Šta trenutno igrate? 2023. (Part 2)

Ja počeo Halo: The Master Chief Collection, završio prva dva, prvi je bio malo monoton ali kad pogledam godinu proizvodnje za to vreme mora da je bio super, dvojka bolja uveliko, u svakom nivou pritiskam ono dugme gde se menja original grafika i ovo remastered, planiram da ubacim pred Halo 3 nešto da malo razbijem žanr videću šta :smiley: .

2 Likes

Hades je heroin. Ako ti se svideo returnal, ovde ces da unistis joypad

2 Likes

Eeee… Na današnji dan moja kobilica izvrnula kopito. :smiling_face_with_tear:

To je to… hvala q… ne ponovilo se.

6 Likes

Svaka čast :clap:t2:

1 Like

Ajmo sad po platinu

6 Likes

Dobismo kod za TR Remaster od embracera (fala im), pa sam nakratko probao original.

Sta reci sem da je vreme debelo pregazilo igru. Isprva sam probao ‘tenk’ kontrole i poludeo vec u prve dve prostorije. Laru je prakticno nemoguce kontrolisati, mozak mi slomila. Kad sam se prebacio na moderne kontrole progledao sam. Daleko udobnije, najzad sam mogao da uzivam u samoj igri a ne da se borim i sa larom i kamerom.

Najbolja fora je instant prelazak sa originalne grafike na preradjenu. Mislim da cak i frejmrejt skoci sa 30 na 60. Najveca razlika je u osvetljenju i kvalitetu tekstura. Mada ne mogu da kazem da su nove teksture uvek bolje, ponekad su boje lepse uklopljene u originalu. Ista stvar za svetlo, jeste realnije, al to znaci da je dosta igre u polumraku pa se zapravo malo losije vidi.

Igre su mnogo napredovale tokom ovih dvadeset i kusur godina. Nisam neki nostalgicar, obicno me samo zanimaju nove stvari, tako da ne verujem da cu ovo dalje igrati. Svakako ne prvi deo.

1 Like

Nabavih Alan Wake 2, pa da probam i ja malo.

2 Likes

Spavas li mirno? :grinning: @MikiBanter

Haos i neverovatno, ali spucao sam 105h u igri trenutno

2 Likes

Stvarno neverovatno! Ja nebi mogao 2 sata da igram takvu igru.

1 Like

Samo uživajte. Ja sam igru od 8 sati prelazio mesec ipo dana :sweat_smile: u Tekkenu bi se samo brukao sa trenutnim stanjem.

Mario vs Donkey Kong je super, pogotovu kada igras uz 80s music mix. Gaming nirvana. Neverovatno lepa i zarazna igra, gameplay podseca na jako oldskul igre kao Rick Dangerous ili Creatures.

2 Likes

Creatures 2 je imao cutscene na c64!

1 Like

Fighting igre imaju neki neverovatan šarm, i kad ti legne neka, može da ti oduzme neograničenu količinu vremena. Meni su recimo, BlazBlue i Guilty Gear oduzeli previše vremena. Napravio sam i svoj leverless fightstick.

2 Likes

Za @padawan -a i mene je to bio Soul Calibur 2 (mozda i trojka kasnije, ne secam se). Okupi se nas nekoliko, dzojped je tvoj dok ne izgubis, sati su samo leteli. Good times.

1 Like

Kod mene je to bio slučaj sa Mortal Kombat 9 na Xbox 360. Ja sam se toliko radovao toj igri kada su je najavili da sam bukvalno maštao da mogu da je igram. Odgledao sam svaki walkthrough za story mode, smarao društvo sa klipovima sa youtube-a, znači odlepio za igrom koju nisam ni igrao. Ona je bila razlog zašto sam i uzeo xbox 360 (svoju prvu konzolu ikad da tako kažem). Svašta smo prelazili u split screen, dan danas se skupimo na zombie mod u četvoro u black ops 2 i 3.

Ali najjača stvar, ja doktorirao MK9 pošto sam igrao kao blesav i posle par meseci dolaze dva drugara iz Smedereva po mene i još jednog drugara i kao da izađemo u Sd u grad. I mi se spremimo na brzinu i put pod noge. Njih dvoje nam kažu da idemo u neku kafanu da se zagrejemo, pa posle idemo dole do grada, u suštini oni nas vode, mi samo pratimo da tako kažem.
Ulazimo u neku birtiju, tamo jedno 10 likova sede u polukrug za jednim većim stolom i igraju Ps3. Muzika piči, pivo stiže, rakija stiže, 3 porodične pizze stižu, ja gledam šta se dešava i u kakav raj sam došao. Pozdravljamo se sa svima i sedamo u polukrug. Likovi ladno igrali MK9 i pobednik ostaje, a drugi kontroler se šalje dalje u krug. Borci su se birali na “random” tako da nije bilo da neko spamuje istog lika sa istim potezima itd. Ja osmeh na licu kao dete, ali nisam hteo da igram već sam se smestio uz šljivu i zagrevam se lagano. Međutim kad je kontroler stigao do mene, morao sam da igram jer su krenule sprdnje na naš račun.
I tako nalupam ja jednog lika, drugog, trećeg, četvrtog, ovi već gledaju u dva drugara koja su nas dovela i kažu “Gde ste bre našli ovog, nema više rakija za njega”. :joy: Nastavi se krug i obrnuo ja dva kruga bez da me iko pobedi ali nisam više hteo da zauzimam taj kontroler i ustupim dalje da ide da mogu svi da igraju. Prosledim kontroler drugaru koji je sedeo pored mene (koji je takođe naučio koliko toliko MK jer smo igrali zajedno) i sad on krene da leši jednog, drugog, trećeg… Ovi se gledaju međusobno, kaže lik “Gle ga sad i ovaj… Kovinac, idete vas dvoje peške kući vidim ja…” :joy: Bila je top sprdnja tu, nije mi se posle ni išlo dole do grada. Ali išli smo svi zajedno tako da je bilo kul. Svi osim vlasnika kafane koji je i dalje sedeo i igrao MK kad smo se vratili tu u 3 ujutru i čim smo ušli na vrata" E Kovinac, aj mi pređeš ovog Reptila na brzinu, ne ide mi ovaj story mod" :joy: Najjače što mi niko od njih ime nije znao ali svi su me zvali “Kovinac” i to je to. :joy:
Good times. :beers:

6 Likes

Završio sam prvi Uncharted. Baš fina igra bez smaračkih mehanika i ostalih noviteta. Fini zapleti u igri i interesantna priča. Vidim da ljudi na netu pišu kako jr dvojka najbolji deo pa se unapred radujem istoj.
Pazario sam relativno skoro i Lego Star Wars Skywalker Saga. Malo sam počeo igru od epizode 1 i vidi se fin napredak i u grafici i u gameplayu. Konačno da je Lego SW igra iz trećeg lica a ne onog čudnog treće-vazdušnog.

skok kvaliteta između keca i dvojke je kao između neke ps2 i ps3 igre

E ovo nismo docekali izmedju ps4 i ps5 igre a kamoli dve igre na ps5

Svaki deo je neverovatan, meni je nemoguce da kazem, serijal je toliko legendaran kao Indiana Jones, Back to the Future, Star Wars… Obavezno sva 4 odigraj.

1 Like