Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Cepaj Maki rakiju i vutru ja cu suplemente, pa da vidimo na cemu smo :grin:

Nije on rekao da je to dobro. Nego da si tu na 100% da si bacio pare :smiley:

2 Likes

Pa dobro, nek bude da sam bacio pare. Ne branim da iko ima lose misljenje o suplementima. :slightly_smiling_face: ako neko misli da je unosenje proteina lose, well, neka misli :slightly_smiling_face: Salama i virsle su bolji proizvod :slightly_smiling_face:

Zaboravio si i pastetu :grinning:

1 Like

I to :grin:

Daj posalji mi koji je protein dobar da uzmem ja :smile: moram opasno da menjam ishranu :face_holding_back_tears:

1 Like

Sta koristis @iNikola pretpostavljam whey protein?

Svasta, izmedju ostalog i whey, jeste. Nekako mi bolje od pastete, sta znam :smirk:

1 Like

Daj jos neke savete i vrste, bas me zanima.

1 Like
4 Likes

Ja se razmišljam brate da krenem ono što si ti pisao, samo riba i povrće. Naravno da ubacim i trening. Mada kažu da korišćenje samo sirove hrane samo po sebi daje vidljive rezultate.

1 Like

Od pašteta samo one niskokalorične :rofl:

6 Likes

E ljudi mozda bi ja trebalo malo da usporim sa basketom (malo da skratim ili smanjim intenzitet tih drilova i treninga) , danas kad sam stao na vagu vidim 4 kile sam smrsao, sto je onako za mene bas dosta jer kila bas nemam viska i za bacanje (ono jedva sam na nekoj optimalnoj tezini za moju visinu).
Znaci svaki put na basketu bas onako dosta vode izgubim, znaci carape, bokserice, majica sve onako bude natopljeno (kao da sam se tusirao obucen), jedino sorc ostane suv jer je od poliestera pa ne upija znoj, ono jes da pijem i dosta vode ali tome verovatno doprinosi i to sto su sad ove vrucine pa malo manje i jedem i nemam toliku potrebu za pravom konkretnom hranom koliko recimo za tecnoscu, osvezavajucim napicima, vocem, sladoledom, nekim osvezavajucim kolacima i tako nekim stvarima.
Tako da ono sad dok je ovako toplo ici cu i dalje na basket ali gledacu malo sebi da ogranicim minutazu ili malo onako da treniram pod rucnom. :wink:

@MladenVR ako ti je cilj da smrsas, smanjis % masti i procitis generalno organizam, to bukvalno topi kilograme, ali na duge staze nije bas izbalansirana i raznovrsna ishrana, moze da prouzrokuje i digestivne smetnje, a riba je i puna zive. Ja sam se zato vratio na meso i pojacao ishranu. Bitno je i da redovno preskocis veceru i unosis oko 2l tecnosti, moze i neki caj (npr zeleni).

To i nije bas najbolja dijeta za fitnes, vise onako neku manekensku gradju i dugovecnost ako ti je to cilj. Za ozbiljnu gradju i fitnes bolje slusaj Nikolu i @Scalper ja sam tu amater.

Bas to. Ja ne pusim i iskreno retko pijem. Pa evo na moru cepam mleko :grin:
Nisam kap alkohola uzeo niti me privlaci. Droga me isto ne privlaci.
Bas to poredjenje da su bolje potrosene pare na rakiju :face_holding_back_tears:

1 Like

Mazni ti komad mesa,but snicle i eto proteina. Pocepam 6 jaja za dorucak i neko meso i da vidis kako se radi pun gas :grin:
Pojedikilo pecenja i eto protejina. Sto bih jeo to u prahu. Ne mislim nista lose ja. Stvarno. Nego samo mislim da ti ne treba.

2 Likes

Yerba mate. Nema ništa bolje, ja bar ne znam, za energiju, ubrzavanje metabolizma i generalno bolji osećaj tokom dana.
Nepogrešivo :slight_smile:



Mesi, Rikelme i ja redovno cepamo… Mada cepao je i Diego… :frowning:

8 Likes

Ja mislim da nije slučajno što je, kad je gospodar izjavio na TV da ima svega dovoljno, kod nas u Bosni sa rafova automatski nestalo svo brašno a u Srbiji šećer. :grin:

1 Like

Zavisi kakvim treningom planiraš da se baviš, da li neki kardio čisto da ostaneš aktivan ili je punokrvni trening sa tegovima i sl. Ako je ovo drugo, sa povrćem i ribom nećeš izgurati, osećaćeš umor tokom treninga, nećeš imati energije da izguraš pogotovo što je u početku najteže. Ja za doručak uvem spremam jaja na kokosovom ulju i uz to neku salatu, možeš malo sira i neke kvalitetnije šunke uz to (šunka sa belim mesom ili pečenica), belo meso možeš uvek za klopu uz salatu (salatu zalivaš samo supenom kašikom maslinovog ulja), salatu i povrće možeš uz svaki obrok. Belo meso pečeš na malo kokosovog ulja ili obariš, ili dinstaš na malo ulja i dosta vode, začiniš po želji. Nakon treninga je dobro uneti dobre ugljene hidrate tako da je testenina ili baren krompir super uz belo meso na primer. Nemoj preskakati večeru, samo tempiraj da ti poslednji obrok u danu bude nekih 3h pred spavanje. Piješ otprilike 2-3l vode dnevno i ništa osim vode (možeš kafu ili kiselu vodu, neki kažu da možeš i koka kolu zero mada ja popijem limenku samo za cheat day). Jedan dan u nedelji odrediš za cheat day i imaš jedan obrok kada možeš da pojedeš šta god želiš i to da se naždereš, tipa pica + pomfrit + koca + sladoled i to ti je super da gorivo da možeš da izguraš narednu nedelju do sledećeg cheat obroka. Ako uzimaš protein, možeš jednu mericu odmah nakon treninga, a nakon toga sačekaš nekih pola sata i možeš da jedeš, obroke uglavnom tempiraš na svaka 3-4h tako da trening uglaviš između. I da, možeš da jedeš isto badem ili kikiriki. Izmeriš 60-80g i to pojedeš predveče. Pre treninga preskačeš vijaču ili peglaš neki kardio 10ak min da se zagreješ i da kiseonik bolje ide u mišiće, a nakon treninga obavezno lagano istezanje svih mišića koje si radio tog dana. To je moj neki režim. I pored toga pijem vitamnin c, magnezijum i omega 3 tablete posle doručka. Tako da uglavnom tempiraš šta ti odgovara ali izbegavaš lošije navike dok ne dođe taj blagosloveni cheat day :joy:

2 Likes

Tacno cu kupiti Yarbu da probam, sjecam se da si vec jednom preporucivao.

1 Like