Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6


Doslo vreme da se i ja obnovim :smiley:
Stolica u stilu 508 PSE, monitor acer predator 27’’ 4k60fps ili ti 1440p 144hz.
HDR prelepo izgleda za razliku od televizora koji imam.
Cekam jos sto sa amazona i onda sam kompletan :smiley:

ok, ok @jahalang0112 znamo sve…

7 Likes

Jedino što imamo zajedničko ti i ja što se ovih slika tiče je što sam ja takodje instalirao BF ali sam ga odmah i deinstalirao. Kakvo djubre od igre :joy:

2 Likes

Admins moze ban?

3 Likes

Ovde samo jedan admin deli flagove i banove :smirk:

2 Likes

Admins

:joy:

4 Likes

#sudo pacman -delete user

1 Like

Koga zanima prica o kripto padu koji se desio ovih dana, i sta se sve krije iza svih padova (Luna, 3AC, FTX, Genesis), evo jedan odlican podcast koji objasnjava kako je neprirodno napumpan marcet cap za sve ove kompanije i kripto sveukupno.

2 Likes

Da odmah kažem, podcast odslušao nisam. Nego samo da odreagujem na pitanje iz naslova, ‘was this a giant ponzi scheme?’ – Da? Naravno? Bilo očigledno iz aviona?

Tokom proteklih par godina, stalno sam se pitao da ne propuštam neku suštinu, jer meni ko laiku cela stvar smrdela na kilometar.

I sad kad se srušila kula od karata, ko je zaradio zaradio je, budale ostale da drže kesu, a podkasteri i novinari dobili da pišu tekstove tipa ‘ko je mogao očekivati ovakav ishod?!’

Ne znam, cirkus. :woman_shrugging:

6 Likes

U mom klubu ima nekoliko roditelja kojima je investiranje primarni izvor prihoda. Niko od njih nije ni pomislio da investira u kripto.

Jedan od roditelja je profesor u Wharton školi Pensilvanijskog univerziteta (University of Pennsylvania). Kripto mu je fah. Ni on nije investirao u kripto.

Ti ljudi znaju mnogo više o investiranju i kriptu nego ja. I od svih se moglo čuti jedno, što je na kraju ispalo parafrazirano:

Ono što je zanimljivo kod kripta je tehnologija, a ne profit.

2 Likes

Odavno sam pricao da svi povuku kripto, ko je poslušao nije pogrešio :slightly_smiling_face: niko nije verovao, a mnogi ni danas ne veruju

U tu vrstu investicija idu isključivo pare koje su unapred otpisane. Obračunate kao gubitak.

Ključni pokazatelj je bio Superbowl, početkom godine. Kad su kripto firme kupile gotovo sav reklamni prostor (inače najskuplji u US). Zašto se neko reklamira toliko? Zato što je zafalilo keša, i očajnički im je potreban nov.

3 Likes

Čoveče. Ovo kad čujem pitam se gde sam pogrešio. O investiranju ne znam ništa, što više čitam sve mi je manje jasno, al vidim da je najbolji način da ‘rešiš’ život da ti novac pravi novac.

Ovako kad samo radiš za drugog iz dana u dan, malo se ko tako usreći.

2 Likes

Sve su to ljudi sa ozbiljnim obrazovanjem i iskustvom. Tzv. “business major” na koledžu, pa MBA (Master of Business Administration) na postdiplomskim studijima. Posle toga rad u nekom investicionom fondu, i na kraju svoja firma.

2 Likes

Ameri su go k…c :rofl:
30god su iza nas. Mi smo to imali 1993. Dafina i gazda Jezda.

2 Likes

Ludilo. Ja od kad znam za sebe Staples Center mi je bio pojam za LA Lakers-e. Onda od jednom cujem da arena menja ime u Crypto.com Arena :face_with_head_bandage:

1 Like

Ovde je prodaja imena sportskih terena standard. I menjaju se, s vremena na vreme.

Tolika količina reklama za kripto je krenula, da ih je u jednom trenutku bilo više nego reklama za kockanje. Svi moji poznanici koji se iole ozbiljnije bave finansijama su bili “nope, not touching that”.

3 Likes

Retko ko je investitao na duge staze jer je previse volatilno. Pare koje su obrisane samo je neki trenutni profit koji nisu stigli da povuku, kap u moru. Obrtao se ogroman novac, kupovali i prodavali hardver, sigurno je bilo i onih koji su drzali veci novac u walletu ali su bili svesni rizika. Faktori koji ulaze u profitabilnu racunicu - uopste nije samo grafikon jedne cene. Cena struje, mining difficulty, cena hardvera, fluktuacija konkretne kriptovalute kojih je bilo na hiljade shitcoina ne racunajuci par popularnih - totalni wild west i gold rush fazon. Samo za snalazljive, agilne, sema za obrtanje a ne za investiranje.

Naravno da ni jedan finansijski profesionalac nece u to da ulaze jer nije regulisano. Mene su zvali ljudi iz banaka po tom pitanju, za konsaltnling i prezentacije - i uvek sam ih odgovarao od toga. Em stvarno nemaju pojma o tome, em ja nemam pojma cak ni da im odgovorim “sta je to u sustini i cemu sluzi”, em je totalno suprotno bankarskom biznisu koji se zasniva na izbegavanju rizika. Investira se u nekretnine, blue chip akcije… Ono sto radi npr Warren Buffet je ozbiljan posao, za koje ti treba ozbiljno znanje i razumevanje finansijskih izvestaja, racunovodstvo, citanje 5h dnevno vesti iz finansija i izvestaja - ovo je high tech kocka.

Sranje epskih proporcija koje su napravili na PC trzistu i potroseni energetski resursi za 100 narednih godina nece nikada biti nadoknadjeni.

2 Likes

Kaži im “blokčein is fjučr” što bi rekao Dača triler :grin:

1 Like

Pa, bio je - za male spekulante. Sada je vec brod koji polako tone jer je svima jasno da nece zameniti tradicionalne valute, a energetska kriza je sve dublja da bi nastavila da hrani to cudoviste.

1 Like

Dačina nova omiljena pesma :smile: