Šta trenutno igrate? vol. 2 (2012-2013)

Posto se u temi “sta trenutno igrate” pise i ono sta ima veze sa nazivom temom i ono sta nema ( npr. zadnju igru koju ste presli), pa sam odlucio kako bi se rasteretila malo ta tema(“sta trenutno igrate”) otvoriti zasebnu temu.

Znaci tamo i dalje pisite sta trenutno igrate a ovde u ovoj temi pisite koju ste igru zadnju presli i vase dojmove.

Gears of war 1! Svaki put kad nabodem onaj active reload obradujem se kao malo dijete kad Marcus kaze moju omiljenu uzrecicu ‘nice’ :smiley:

Ja jucer presao Ghost Recon: Future Soldiers, trebalo mi trecinu igre da se priviknem na one kontrole, a i nisam neki fan nazovimo je “stealth” igara, suljaj se, skrivaj se…i zameram losoj grafici, pa barem u ovakvim igrama bi trebala grafika biti bolja. Inace iznenadila me duljina igre…

Sniper Elite v2. Dugo sam je iščekivao tako da je bilo zadovoljstvo igrati je. Preporuka,

Max Payne 3. Future Soldier nikako da zavrsim, nije mi bas legao…

Fak. Ništa nisam prešao/završio… Započeo sam sto stvari, pa kako od koje odustanem ili me smori - ja na sledeću.
Ako se ne varam, zadnje što sam odigrao do kraja je Ninja Gaiden II, i to pre dva meseca, kada sam “trenirao” za trojku!

Jutros zavrsio MGS2 Sonf of liberty. Nakon besomucnon igranja tokom citave noci, i dobrog dela dana :slight_smile:

Resident Evil ORC…nazalost ne mogu da prezalim taj dan koji sam utrosio na igranje i prelazenje ove igre… :slight_smile:

Gears of War, igrao sam je jos kad je izasla, ali tad nisam imao xbox pa sam cepao u igraonici. I evo sad posto sam kupio xbox odmah sam resio da pocnem pa da nastavim dalje sa serijalom. :stuck_out_tongue:
Mada s obzirom da sam je na hardcore presao cekam da kupim jos jedan dzojstik pa cemo sa cimerom da cepamo na insane jer ovaj AI sto igra je nepotreban i bezveze pogotovo kad su boss fajtovi.

AC:R i nista novo nisam video u odnosu na prethodne delove,sem price koja je kao i do sada poprilicno ok i kraj mind fuck konfuzan…

Na xboxu trenutno nista novo, a na ps3 Ghost of Sparta, INfamous 1 i 2, kao i Festival of blood

Upravo zavrsio Alan Wake, po instrukcijama starijih clanova, igrao sam iskljucivo nocu, sa slusalicama. Mogu reci da me je igra u nekim momentima pomela sa nogu (dobro, sa stolice), dok je u drugima koristila jeftine trikove kojih bi se stideo i razvojni tim Minesweeper-a.

Plus je atmosfera same igre, nije se odustajalo od ideje svjetlost/tama, gameplay sveden i efikasan, odlicno radi posao (kao RE4), a o prici ne treba trositi rijeci. Eto primjera za COD, da ne mora svaka prica da sadrzi atomsku bombu i world domination kao teme da bi bila napeta i puna preokreta. Sama ideja da pejzaz prica i ucestvuje u prici mi se veoma svidjela, iako je moglo da bude malo vise raznolikosti. Istakao bih da pricu nisam shvatio kao horor, nego kao dobar triler, dogadjaji i protivnici su bili tu u svrhu price (ono sto je u filmskoj umjetnosti uradio “Signs”).

Minusi su mala raznovrsnost protivnika, mala raznovrsnost lokacija, i epizode ponekad znaju neprirodno da se oduze, to nikad nisam volio.

Kao neki krajnji utisak ostaje brojka 8.5/10 u glavi, iako je ne bi mogao racionalisati sa pojedinacnim ocjenama za segmente igre. Eto, mini review sa moje strane, nadam se da nisam oduzio

PS. Je li neko jos ovako dozivio igru, ili sam se samo ja utripao?

Meni je Alan Wake super igra!Uzivao sam igrajuci je!Presao sam je…i planiram opet…jako mi je zao sto su dvojku napravili iskljucivo XBL…Ta igrica je jedan od razloga zasto cu i raditi RHG…iKaran…sve sto si napisao je na mestu…:slight_smile:

Ja sam konacno odigrao UNCHARTED 2, igra izuva. Jedna od najlepsih i najboljih igara svih vremena, za mene naravno!

Ako planiras da zbog American Nightmare-a odradjujes RGH bolje nemoj (iako je RGH koristan i svakako ga preporucujem). American Nightmare je toliko sr.anje da bih preporucio svakom kome se originalni Alan Wake svideo da obavezno zaobidje ovaj spin off jer ce mu pokvariti dozivljaj o Alanu koji je formiran igrajuci originalnu igru. Mozda ovo malo zvuci kao preuvelicavanje, ali meni se upravo to desilo. Mislim da za vise od dvadeset godina svoje igracke karijere nisam doziveo vece razocarenje nakon odigranog American Nightmare-a. Ukusi su naravno razliciti, ali zaista jos nisam cuo da je bilo koji fan Alan Wake-a rekao bilo sta pozitivno o ovom nastavku. Ni jedan od elemenata koji su original cinili posebnim (prica, atmosfera, lokacije i dozivljaj same igre) ne postoji u ovom nastavku. Koliko god ovo zvucalo neozbiljno jednostavno sam morao da ovako opljujem ovaj nastavak, jer da sam barem nesto od ovog znao pre, sigurno ne bih odigrao American Nightmare.

Inace zavrsio Silent Hill Downpour i mogu reci da sam generalno zadovoljan onim sto igra pruza, iako sam igrao kao retard, na pocetku sam nehoticno bacio pistolj, tek posle 8 sati gameplaya sa skontao kako se pali bater-lampa, na pola igre sam tek procitao tip da treba bezati od kise i nevremena itd. U igri mi je najvise zasmetalo sto igra secka i to u nekim zaista smesnim i za sam hardwer ne zahtevnim situacijama i po malo me nervirao povremeni prelazak na izometrisku kameru, ali to kontam da je radjeno kako bi docarali veze sa ranijim ostvarenjima. Ipak posto sam se dobro informisao pre pocetka same igre i znajuci koji je tim radio igru, sve te sitne propuste sam oprostio i prepustio se Silent Hill atmosferi koju i ovaj deo pruza. Od mene preporuka ali fanovima serijala, a ako ste novi u ovom zanru pokusajte …

Zavrsio jutros portal 2,ne secam se kad sam zadnji put igrao tako dobru igru!Igretina u svakom smislu,po meni mnogo je bolje mogla da prodje prosle godine i sigurno da je trebala da bude u konkurenciji za goty.

valve rules!

MGS3 - Snake Eater, odusevio sam se. Svaki detalj, fenomenalan

@Limanac 81…pa ne bi radio RGH samo radi te igrice…Ali bi bila medju prvim XBL naslovima koje bi odigrao…al eto bas me razocara kad rece da je igrica lose odradjena…Al sta ces…ipak cu je probati cim mi se ukaze prilika…:slight_smile:

Meni se Nightmare svideo,ali mi je odlican i prvi Alan Wake koji sam presao sa DLC-ima…Koji su bili kratki,i dosadni,blago receno bacene pare.

Diablo 3 a na boxu American Nightmare još kada je izašao. Na ps3, Killzone 3.