Šta vam je danas ulepšalo ili sjebalo dan? - Vol. 6

Smanjio si kilazu. Ali si smanjio i misice. Zdravije bi bilo da si vezbao. To je poenta. :slightly_smiling_face:

2 Likes

Pa sve je bitno. Mora da se smanji kilaza i to ozbiljno. Vezba, ishrana, spavanje, izbegavanje stresa, sve je vazno. Najgore je da se covek prepusti sedentarnom i hedonistickom zivotu, gaming je prosto idealan za tako nesto. Provedes sate sedeci sa dzojpedom sto polako, ali sigurno, ubija. Onda sa godinama krecu problemi, presedne coveku i gaming i sve ostalo. Ja sam sada u fazi da odigram jedan nivo kornjaca na switchu, dosta mi je. Planinarim, setam u proseku 10km dnevno, vezbam koliko god mogu.

2 Likes

To su glupost. Ta brojanja te price. Za hipnotisanu gomilu. Gledaju svi u ona govna na rukama da im kazu jesu setali jeli i srali…
Zato svet i ide u pm.
Goje govna i hemija koju rokaju ljudi kroz kojekakve proizvode.
Cepaj ti slaninicu, jaja, cvarke, pravo mleko ne tu hemudzu i nista nikome nece da fali.
A izbaci testa, hleb, slatkise i sve konditorske proizvode. Nista drugo.
Pa da vidis razliku.

Kod nas ljudi se dosta goje zato sto jedemo mngo hleba pekara. A to je zato sto smo beda. Po glavi stanovnika najvise jedemo testa a najmanje mesa. Onda sirotinjska navika trpaj hleb da zapusi rupu u stomaku.
Jbg kllo hleba 100din kilo mesa 900din

Jos da dodam: seceri iz sokova, cipseva, raznih slatkisa…To najvise goji, veruj mi. Ne hleb.

1 Like

Naveo sam gore, to se sve zove konditorski proizvodi.

Jasno, bez aktivnosti nema zivota.
Ali pogledaj statistiku koliko mesa ko jede. Sve ce biti jasno. Niko se od buta nije ugojio.

Lupate svi, a kao ne jedete nista sa hemijom. Ma daj bre :joy::joy::joy::joy: Jedino ako zivis na selu i hranis se onim sto imas moze biti zdravo. Sve ostalo je hemija odnosno “ajd zdravo” :grin: koliko god pazim opet moram s vremena na vreme da omlatim nutellu, milku, plazmu :grin:

1 Like

Nista nije merodavno jbg, svi smo individua za sebe. Najbitnije je fizicki biti koliko toliko aktivan, jesti koliko toliko zdravo, ne prejedati se - najbitnjna stvar. Evo moja baba ima 87 godina, i vec 30 godina se ne krece. Ziva, zdrava, ide na stakama ali bukvalno nema ni jedan drugi problem osim kolena i to se ne leci. Sto se mene tice, vezbao ne vezbao suplementi su mi osnovno tokom dana. Jednostavno stvar navike.

Na Zlatiboru, na svakom cosku rostilj, pecenje i cvarci, jaki sirevi, pekare i lepinje, slatko sa 10 tona secera. Druga polovina cajevi i melemi, da te izlece od bolesti koje prouzrokuje takva hrana.

Kad malo razmislim, odlican je to biznis. :crazy_face:

5 Likes

I pored apoteka i dom zdravlja :grin:

Toga nesto nema za divno cudo, sve se leci prirodno. :smiley:

1 Like

Au bato, sve prirodno osim hrane :grin:

Samo ćućkaš tapas profo :grin:

1 Like

Ti pises o zivotnom veku. Pa to je stara prica. Mediteran je zakon. Najbolji zivot.
Moja mama je iz Zadra. Moj deda, njen tata je umro prosle god u 102 god zivota!
Iskreno bolje je izgledao sa 85-90 nego mnoge koje poznajem sa 60

1 Like

Suplementi su teska sarena laza. Mamipara. Slatkisi za veliku decu da misle da su zdravi.
Probacu da nadjem skoro su u US bas objavili neki dr tu pricu. Posto su ameri poznati debili i tabletomani. Oko 50% lekova na planeti se proda u US koja ima samo 350m ljudi.
Vole te suplemente vise nego mamu i tatu. Imaju suplemente za cmarne kolutice :rofl:
Pa su bas pravili neke studije gde nisu smeli otvovoreno da kazu da ne sluzi kurcu nego je bilo pa nasi zakljuci su da ne cine nista ali vi nastavite da pijete ako vama prija.

Jbg posle oruzija, farmako mafija najaca na planeti.
Zapadni sistem medicine je koncipiran da te ceo zivot nesto kao leci i nikada ne izleci.

1 Like

Ocigledno vrlo malo znas o suplementima mare :smile: Bas neki ljudi da citaju koji se bave bodibildingom, ostace zapanjeni :slightly_smiling_face:

Samo ti rokaj. Pun gas. Kako bi inace radile te firme.
Kada je neko bolestan i ima nekih nedostataka koje telo ne izvlaci iz hrane uzima se.
Ako si zdrav i prav. Onda bolje da si pare potrosio na rakiju ili vutru. Na ta govna si bacio to je sigurica.

Au koliko sam imao tih bildera. Sve go kurac. Kada stanu sa tim ima sise kao moja baba.
I tako nabrekli nemaju snage pola smene na gradjevini da izdrze.
Kada stanu sa tim izgledaju kao da ih je napao rak.

1 Like

Koliko je Marko nedostajao ovom forumu :joy:

5 Likes

Kralj poredjenja i davanja primera :sunglasses:
Welcome back

3 Likes

Spomenuo je neko gore, 90% je do prirodne ishrane i aktivnosti, nista vise . Mozes jesti masno i slano i slatko svaki dan, ako si na selu i znas sta jedes .
Evo primera moji, obe babe i dede 80+ na nogama do zadnjeg dana, doktora nisu videli 2 puta u zivotu, svaki dan slanina, sunka, kolaci i to oni salčići sto se prave od svinjskog sala :sweat_smile:
Ali deda imao njivu, svoj kukuruz, pšenicu, svinje, kokoške, čardak, kruparu itd itd… Čovek napravio pun krug… A svaki dan se krkalo kao da sutra ne postoji :grin: .
Samo aditivi i hemija u hrani koju kupujemo nas ubija lagano, ništa vise …

1 Like