Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Oprostio se u tacno 18:47 kad sam se vratio kuci. Piratska je tuga pregolema.

2 Likes

Ja sam na privatnom torrentday trackeru vec 10 kusur godina. Skines nesto, drzis ga u torrentu 72 sata, i slobodan si. Skidali ne skidali to je tvoja uloga da vratis komjunitiju i svi srecni i zadovoljni. Ima svega, uvek sa gro seedera. Im fine :joy:

Otkako sam dosao ovde presao sam potpuno u legalu. Strah me je, kako od trojanaca tako i od duge ruke zakona. Takodje skoro sve sto me zanima je danas dovoljno pristupacno da me piratski zivot vise ne privlaci toliko.

Preziveo bih nekako u bogatoj tudjini bez piraterije, sigurno. :grin:

Povede Denver sa 1:0 u seriji. :wink:

Ja mislim da je dobro za Denver sto igraju sa Majamijem umesto sa Bostonom (pa i Milvokijem recimo), mislim da im Majami vise lezi kao protivnik nego sto bi im legao Boston, mislim da bi im bilo teze sa Bostonom, plus Majami igra i bez Tajlera Hiroua verovatno njihov najbolji igrac u regularnom delu sezone, imao je zaista odlicnu sezonu i pritom nije samo suter kako neki misle vec imao je i dosta ulaza, nekih brutalnih zakucavanja, itd, znaci jedna kompletna ofanzivna masina i to sto on ne igra je jos jedna data okolnost koja ide Denveru na ruku.

2 Likes

5 Likes

Iskreno sam se smorio sad jer sam cuo, daj Boze da je laz sve i da je prica, ali sa jedne strane mogucnost je velika. Nekoliko ljudi ( poznanika ) sa treninga mi je reklo da su u kasarnu Sombor pozvali one koji su sluzili vojni rok i da nije slucajnost sto se skolska godina zavrsava sad u utorak. Ima sad nagadjanja ali ono o cemu pricaju je sve oko Kosova i da nece biti dobro.

1 Like

Pa jbt kroz sta smo sve prosli u poslednje vreme i sta se sve desava oko nas (uglavnom skoro nista pozitivno) samo bi nam jos to falilo, mada tesko da bi nas sokiralo previse, mada mislim da do toga ipak nece doci jer realno Sipci nemaju kapacitet da ratuju sa Srbijom vec se tako incidentima i provokacijama sluze da izazovu reakciju a realno nemaju vise ni takvu podrsku Zapada kao nekad (geopoliticke prilike su se dosta promenile u poslednjih 20-ak godina) jer i Zapad ima sve vise svojih problema plus rat u Ukrajini (koji ko zna koliko moze da traje), pa cak ni njihova maticna zemlja Albanija (koja je relativno stabilna, barem sto se tice samih granica) ne bi bas zelela da se upusta u to i rizikuje eventualni rat sa Srbijom (u koji bi ko zna ko jos mogao da se ukljuci, recimo Crnogorci ili barem dobar deo njih, Makedonci pa cak i Grci, znaci svi oni koji su potencijalno ugrozeni stvaranjem tzv. Velike Albanije i koji imaju problem sa Albancima, a u tom slucaju bi postojao i vise nego realan rizik da ostanu i bez te jedne jedine kukavne drzave koju vec imaju i koja je priznata).
Ono sve je moguce ali mislim da ipak do toga nece doci i to ce verovatno ostati zamrznut konflikt i neki vestacki, krhki “mir” isprekidan tenzijama i povremenim incidentima jos decenijama verovatno, slicno kao Indija i Pakistan sto su u konfliktu tamo oko one zone Kasmira koji traje vec preko 70 godina ili Grci i Turci oko Kipra sto se natezu.

1 Like

Ko da se upusta sa nama? Pa okruzen si Nato drzavama, sta vise da ocekujes? Daleko bilo, ne daj Boze u dvoristu rat, a ne na teritorijama drzava. Za one sto bi nama uskocili u pomoc isto gresis, debelo. Nadam se da od ovoga nece biti nista.

Pa Albanci iz Albanije.

Inace to sto smo okruzeni nato zemljama nista je znaci, sam nato se polako urusava iznutra i nije uopste tako homogena celina a pritom i Crna Gora i Grcka a pogotovo Makedonija su itekako ugrozeni od strane Albanaca i od eventualnog stvaranja tzv. Velike Albanije, uostalom i Grcka i Turska su obe clanice natoa pa su opet u konfliktu, cak su i ratovali na Kipru tamo 70-ih u jednom kracem ratu koji je trajao nekih mesec dana.

lgbt sta je znam, a sta je ovaj produzedak sad? qia+ :exploding_head:

1 Like

Fabrizio je lepo rekao sve. Bas zato konflikt deluje potpuno nerealno. Ni jedna zemlja nije bila u apsurdnijoj vojno neutralnoj poziciji.

Deluje vise kao trgovinana strahom, uvlace se opet neki jadni ljudi u konflikt, medjunarodna zajednica treba da presudi “ko je kriv”, ne treba nasedati na tendenciozno podizanje tenzije. Da ne ulazimo kako i zastio, svako tu ima svoju agendu, i Vucic i Kurti i Haradinaj i Putin i medjunarodna zajednica… mnogo igraca, Vucic nesto pokusava za ZSO, ali nema od svega toga nista, Kosovo je okupirano i taj rat je izgubljen.

Kako od tog politikanstva nastane full scale rat, znamo na primeru i kosova i raspada jugoslavije, ali ovde bi to bilo totalno politicko samoubistvo i suicidalna akcija, mi nemamo ni taj politicki uticaj ni vojnu silu, tako da se pokusava nekom nazovi diplomatijom da se dokaze kako su kosovske institucije potpuno nesposobne da zastite ljude na severu kosova.

Pitanje je vazno i nasi su ljudi, ali iskreno najpametnije bi bilo samo ignorisati medije koliko je moguce dok se ne slegnu tenzije a morace na ovaj ili onaj nacin. Bolje da se okrenemo nekim lepsim LGBT temama. :confused:


A što je jagnjetina poskupila to niko nije komentarisao cccc

1 Like

Ako ce zbog necega nastati haos onda ce zbog cene jagnjetine😂

1 Like

Svinjetina takodje, neki je problem sa kinezima.

https://www.youtube.com/live/4qyVNqeJ6wQ?feature=share

@xX8Lampard8Xx covek bi rekao da na svake dve nedelje ide promocija. Neke stranice na fb na svakih mesec dana menjaju logo. Posle kazu nije pritisak.

Ne znam sta znaci taj dodatak ali skoro sam gledao klip o onima sto biraju da budi invalidi (trans nesto, posto kazu da postoji 100ak tih naziva i opcija kako kazu) neki lik kaze da se oseca da treba da bude takav iako je rodjen zdrav i resio da ostane bez ruke. Sto bi se reklo svako ima pravo na izbor i te fore. Bolje glavu da je maknuo.

E kad se setim cene jagnjetine 1400 dinara (i was there :joy: ).
Evo sad po Bg par godina ima razni street food festivali. Prosao sam kroz Zemun, voda 220 dinara, pivo 400 pa navise. Pa majku vam bezobraznu. Na Kalisu burger fest od 700 pa na gore. Klosari.

Sad jagnjetina postala kao kavijar

Dok Veliki Vodja pumpa izmisljene tenzije na kosovu skocila opet cena svega. Hrane pod jedan. Tako da… ne treba nama rat. Vecina ce da jede korenje u mirnodopskim uslovima :exploding_head:

Mislim da sam pisao,kuma mi je poslovodja u maxi. Kaze kada trebuje kolicine mesa narucuje tadcno DUPLO manje nego pre npr 2god.
Ne malo manje nego duplo manje!
Treba li dalje… zlatno doba. Inace ona radi u Maxi u kraju gde ima love dosta. Vazi za Maxi sa odlicnim pazarima.
Zamislite samo sta je u nekoj jadnijoj sredini.

5 Likes

Istripovali se ljudi da ce biti rata pa su slepi za sve :grin: A ono pokretni cirkus sa ciljem skretanja pažnje obicnom narodu (sve strane jednako ucestvuju u tome).

1 Like

Moguce da ima jedan deo ljudi koji su vegetarijanci i vegani, treba uporediti sa time da li je proporcionalno skocila upoteba povrca :slight_smile:

Salu na stranu, ne treba ti nista specijalno da bi to shvatio. Cene su skocile duplo, a plate nisu ispratile taj rast. Ovo zvanicna stastika ne podrzava, CPI indeks je zapravo nominalno nizi u 2 godine od toga koliko je navodno skocila prosecna plata koja je danas skoro 1000e za BG, ali to su takodje smesne cifre i tu nesto ozbiljno ne stima.