biciklo” iako sam ga dobro vez’o lancom. :smiling_face_with_tear: Ispred zgrade, miran kraj. Cap carap ode. Podsetnik za sve da ne koriste jeftine lance da vezuju biciklove, ne isplati se stediti na tome.

1 Like

Uvek Abus koristim, nikada ne žalim na lanac.

1 Like

U US skidaju sediste i nose uz to sto vezu lancem.
A na jugu kada vidis lika na bajsu a da nije dete znas da je bivsi robijas upravo izasao.

Meni iz nekog razloga izčupao sedište i ostavio, ne kontam logiku. :man_shrugging:

Neverovatno… :thinking::exploding_head:
Siguran sam da ima neka fora zasto.

Možda ima logike :thinking:

1 Like

Ovo treba staviti, ovo sam vidjao.

1 Like

E to je i meni jedino palo na pamet.
Takodje imam jedan AirTag viska pa sam ga hteo staviti na bajs, ali u zvono. Ali sada kasno.

1 Like

Bedak, zao mi bicikla, sigurno nije bio los i dosta ti je znacio.

Kriminal se prosirio svuda, cujem od kolege u sloveniji koja je bila uvek mirna zemlja, i u jos nekim zemljama, povecala se drasticno stopa kriminala od kada je krenula inflacija. Za Srbiju sta reci, oduvek je bila wild west…

1 Like

DIPLOMIRAO SAAAAAM :partying_face::partying_face::partying_face:

26 Likes

Opa, čestitam!

1 Like

Miki brale sad grlom u jagode, udri po.playstationu. :sweat_smile:

1 Like

Nego šta :grin:

1 Like

Cestitam od srca. Mozda da podelis sta konkretno, i sta su ti planovi za dalje. Kad izgustiras sve sto ps5 ima da ponudi :joy:

1 Like

Naravno. Završio sam Fakultet za primenjeni menadzment, ekonomiju i finansije smer Informacione Tehnologije (poznatiji je pod nazivom MEF). Sada nosim zvanje Diplomiranog inzenjera informacionih tehnologija.
Posle par nekih poslića, zadnjih par meseci sam praktikant u A1 na poziciji desktop admina sektor za IT Help Desk. Master nisam planirao mada ako bude bio u planu tražiću fakultet koji može da mi ponudi usavršavanje u domenu Sistem Admina. Trenutno samostalno i uz firmu radim Powershell pa mi je neki cilj u budućnosti da radim na IT infrastrukturi kao Sistem administrator. To je ukratko priča. :smiley:
Inače, ja sam studirao 5 god umesto planiranih 4. Bilo ipak teže završiti nego što sam zamišljao, mada bilo je realno i dosta drugih prepreka u životu no to je sad nebitno.

7 Likes

Narednih 20 godina proletelo je kao u magli.

Okruzen umornim ljudima koje je nekada zvao prijateljima, ali su se poudavali i pozenili, jedan po jedan odustajali od snova i ambicija, zrtvujuci svoje sve na oltaru nove, sebicne i beskrupulozne mlade generacije.

Na poslu bez perspektive, rintajuci od sumraka do svitanja (nocna smena se bolje placa), ne pokusavajuci vise da sakrije prezir prema eksploatatorskom sistemu koji uvuce ljude obecanjem da ce svi moci da imaju Playstation 5 ako se samo malo pomuce, posle toga mozda i kola, kucu vec malo teze, nije ti ovo vise socijalizam sine, ali mozda iznajmis neku ne preterano depresivnu gajbu na periferiji grada, gde je vazduh malo toksicniji ali makar neces imati izazov sa parkingom.

Sa pivskim stomakom, prosed i sa podocnjacima koji odaju noci bez sna i dane bez nade, sa setom ce se prisecati leta 2023 kada su se u konstelaciji magicno poslozili Starfield i Tsushima.

Prva tura kolonista na Marsu je vec krenula da pakuje kofere da se vrate nazad. Nije tako lose, kazu, nakon prvih 100 dana tucanja crvenog kamena i sadjenja rotkvica, pocinje da podseca na Oklahomu. Minus 60 stepeni celzijusa bez snega je nesto na sta se covek navikne.

4 Likes