Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Jao ljudi ja sam jos pod utiscima iz grada juce, jos ono ne verujem da sam bio preko mosta :sweat_smile:, e nego salu na stranu, zaboravio sam da podelim jedan meni bitan detalj koji sam opazio, naime tamo odma pre Kalisa, tamo ispred onog trznog centra u Rajicevoj vidim neku grupu klinaca kako sedi (mozda tako 20-ak godina recimo ili tu negde u ranim 20-im) i vidim nekog klinca u onim kabastim skejtericama i sa dredovima a jednog lika vidim onako u sirokim teksas bermudama i u dukserici sa logom Wu Tang Clan-a i onako sa sluskama iza glave (a svi se secamo kako sam nedavno kukao ovde kako mi nedostaje vreme subkultura i kada si po gradu mogao da vidis okolo ono repere, pankere,metalce, likove sa dredovima, skejtere, itd i da deluje da je to danas prakticno izumrlo, pogotovo medju nekim novim generacijama klinaca) a ja ono kad sam to video meni oko prosto toplo oko srca, ozario sam se sav :slightly_smiling_face:, fazon raznezio sam se vise nego da sam video Diksi kako ide namrstena ili da bije nekog. :slightly_smiling_face:

Znaci bas mi je bilo drago kad sam video da to jos uvek postoji (pa makar samo i u tragovima) i da nisam jedini i ono ostao poslednji Mohikanac sto se kaze. :wink:
Eto kako jedna sitnica i naizgled nebitna stvar moze da utice na tebe i da ti ulepsa dan.

Ono cak sam mislio da im mozda i malo pridjem da razmenim po koju rec sa njima, kao da ih pitam, eee klinci sta to slusate, ovo-ono, jel ste slusali Ice Cube-a, Big Daddy Kane-a, Cypress Hill, De La Soul, Run DMC, Gang Starr i sta ja znam, jel vise volite East Coast ili West Coast fazon, itd, malo da se upustim u pricu, medjutim reko neka, opusteno, ono bilo mi je milo samo ono da ih vidim takve u tom fazonu i ono malo sam zastao tu blizu njih, video ih sto mi je bilo zaista drago i samo sam produzio svojim putem i pustio ih da kuliraju i da uzivaju. :wink:

Ej hoću, a konfekcija je iz drugarovog servisa koji mi je sklapao makinu :grin:
To je inače sinov komp, juče kupio i novu tastaturu, neku lepu malu 60%…
Još nije gotova priča, treba da ubacimo još neke rgb kulere ali kasnije.
Lako njemu kada je i ćale gejmer :laughing:

Sve ukupno sa monitorom 1680e.

Ako je sa monitorom, misem i tastaturom, onda je cena manje vise ocekivana. Grafa i proc su 10-tak % bolji od mojih, tako da je zato i malo skuplje. Hladjenje takodje, ja imam stock AMD wraith.

60% tastaturu imam i ja (razer huntsman mini) i ne mogu bas da preporucim. Jeste kompaktna i kvalitetna, sada su bas in, ali nemam cak ni delete bez pozivanja fn-a. :confused:

Nadam se samo da nece da igra Fortnite na tome. :sweat_smile:

I ako smem da predlozim, jedan Meta Quest 2 bi se savrseno uklopio u ostatak konfiguracije.

1 Like

Da, možda nekada, nismo nešto zainteresovani za VR, ja pogotovo, plaši me mučnina a imam slab stomak :grin:

Ma naviknes se, a ima i sasvim dovoljno dosta sick friendly igara. Gaming mi je sporedan, nisam ga skidao ovih dana jer sam se zezao sa non gaming stuff. Ali steta ne iskoristiti kad imas PCVR ready racunar, mozes da igras Alyx na max i uzivas u carima piraterije, imas bioskop u kuci i ostalo. Pritom ce mali biti glavna faca kad krene da prica drugarima (devojkama bas i ne mora…), PC ima svako, ali VR je egzotika i u tome je fora.

Ako vam treba mis preporuka za Razer Basilysk, a mislim da je odlican i G502. Wired bas nisu skupi, oko 7000 din.

Bilo kako, od kada sam uzeo PC konzole skoro ne palim. 40 instaliranih igara and counting. :sweat_smile:

1 Like

Napokon sam uspeo nabaviti.

16 Likes

I tako nasi ponovo izgubise od Italijana, ponovo identicna prica, vec 4. Ili koji put, +16 u 3/4 i onda pad, Fontekio nas opet ubi, 30 poena, ali sta da se radi, idemo dalje, ja sam i dalje umereni optimista po pitanju nase reprezentacije, ja se drzim one moje zivotne filozofije, nemam neka posebna ocekivanja ni od koga ali nikad ne gubim nadu. :wink:

Mada mislim da su nasi jako nepredvidivi i da moze bilo sta da se desi, ono mislim da moze da se desi i da pobedimo Amerikance a mozemo i da izgubimo i od Dominikane uzgred sasvim solidne Dominikane i ni ne plasiramo se u 1/4 finale.
Ono grupu smo prosli lagano sa 3 pobede i 30 razlike u proseku i rekao bi da se ovo i ocekivalo, da cemo grupu proci rutinski lagano a da ce kasnije kad dodju ozbiljniji protivnici krenuti da bude cupavo i povuci-potegni i da ce verovatno i ta neka limitiranost nasa doci do izrazaja, objektivno Italija igra moderniju kosarku od nas, odlicno se krecu, svi sutiraju trojke a mi generalno nemamo igraca koji igra izolaciju i sem Bogdana nemamo pravog sutera i igraca koji konstantno ima 20 poena u rukama.
Nece biti lako protiv Dominikane, oni isto igraju brzu kosarku, dosta sutiraju za 3, brzi su, atletski dosta dobra ekipa i imaju mega-zvezdu u liku Karla Entoni Taunsa, koji je danas protiv Portorika bio brutalan sa 39 poena, pa valjda ne moze da ponovi takvu partiju 2x zaredom, ono centar je a igra dosta spolja, odlican je suter za jednog centra a ima brutalan prvi korak i ono cas posla sa trojke krene na dvokorak i snazno zakuca, realno mi centra te klase nemamo, Milutinov mozda moze donekle u samom reketu da mu isparira ali ako izadje na njega ovaj ce da ga prodje bez problema jer je mnogo brzi i pokretljiviji a opet ako ovaj primi loptu spolja nije dovoljno brz da moze pravovremeno da mu izadje na sut, mada imaju Dominikanci jos par vrlo dobrih igraca kao sto je onak Viktor Liz, Andres Feliz, Zan Montero, Lester Kvinjones, itd, odprilike slican su tim kao Portoriko sa slicnim stilom kosarke samo sto za razliku od Portorika imaju tu jednu veliku zvezdu koja itekako pravi razliku na terenu, sve u svemu mislim da bi ipak trebalo da dobijemo taj mec.

Inace danas Portoriko i Dominikana odigrali sjajan mec , Karipski derbi, obe karipske i latino zemlje, ekipe dosta slicne po mnogo cemu, obe ekipe gaje taj brzi americki run ‘n’ gun stil kosarke i odigrali su jedan pravi derbi i jednu ocekivano odlicnu, dinamicnu i efikasnu utakmicu gde su na kraju ipak uprkos 39 poena KA Taunsa Portorikanci (koji su oduvek bili pretplaceni na ovakve lude i uzbudljive meceve) ipak srecniji i verovatno malo i skoncentrisaniji u zavrsnici, mozda je malo i iskustvo sa ovakvih takmicenja donelo prevagu.

Inace i u ostalim grupama bilo je bas ludo.

Braca Crnogorci zamalo iznenadili Amerikance, vodili na poluvremenu 38:37 i drzali rezultatski prikljucak sve do samog kraja i stice se utisak da su im se “nudili” Amerikanci i da su mogli da naprave senzaciju i da su propustilu veliku priliku, ono Vucevic je odigrao sjajnu utakmicu (objektivno Amerikanci nemaju centra njegovog kalibra i slabiji su pod kosem), Crnogorci imali cak 18 skokova vise na kraju od Amera, znaci totalno ih nadskocili ali falila je podrska spoljne linije, spoljna linija zakazala, mozda i ocekivano, ipak njihovi spoljni igraci nisu ta klasa, jedino je Kendrik Peri onaj njihov Anerikanac odigrao dobro od njihovih spoljnih igraca, ubacili su samo 5 trojki za celu utakmicu (mozda i trema ucinila svoje) iako ni Amerikanci nisu pogodili mnogo vise, a 5 trojki za celu tekmu je zaista premalo da se pobede i mnogo slabije ekipe od Amerikanaca, ono Crnogorci iako su odigrali pametno protiv njih, usporili igru, uveli Amere u ritam koji njima vise odgovara i forsorali unutrasnju igru gde du jaci opet falilo im je malo ubacenih suteva za pobedu , jednostavno taj sut spolja je morao biti makar malo bolji, steta, mislim su propustili lepu priliku i da imaju za cim da zale, ali sad jbga nazalost, sta im je tu im je.
Inace mislim i da Bojan Dubljevic se bas ne snalazi najbolje u nekoj ulozi back up centra Vucevicu a ni na cetvorci, takodje i Nikola Ivanovic se bas be snalazi najbolje kao back up opcija za Kendrika Perija.

Iskreno mislim i da bi mi ovakvi mogli da pobedimo Amerikance u eventualnom 1/4 finalu sa njima ukoliko odigramo takticki pametno kao Crnogorci danas i ukoliko nas sut malo posluzi ili ukoliko odigramo najbolju utakmicu na ovom turniru.
Sto neko rece Amerikance je nemoguce nadtrcati, mozda ih je moguce nadsutirati spolja ali ih je svakako moguce nadskociti u reketu i nadjacati, ono jesu svi oni sjajne atlete, ono skocni, imaju sjajnu motoriku i koordinaciju pokreta, duge i brze ruke ali su nekako malo laneni i ne bas nesto preveliki, recimo danas onaj Dzeret Dzekson Dzunior koji je ove godine bio najbolji bloker i defanzivac lige nije se video pored Vucevica, znaci Vucevic lagano dabl-dabl 18+16 a ovaj kao prvi centar ni jedan jedini skok na utakmici, znaci delovao je kao pile protiv Vucevica, mada opet Milutinov nije klasa Vucevica, verovatno je bar za klasu slabiji igrac od njega mada opet sa druge strane mi imamo dosta jacu spoljnu liniju od Crnogoraca, mada otom-potom.

U drugom mecu te grupe Litvanci 25 razlike dobili Grke, iako rezultat nije realan jer Grci du drzali prikljucak skoro do kraja, cak i vodili solidan deo tekme, ali verovatno su limitiranost i manjak kvaliteta ucinili svoje, generalno u ovakvom sastavu Grci su bas nikakvi, ono vise od pola njihovih igraca kapiram da ni samnom na basketu ne bi imali sta da traze a oni najbolji igraci u toj ekipi su mozda neki ABA-ligaski nivo ili neki evropski prosek.
Ono da su im tu Janis Antetokumpo, Nik Kalates, Kostas Sloukas i onaj jos jedan igrac zaboravio sam ko mozda bi jos i imali necemu da se nadaju, ovako zaista nisu imali nikakve sanse, nazalost nije slucajno sto su vec skoro 15 godina bez medalje na nekom velikom takmicenju, pa ni njihovi klubovi nemaju vise tako znacajnu ulogu u Evroligi kao nekad (pogotovo Panatinaikos) i nazalost reklo bi se da su dani slave odavno iza njih.

Nemci lako protiv Gruzije, mozda i prelako plus su odmarali Vagnera, Nemci zaista deluju odlicno, jaki su na svim pozicijama, igraju modernu brzu kosarku, fizicki su odlicni i oni su kao neki miks evropske i americke skole i stila kosarke i to veoma dobro funkcionise, Gruzijci onako tvrda ekipa, donekle slicna kao Crnogorci, odlicno popunjena unutra ali spoljni igraci bas i nisu na tom nivou, samo sto iako imaju veoma dobre visoke igrace ipak za razliku od Crne Gore nemaju igraca klase kao sto je Nikola Vucevic.

E da iznenadjenje po meni svakako pobeda Slovenije nad Australijom, ono jeste da nisam video dosad da je i jedan igrac ikad imao toliko uticaja na igru svoje reprezentacije kao sto ima Luka Doncic u Sloveniji, ono zaista deluje neverovatno dominantno, cak i u NBA naspram ostalih bekova deluje kao osmak koji je dosao medju trecake da igra, ali realno Australija ima 9 NBA igraca, tim koji vec dugo igra zajedno, koji je redovan u zavrsnicama velikih takmicenja i imaju svakako jaci, siri i kompletniji tim od Slovenije.
Mada zaista katastrofa su odigrali danas, ono delovali su vrlo nervozno uz ocajnu postavku igre, recimo Ksavier Kuks koji je proslu utakmicu ubacio oko 25 poena danas je samo jednom sutnuo na kos, Dzo Ingles isto prvi suter ekipe sutnuo samo 3 puta, Peti Mils je isto srljao bezveze i isao na neke nerealne ulaze preko 3 igraca, ono bas jako losa utakmica za Australiju koja je opet zablokirala i poklekla u odsurmtnom momentu kada je bilo najbitnije.
Australija i Francuska pogotovo dva najveca razocarenja ovog turnira, znaci ja sam njih uz Amere stavio kao glavne kandidate za titulu, imaju timove jake kao zemlja, iskusni su, konstantno su u zavrsnicama i u zoni medalja na ovakvim takmicenjima, vec po 2x su pobedjivali Amerikance (i to u znatno jacim sastavima) i delivalo je zaista kao da mogu i da im je mozda vreme da napokon naprave taj finalni iskorak i konacno se popnu na taj najvisi stepenik ali eto vidimo kako su prosli i jedni i drugi, bas su podbacili ovaj put skroz.

Inace Letonci nastavljaju sa cudima, dobise Spance danas i ozbiljno su im ugrozili prolaz dalje, Spanci sad moraju da dobiju Kanadu sto ce im biti bas tesko da urade.
Po meni svakako iznenadjenje ali ne i tako preveliko jer realno nije to vise ona mocna Spanija, ono imaju izgradjen vec neki sistem i igru da ne zavise toliko od pojedunaca ali nemaju bas igrace ekstra klase koji ce da uzmu loptu u kljucnim momentuma i da rese (slicno kao i mi), mislim braca Ernangomez nisu niti fe ikad biti braca Gasol, takodje Spanci su na proslom SP imali Rikija Rubija i Marka Gasola koji su donelu prevagu u kljucnim momentima a sada nemaju, nemaju ni Lorenca Brauna koji se pokazao kao pun pogodak na proslom EP.
Inace ceka nas bas interesantan okrsaj Spanije i Kanade u poslednjem kolu, ko pobedi ide u 1/4 finale, ko izgubi ispada, znaci nakon Francuske i Australije jos jedan od velikih favorita ce ispasti u ranoj fazi takmicenja, sad videcemo oce li im se pridruziti Spanija ili Kanada.

I za kraj ono sto je mene najvise obradovalo je isto svakako iznenadjenje i pobeda Brazila nad mocnom Kanadom, idemo, VAMOS BRAZIU :brazil::brazil::brazil::brazil:
Ono sto je zaista prava senzacija je ne toliko sama pobeda Brazila vec cinjenica da su spustili Kanadjane na samo 65 datih poena a ti kad pogledas spoljnu liniju Kanadjana, Shai, RJ Barrett, Dort, Dilon Brooks, Alexander-Walker, Kelly Olynik koji se stalno izvlaci spolja pa oni prakticno nemaju nista slabiji tim od Amera, grupnu fazu zavrsili sa oko 110 datih poena u proseku i spustiti takvu ekipu na samo 65 poena je zaista podvig, na cak duplo manje od njihovog proseka.
Recimo Bruno Kaboklo je izrastao u bas ozbiljnog centra i opasnog u oba reketa, omaleni Jago Dos Santos je brutalan igrac, brz ko metak, odlican sa loptom ,dobro razigrava i kad se zaleti na ulaz ne mozes ga ni pogledom ispratiti a imaju i odlicnog mladog selektora De Kontija inace dugogodisnjeg vec trenera Flamenga koji se pokazao kao odlicno resenje.
Inace ja sam prve prvenstva rekao da Brazil ima ozbiljan talenat na svim pozicijama, ono dobri su tehnicari, znaju sa loptom, brzi su, kreativni, vickasti, imaju i odlicne atlete i snazne visoke igrace (iako im eto mozda jedino fali malo iskustvo igranja u vrhunskim klubovima i igranja takizvanih velikih utakmica) dok sa druge strane Kanadjani brutalno talentovana ekipa ali ekipa u nastajanju i ekipa koja nema bas iskustva igranja na ovakvim takmicenjima i pitanje je kako ce de prilagoditi na drugacijii stil kosarke i Fiba-ina pravila i kako ce se nositi sa ocekivanjima i pritiskom na koji svakako nisu navkli, mada iskreno ja zaista ne bi imao nista protiv da oni osvoje ako vec ne mozemo mi ili Brazil. :wink:

Brazil sad ima cistu situaciju, pobede li Letonce idu dalje, ja verujem da mogu, ok Letonci nisu naivna ekipa (narocito ako ih krene sut), “skinuli” su vec dva velika favorita, Brazil he ekipa od koje nikad ne znas sta da ocekujes ali mislim da su kvalitet i pre svega talenat na strani Brazila. :wink:

2 Likes

Dojadilo mi je vise da radim u svojoj formi za 500e, nekad i manje.
Aktivirao sam se da naucim video editing i concept art (to radim vec neko vrijeme nego sam se ulijenio i evo sad ne stajem). I zelja mi je da kad dodjem do neke pristojne zarade da se micem iz te firme. Ili neplaceno neko vrijeme pa posle otkaz ili odmah otkaz, cao zdravo.
I gledam kako ide kod nas porez za online zaradu i sve ostalo. Ali bukvalno nema nikakvih informacija, znaci bruka.
Kao u divlji zapad (CG).

6 Likes

Za samo dva dana u Pirotu, vrag je odneo šalu! A nekada je bilo malo i mirno mesto…

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2023&mm=09&dd=03&nav_category=16&nav_id=2392375

Vargas, cista turkinja…

Uzas

1 Like


Kakav pogled

8 Likes

Steta za odbojkasice ali dobro mislim da se devojkama nema sta zameriti, jbga falilo je malo srece na kraju pa Boze moj, ono svaka cast tim devojkama stalno su u vrhu i donose medalje i imaju sjajan kontinuitet i mislim da zasluzuju lep i trijumfalan docek bez obzira na poraz u finalu.

Ali zato dan na MundoBasketu je bio ludilo i bas onako za uzivanje i za kosarkaske gurmane pa zato hajde malo da izanaliziramo : :wink:

Ono sto je obelezilo dan pa mozda i ovo prvenstvo dosad i sto zasluzuje najveci osvrt je zaista pobeda Litvanije nad Amerima.
Litvanci dobise Amere, zaista alal im vera, pokazali su jos jednom da iako su mala zemlja (imaju stanovnika fazon ko Beograd sa okolinom) da su zaista velika kosarkaska nacija.
Njihov drugi trijumf protiv “Drim Tima” a prvi jos od 2004.i OI u Atini kada su ih dobili u isto jednoj sjajnoj i uzbudljivoj utakmici, koliko se secam na toj utakmici su Saras Jasikevicius i Arvidas Maciauskas im kombunovano ubacili 14 trojki.
Zaista sjajna utakmica za Litvance i sigurno njihova najbolja utakmica u poslednjih nekoliko godina, odigrali su gotovo pa perfektan mec (mada kapiram da se samo tako i mogu dobiti Amerikanci), vodili su od pocetka pa do kraja, a na poluvremenu su vodili cak sa 20 razlike i zaista vise su nego zasluzuli ovu pobedu, doduse imali su Ameri mozda sansu u finisu da se opet izvuku onako kurvinjski, negde 15-ak sekundi pred kraj pri rezultatu 108 : 104 Mikel Bridzis je promasio onu trojku iz ugla (mada i da je pogodio tesko da bi ih dobili) i onda je onaj iz Litvanije samo uzeo loptu i onako u stilu utakmicu zatvorio jednim zakucavanjem za konacnih 110 : 104, mislim Ameri su se u finisu provikli prekjuce protiv Crne Gore (i dobili su ih zahvaljujuci cinjenici da su ovi ubacili samo 5 trojki za celu utakmicu), provikli su se onda i u prijateljskim mecevima protiv Spanije u finisu i protiv Nemacke u Abu Dabiju kada su u 3/4 gubili sa 15 razlike i stvarno bi bilo previse i ogromna nepravda da su se nekako provukli i ovaj put ali hvala dragom Bogu nije se desilo, pobedila je ona ekipa koja je trebala i koja je zasluzula i koja na kraju mnogo vise ceni tu pobedu i kojoj mnogo vise znaci ta pobeda (pre svega za kosarkasku kulturu i imidz njihove kosarke a ako iko voli kosarku i svoju reprezentaciju to su onda Litvanci).
Mislim sta reci sjajno su odigrali, isto kao i Crnogorci nadskocili su i nadjacali Amere u reketu i imali 16 skokova vise ali za razliku od Crnogoraca su i dobro sutirali i ubacili 14 trojki i ako su i Ameri odigrali zaista vrlo dobar mec, svakako mnogo bolji nego protiv Crne Gore (Entoni Edvards je ponovo prednjacio sa 35 poena, Mikel Bridzis je bio isto veoma dobar sa 14, kao i Dzejlon Branson sa isto 14 poena, 7 asistencija i nekoliko skokova, Brendon Ingram je napokon odigrao jedan dobar mec na ovom turniru, Halibarton je onako plejmejkerski imao 7 asistencija, Bobi Portis isto veoma dobar sa klupe, pritom Ameri su imali odlican procenat iz igre, oko skoro 65%, ubacili su i oni nekih 11,12 trojki, imali 26 asistencija, ne mnogo izgubljenih lopti) ali jednostavno Litvanci su odigrali tako sjajan mec da prosto cak ni od Amera nisu mogli da izgube i kod Litvanaca su doslovno svi bili odlicni, prednjacio je anonimni bek Vainas Kariniauskas sa 15 poena, 4 skoja i 2 asistencije koji igra verovali il ne za Rapid iz Bukuresta (ali ovo su utakmice gde se gradi ime, reputacija i gde se postaje zvezda i ne sumnjam da ce uskoro u mnogo jaci i ozbiljniji klub), Kuzminskas je ubacio 14, Jonas Valanciunas 12 uz 7 skokova, Brazdeikis 11 uz 2 skoka i 4 asistencije, Sedekerskis isto 11 uz 11 skokova,Tomas Dimsa isto 11 piena, Bendzius 10, startni plej Jokubaitis 9 poena uz 3 skoka i 6 asistencija, Montejunas 9, Normantas 6 poena uz 4 asistencije i Sirvidis 2.

Znaci skoro svi dvocifreni i gotovo svi su odigrali odlicnu utakmicu, znaci Ameri su imali dosta raspolozenih igraca ali kod Litvanaca su doslovno svi bili raspolozeni i odigrali sjajan mec.
Ono sto je posebno za respekt je sto su Amerikancima ubacili cak 110 poena, sto je zaista ono impresivno, cime mislim i da su rekord postavili ako se ne varam, mislim Ameri su dosta puta gubili do sad od Indijanapolisa na ovamo, po 2x smo ih pobedili mi, Argentinci, Francuzi, Australijanci, sad i Litvanci a po jednom Grci, Portorikanci, ltalijani, Spanci pa cak i Nigerijci, cak 10 ekipa su uspele da upisu pobedu nad njima a 5 njih i po 2x ali mislim da u tim pobedama niko nije uspeo da im da vise od 100 poena (ne racunam sad sto im je neko dao 100+ poena u porazu) , jedino ja mislim da im onda Grci dali 101 (mislim da je bilo 101 : 95 ili 96 ili tako nesto), cak ni Portorikanci koji su ih podebili sa 20 razlike na OI u Atini u onoj spektakularnoj utakmici im nisu dali 100+, mislim da su im dali negde 90-ak poena (sto je svakako isto dosta) ali evo sad Litvanci im ubacise 110 (i pritom primili manje) sto je zaista podvig i alal im vera jer ono vlada uverenje da je Amerikance gotovo nemoguce dobiti u utakmici na 100+ poena, ono to nije u potpunosti tacno ali nije ni daleko od istine.
Inace sad neki bi rekli kako Amerikancima fali ovaj ili onaj, citirali sa nekim imenima, itd ali realno ako uzmemo cinjenicu da su ovo sve igraci koji imaju sjajne sezone iza sebe (da su pritom i tu Halibarton najbolji asistent lige prosle sezone, Dzeren Dzekson Dzunior najbolji bloker i defanzivac protekle sezone i Paolo Bankero najbolji ruki u ligi prosle sezone) i cinjenicu da su sada 4 od 5 ili 7 id 10 najboljih igraca u ligi stranci i vec godine njihovih glavnih zvezda Lebrona, Durenta, Karija, Kris Pola, Dejma Lilarda, Hardena, itd gde su skoro svi vec 35+ i pitanje koliko je uopste realno da oni opet zaigraju za reprezentaciju u nekom momentu onda dolazimo do zakljucka da ovaj tim koji su poslali i nije tako daleko od najboljeg sto imaju, pritom gubili su vec nemali broj puta i sa Lebronom, Ajversonom, Timom Dankanom, Redzi Milerom, Pol Pirsom, Ben Valasom, Dzermejnom O’Nilom, Karmelom Entonijem, Dvejnom Vejdom, Kris Polom, Son Merionom, Amare Stodemajerom, Durentom, Lilardom, Donovanom Micelom, Kemba Vokerom, Dzejsonom Tejtumom, Dzejlenom Braunom,i svim tim silnim Ol’Star igracima i Hall of Fame-erima i potvrdilo se dosta puta da koga kod dovedu nisu vise nepobedivi, pritom ovaj tim mozda nema toliko zvezda kao neki njihovi prethodni timovi koje su slali ali su onako vrlo izbalansirana ekipa, takmicarski nastrojena, borbena i onako po ukusu Stiva Kera.

Nego Litvanci su sad komotno mogli da imaju vec 4 pobede nad Amerima, setimo se recimo kako su glupo poklonili Amerima pobedu u onom 1/2 finalu OI u Sidneju 2000-te kao i u onom mecu grupne faze na OI u Londonu 2012-te kada im se des identicna situacija ali dobro bilo pa proslo, sta da se radi, no svakako i ovo sto su ueadili je itekako impresivno, pogotovo za tako malu zemlju.

Inace po mom skromnom misljenju najbolja stvar koja se ikad desila za kosarku kao sport globalno je kada je u Indijanapolisu konacno srusen taj mit o nepobedivosti “Drim Tima” i NBA zvezda, po meni to je cak i bolje i znacajnije za kosarku od recimo rivalstva LA Lejkersa i Boston Seltiksa/ Medzika Dzonsona i Lerija Birda ili od dolaska Majkla Dzordana u NBA (a to je nesto sto je i najvise doprinelo popularnosti kosarke na globalnom nivou).
Recimo ja kao klinac zaludjen za sport najvise sam zeleo i prizeljkivao dve stvari a to su bile da neko konacno pobedi “Drim Tim” i srusi taj mit o njihovoj nepobedivosti i da neki nas klub (Partizan pre svih razume se :wink:) napokon jednom udje u Ligu sampionu i eto hvala Bogu nisam bas predugo cekao ni na jedno ni na drugo iako sam vec bio malo porastao dok to nisam docekao. :wink:

Sto se tice nasih, tu nema sta mnogo da se filozofira ono razbili smo ih, ocigledno smo ih dobro skautirali, proucili i odlicno se spremili za utakmicu, KA Tauns je ubacio svojih 25 poena ali nekako se cini da je bio “odsecen” od igre i ostatka tima, takodje rekao bi da su Dominikanci imali premalo raspolozenih igraca dok kod nas je bas bilo suprotno, Bogdanovic perfektan ovaj put, 20 poena bez promasaja iz igre (nakon katastrofalnih 1/13 za 3 protiv Italije), Marinkovic, Milutinov i Petrusev isto odlicni, mada generalno svi su odigrali super a ono sto je posebno impresivno je cak 30 asistencija naseg tima i zaista nestvarnih 35/41 za 2 poena (ne znam dal je ikad ijedna ekipa imala takav procenat suta za 2 na bilo kom nivou takmicenja, bilo klupskom ili reprezentativnom), zaista nadrealno i nestvarno. :astonished:

Inace u 1/4 finalu okrsaj nasih sa Litvancima ce biti bas pravi derbi i po meni to je mec 50-50, ono sumnjam da i mi mozemo da ponovimo mec kao protiv Dominikane u tako kratkom roku a sumnjam i da oni mogu da ponove igru kao protiv Amera za samo 2 dana ali opet obe ekipe ce uci osokoljene u taj mec i sa imperativom pobede, po meni ni jedna ekipa nije zasluzila da ispadne sutra ali nazalost neko ce morati, takve su propozicije takmicenja.
Ono okrsaj dve male i skromne zemlje ali zaista dve velike kosarkaske nacije i dva “teskasa” evropske i svetske kosarke, ono pravi evropski “el clasico”. :wink:

Crnogorci nakon tesne utakmice sa Amerima dobise blede Grke za castan oprostaj sa turnira kojim realno mogu da budu zadovoljni a Italijani ocekivano dobili Portorikance.

Nemacka lako sa Slovenijom, skoro 30 razlike, ono jeste da ovi imaju Luku Doncica i ja nisam video dosad zaista da ijedan jedini igrac je toliko doprinosio ucinku timu i bio faktor kao sto je Luka za Slovence ali Nemci ipak imaju siri,dublji i kvalitetniji tim i ekipa su koja igra verovatno najbolju kosarku i koja je najkonstantnija na ovom prvenstvu i mozda mogu cak i da odu do samog kraja ovaj put.

Kanada poslala Spance kuci, Spanci su imali mislim +12 na kraju 3/4 ali onda su Kanadjani dobili poslednju cetvrtinu sa 27 : 12 i Spanci su i promasili sut za produzetke.
Iskreno ja nisam ni ocekivao Spance u zavrsnici, iako sam ocekivao Francuze u 1/4 finalu umesto Letonije.
Ono sta reci okrsaj jedne nove ekipe i kosarkaske sile u nastajanju i jedne necu reci bivse sile ali svakako reprezentacije koja je jos pre nekoliko godina prosla neki svoj vrhunac.
Spanci imaju neki sistem izgradjen i igru da ne zavise toliko od pojedinaca, proizvode i dalje dobre igrace ali ne i zvezde kakve su braca Gasol, Navaro, Kalderon, Riki Rubio, Rejes i ostali, falio im je lider u ekipi i neko kome ide lopta kada je gusto i ko moze da prelomi, mislim braca Ernangomez nisu braca Gasol, Njunjez nije ni Navaro ni Kalderon ni Riki Rubio, za par godina ce mozda biti ali sad jos uvek to nije.

I sad jedina utakmica koja je malo pokvarila utisak i pobrinula se da ne bude bas sve potaman je poraz Brazila od Letonije, imali su Brazilci cistu situaciju, pobede idu dalje, mislim da su kvalitet i talenat bili na njihovoj strani ali nazalost opet ista prica za njih i jos jedna propustena prilika i opet su izgleda te neke njihove boljke dosle do izrazaja, nazalost Letonci su vodili svo vreme i zaista zasluzeno dobili i otisli salje.
Letonci inace hit prvenstva, prvo ucesce na SP i odma 1/4 finale, dobise Francuze, dobise Spance i to bez njihovog ubedljivo najboljeg igraca Kristapsa Porzingisa koji je pivredjen…zaista ko bi reko.

1 Like

13 puta si upotrebio “ono” :joy:

5 Likes

A ti si kao procitao sve!?! :grin:

1 Like

5 Likes

image

1 Like

image

Evo pocinje kosarkaski “el clasico”, meni ono ledene i noge i ruke. :slightly_smiling_face:

Realno bice ovo mec 50-50, okrsaj dve male i skromne zemlje ali dve velike kosarkaske nacije i dva “teskasa” evropske i svetske kosarke, bice ovo pravi kosarkaski “el clasico”. :wink:
Mislim nismo ih dobili u utakmici nokaut faze od OI u Atlanti 96-te a od tad mislim dobili smo ih samo dvaput ako se ne varam u grupnoj fazi EP 2009 i 2013, mada mislim da ovde tradicija nece nista znaciti i da je ova utakmica skroz prica za sebe.

Sad neki pricaju da nakon pobede nad Amerikancima Litvanci su se malo fizicki i emotivno ispraznili (jer Amerikanci su svima kao neki “final boss” i ko ih pobedi obrnuo je igricu) i da ne mogu da ponove takvu igru u samo 2 dana i to je verovatno tacno ali realno pitanje je mozemo li i mi da ponovimo igru kao protiv Dominikane kada smo imali 30 asistencija i kada smo imali sut za 2 poena zaista nestvarnih 35/41 cime smo verovatnobi neki rekord postavili (ne znam da li je ikad iko imao takav sut za 2 na bilo kom takmicenju i na bilo kok nivou kosarke, bilo klupskom ili reprezentativnom) i taj procenat suta za 2 necemo sigurno ponoviti jer je bio stvarno nadrealan i sulud.

Inace mi znamo ko nam sve fali na ovom prvenstvu ali i Litvanci su dosli oslabljeni, recimo ni njima ne igra njihov najbolji igrac Domantas Sabonis (koji je ove godine bio Ol’Star i koji je izabran ja mislim u trecu NBA petorku ove godine), ne igra im Uljanovas (njihov verovatno glavni igrac spolja), Grigonis (koji je sad potpisao za Panatanakos), Lekavicius, Giedraitis koji je sad iz Baskonije presao u Crvenu Zvezdu…znaci i oni su dosli oslabljeni na ovo prvenstvo i njima fali dosta igraca kao i nama, tako da su i oni u vrlo slicnoj situaciji kao i mi.
Tako da nekako sve ukazuje da ce ovo biti onako egal mec, neizvestan do samog kraja pa mozda cak i na jednu loptu.

Jedno veliko hvala Litvaniji što su pobedili amere :grin:

9 Likes