Šta trenutno igrate? 2023. (Part 2)

Sva 4? A Lost Legacy? :smiley:

Može, a i ne mora :grin: Realno najslabiji deo od svih.

Golden abyss za Vitu je zvanicno najslabiji.

E taj nisam igrao :frowning:

meni bio odličan

2 Likes

Meni su baš četvrti i Lost legacy najbolji :joy: Trojka isto nije loša, ali četvorka nije imala supernatural gluposti tako da mi je ona bila najbolja. A i to je bila prva igra koju sam igrao, posle toga kad sam igrao ostale, nisam imao neki wow momenat osim Lost Legacy koji kao standalone ekspanzija.

2 Likes

2>4>3>1>LL in my book

Haos :grinning: Moracu mali break od igre definitivno

1 Like

Al si se navuko :grin:

1 Like

Sad uzmi igraj Foamstars :joy:

Bogami ovaj Alan Wake mi se bas dopada, ima skroz tvin piks vajb, prilicno je jeziva atmosfera i bas je dobro sto su malo promenili zanr, prvi deo mi je bio nekako vose alciono orijentisan, ovaj je vise srvajvl horor, mada je zanrovski prilocno cudan.

4 Likes

Cudan je dobar opis, bice sve cudniji kako igra odmice. Ali sve u svemu odlicna igra.

1 Like

Mario vs Donkey Kong, uz neku 80s muziku, natera coveka da se zapita da li je nas hardcore pristup igrama izvitoperen do besmisla.

Kao brzi sex, shot tekile, cigara, najcistiji kokain, casa vode nakon treninga, napravljen je da se degustira u malim kolicinama. Nekada nam je bilo dovoljno 15-20 minuta ispred arkadnog kabineta (dobro nije, ali pravicemo se kao da jeste). Malo stojis nad fliperom pa odes kuci srecan i ispunjen.

Kada su se igre pretvorile u drugi posao i postale “all you can eat” restoran brze hrane od koga ti je kasnije muka i dobijes dijabetes, nisam siguran, ali znam da mi je jedan nivo (koji se sastoji od dva podnivoa) sasvim dovoljno bite-sized parce entertainmenta koje je moja minimalna dnevna doza. Uz sve ponovne pokusaje, ne traje vise od 10 minuta. Dovoljno lak da ne frustrira, taman dovoljno tezak da se pomalo osecas pametno, zabavan na neprerenciozan nacin, ne zeli da se uvuce u sve pore tvog zivota i novcanik.

Ko ima decu, ili devojku sa koordinacijom deteta, moze da proba i u dvoje, mada moze da bude i savrseni solitary-escape od malopre spomenutih.

4 Likes

Ljudi, 22.03. je poseban datum. Tada izlaze 3 igre koje ce biti aduti njihovih izdavaca za goty 2024.

Dragon Dogma 2
Rise of Ronin
Princess Peach Showtime

Sigurno cu jednu pazariti, a mozda i dve, zavisi od budzeta :smiley:

1 Like

Ja bi trebao biti nahajpan ma Ronina jer mi se Wo Long svidio ali zapravo me više privlači DD2 iako sam keca probao prošle godine i odustao od njega. Ali odustao sam najviše zbog toga što ju je vrijeme pregazilo, tako da bi mi mogla dvojka leći.

DD2 must buy, sve što sam video deluje dosta obećavajuće, vocations, pawns, specijalizacije itd itd. Naravno isprobana formula, isprobati narodnu verziju, ako nema bugova i ok je optimizovano onda kupovina. Rise of ronin deluje dobro ali mi se baš ne pali playstation :smiley:

Zavrsio Prince Of Persia: The Lost Crown i uzeo platinu posle nekih 50-tak sati.

Kao fan metroidvanija ovo mi je leglo ko budali samar. I dalje smatram da su (barem meni) Guacamelee 1 i 2 najbolje metroidvanije koje sam igrao zbog idealnog balansa tezine i zabave. Ovde je to nekako ne znam, ili vuce na jednu ili na drugu stranu. Boss fajtovi nisu nimalo naivni pogotovo u drugom delu igre. Platforming nije narocito tezak ako gledamo main story.

Pakao krece post game kad i ako se odlucite da skupite sve collectibles-e. Ima par deonica koje teraju na plac. Jos kad u kombinaciji teskih platformer delova dodate input lag koji se stvarno ne desava cesto ali zna da se desi tipa ne registruje drugi skok, dodje vam da polomite joypad. Naravno, kad dodje deonica koja traje dva minuta i iskombinovane su sve moci koje imate, ladno krene mozak da vam trokira i brljavi. Bilo je tu dosta bagova i u samoj igri, jedan boss fajt je totalno broken. Nadam se da ce popraviti sa buducim patchevima.

Generalno igra je dobra, mesta za napredak ima dosta, nadam se cemo ugledati jednog dana i nastavak.

Od mene osmica, i srecno svima koji budu jurili platinu i samo cu vam reci, ko zavrsi Impossible Climb side quest, ni pakao mu nece tesko pasti.

8 Likes

Platine ganjam samo ako uživam u igri a ovo gore mi nikad neće biti jasno što ljudi sebi to rade. :melting_face:

1 Like

Jebiga isti drajv kao u souls igrama. Overcome the impossible, feel great for couple of minutes, then suffer again :joy:

1 Like

Znam o čemu pričaš. Tak side quest sam probao i uskratio sam sebe patnje. Ostao sam na 23 trofeja. Inace odlična igra.