Šta trenutno igrate? 2023. (Part 1)

Ima dosta mana raditi ovakve akrobacije. Najveca mana je da cut scene nisu prilagodjene, pa treba dosta jak stomak. Nije najlagodnije iskustvo.

1 Like

Hm, onda bih ipak PSVR…

1 Like

Zagazio sam danas opasno u Rezi 7. I upravo je tako ko gore sto je spekulisano. Prvih sat i po, bas psiholoski teror, posle laganica. Malo se mucim da pronadjem sve sto mi treba, dosta sunjam bezciljno po kuci, ali nema vise muskog vristanja. Zasad mi se Village vise svidja, ali nisam jos ni na pola igre.

2 Likes

Uzeo Hogwarts guesta i tek sad malo poceo igru.

Smestili me u Slytherin, haha. :snake: Ko bi reko, oduvek sam sebe vise smatrao za naivka i dobru dusu, kad ono - sesir kaze drugacije.

Solidan pocetak, mogao bih malo da se svrckam po Hogwartsu dok ne izadje Resident Evil 4 sledece nedelje.

Jako atmosfericna igra, muzika rastura, grafika detaljna. Jedino sto sam malo izgubio zelju za 2D igrama i sto imam bas malo vremena od drugih vaznijih real life Slytherinovanja.

3 Likes

Ova baba mi skratila zivot 3 godine. Kada se tako pojavi odnikuda na raznim mestima. :grin:

Odmah se setim nolifera

3 Likes

Zavrsio Biohazard. Ceo onaj deo na brodu i kraj su mi onako relativno meh. Village mi je znacajno bolja igra. Mada sam i ovime vise nego zadovoljan.

3 Likes

Ja vec dve sedmice peglam Shadow of the Tomb Raider.

Nakon niza od dvadesetak postova u ovoj temi gdje me mnoge stvari netviraju i igrama koje igram, moram reci da me SotTR stvarno odusevljava.
Ostalo mi je jos par misija do kraja, ali sam zato prevrnuo svaki kamen, zbun i korpu u igri.

Ono sto mi najvise odgovara za sada je eksploracija koja je veoma lijepo uradjena, sa jednom malom i jednom velikom zamjerkom u ovo aspektu igre: mala zamjerka je sto je focus na R3, dodjavola ne tjerajte me da klikcem analog, u svakoj igri gdje se koristi pritiskanje analoga imam osjecaj da ce mi u jednom momentu analog ostati u ruci.
Druga, veca zamjerka je sto igra ima previse collectablesa! U Forbidden City-u (samo jedna regija u igri) ima stotinjak collectible-a, sto je mnogo, a ovo je samo jedan dio igre.

Ovo se naslanja na drugi problem u igri, cini mi se kao da igri manjka fokusa na misije i da su ovi otvorrni djelovi igre previse veliki za sadrzaj koji je ovde serviran.

Combat je pitak, i tezina igre je veoma prastajuca. Normal je realno easy u svakoj drugoj igri, mislim da im je ovde trebalo jos malo tweakovanja.

E sad, u toku igranja konstantno razmisljam koji je razlog zasto je ova igra otisla u opskurnost u odnosu na Uncharted 4, koji je definitivno stepbro ove igre.
Ono sto sam zakljucio je da igri manjka fokusiranih djelova i konkretnih misija, cini mi se da je SotTR kompletan kao misija Madagaskar u Uncharted 4.
Pored ovoga, igri malo manjka investicije u likove koji su u igri. U U4 nam je stalo i do Natea, i do Elene, Victor Goddamn Sullivan je ćaća, dok u SotTR mi je stalo do Lare, dok su ostali likovi u mojoj glavi zasivljeni, otprilike kao zakljucani likovi u Mortal Kombatu.
Dovoljno je reci da dok pisem tekst ne znam protiv koga se Lara bori i ko je glavni baddy u igri.

Pored ovih nedostataka, igra je zaista pravo uzivanje, stvarno mogu reci da ce mi biti zao da je zavrsim, te da cu nakon sto je zavrsim ponovo odigrati prva dva djela. Ovo je za nekoga sa manjkom slobodnog vremena kompliment najviseg reda.

I jos mali dodatak, Lara je fcking amazing.
Lijepasi,pozz/dodajme jel sam blok amazing.

10 Likes

Završio Cult of the Lamb. Igra traje u proseku izmedju 15 i 20h. Ne znam da li sam ovo samo ja, ali u zadnje vreme sve više indie naslova mi drže pažnju i sve više iste i igram. “Ozbiljne igre” su mi manje više totalni fijasko u zadnje vreme i često se desi da stanem na pola igre jer iste postanu dosadne i repetativne. Sa druge strane, Kult Jagnjeta je igra puna mehanika i nije me smorila ni u jednom trenutka. Predstavlja kombinaciju base builder i roguelite igre (nešto slično Hadesu). Možda je zanimljivo i to što sam dosta više vremema provodio u selu gradeći bazu i održavajući rituale itd nego što sam išao da se koljem :sweat_smile:. Dugo nisam igrao nešto slično pa me je taj deo baš dugo držao. Ko neka ženica idem i pravim radnu dekoraciju za selo i vodim računa gde će seljani da mi spavaju, šta ću da jedu, gde ću da seru itd. Igra ima ukupno 5 bosseva i svaki je unikatan na svoj način. Peti a ujedno i poslednji boss je bio popriličan izazov jer se sastojao od čak 4 faze, ali sam posle više ponavljanja uspeo da ga savladam i da donesem mir mom selu.
S’obzirom da tokom igranja imamo izbor izmedju 2 doktrine na svakom levelu, lako se može desiti da trojica igrača imaju totalno različitu izgradjenu veru i da ima bonuse i mogućnosti na različite stvari. Jedan primer sa početka jeste da sam se ja odlučio na put da mogu da potkupim svoje seljane i na taj način im povećam faith u mene, dok je drugar išao na opciju da seljani njemu plaćaju taxu :grin:.
Ima tu još dosta da se piše al da ostavim ako neko odluči da igra pa da istražuje, ne moram baš sve ni otkriti. Što se mene tiče mega giga preporuka i ocena 10/10. Indie GOTY.

3 Likes

Ostalo mi jako malo Hogwarts onih side misija i blaga al ne verujem da cu nastavljati, dosta je bilo.

Presao na dosadne igre samo, da zavrsim RDR 2, Sea of Thieves i cekam nestrpljivo FH Rally. Ultimativni XBR smor paket.

1 Like

I ja jedva cekam rally ekspanziju.
Ali me jako smara forza sa izborom automobila.
Ne zelim 202 forda, ne zelim 453 bmw-a, ne znam sto ne saraju vise.

Alfa fali a ozbiljan je auto predstavnik.
Peugeot = rally, nema nijedan osim 205 i 207 u igri, to je bas glupo.
Gde je 405 Mi16, 306 Maxi, 106 Rallye… bezveze.
Isto nema skode fabie, citroen c3, oni su sad aktuelni u reliju.
Ali avaj :slight_smile:

Probao opet Psychonauts 2, opet ne ide.

Jednostavno dosadno mi dok igram. Ne vuce me, prolazim kroz nivo po automatizmu. Igra na papiru ima sve, al u praksi gameplay deo ne stima. Prica, humor, muzika, sve je odlicno, al kad krene skakutanje ja zevam. Povezivanje misli me smorilo brzo, nadam se da se igra nadalje ne oslanja previse na tu mehaniku.

Upravo sam zavrsio prvi pravi nivo (vegas bolnica), nije sigurno ocu li izdrzati jos dugo. Znam da mnogi ovde igru obozavaju, dao sam joj svaku sansu, al izgleda da nam nije sudjeno. :confused:

2 Likes

kakve se tebi stvari svidjaju, dobro je da si i prvi nivo ovde prešao :joy:

1 Like

Sedmica je itekako strašnija od Village-a. To su rekli mnogi (maltene svi) koji su prešli oba dela. Takođe i ekspanzije za sedmicu nisu naivne, pogotovo ona gde igraš kao Zoe i prikazuje se radnja par sati pre celog haosa. U Village jedino Benevito House ili kako beše mi je bila jeziva i tu se ukenjah. Ovo ostalo manje - više pušku u ruke i deri svu municiju koju imaš.

Edit: malo sam zakasnio :joy: I pre ove slike nisam ni provalio koliko fantasy spodoba ima u Village-u :joy: Ceo deo u kući sa RE7 je top. Posle kad se izađe napolje po rudnicima i sl nije više to to. Ali svakako sam se više cimao u sedmici nego u Village-u. Moj savet ti je da odigraš i ekspanzije ako možeš, nisu loše.

2 Likes

Uh taj je smor nevidjeni. Nepregledno do zla boga. Malo se stvari poprave s te strane. Probaj jos malo. Onaj nivo u glavi matorog sa psychedelic 70s vajbom moras barem da vidis. Barem sa strucne strane :joy:

1 Like

Ma jok, mozda jos par puta. Mehanicki, igra i nije nesto, ali zato kreativnost i dizajn nivoa…

1 Like

Ja sam vijao 100% u Shadow of the Tomb Raider, kada sam završio zadnji challenge vidim ništa se ne dešava, completion je na 99%, a sve regije na 100%.
Kontam nešto sam propustio, nešto nisam dobro uradio, lutao između fast travel pointova… da bi na kraju na netu saznao da igra ima bug i da je gomila ljudi ostala na 99% uprkos 100% na svim regijama. Tugica.

Odmah sam počeo Rise of the Tomb Raider, ovog puta na Xboxu. SotTR je definitivno ispoliranija i “blještavija” igra (više zvona i pišći, štto bi rekli ameri), ali već vidim da ću i ovde ići na 100 (99)%.

Na ps5 sam pripalio Uncharted Legacy of Thieves Collection da vidim kako to izgleda u odnosu na ps4. Izgleda isto.

A onaj Horizon me gleda sa SSD-a, ali čini mi se da će nastaviti da me gleda, baš ne mogu da se natjeram da igram.

2 Likes

Isto mi se desilo za Psychonauts 2. Neki figment nije registrovalo da sam pokupio iako u igri stoje kvakice da sam sve očistio. Ali stoje figments tako na 99% i zbog toga ostao bez jedno 5-6 achievements. Guglao sam isto i vidio da su i drugi imali isti bug i da je jedino rješenje da igraš sve ispočetka. :roll_eyes:

1 Like


Elem, pokrenuo sinoć Odyssey :joy:

Ovako na prvu loptu igra je jako slična Originsu, ko mod da igram. Verovatno sam istu stvar pisao i tada, ovakav tip igre je vrlo ugodno igrati, naročito posle posla – samo ideš i čistiš ikonice, brojevi rastu a mozak odmara.

Možda nije prošlo dovoljno vremena otkad sam harao po egiptu, plašim se da će mi grčka ekskurzija stoga brže dosaditi. Al čišćenje vojničkih kampova je i dalje adiktivno, skoro pa se radujem kad nabasam na utvrdu.

Mnogo lepo izgleda sve, iako mi se Egipat više sviđa ko lokacija. Slična stvar i za protagonistu, simpatična je Kasandra al zasad nema emocionalnog povoda za svoje avanture, u suštini ide okolo i kolje za pare. Kaže nekom liku (Inače isti Ian mcshane), nisam ti ja ubica, a ovamo odjutros ostavila za sobom jedno trideset leševa minimum. (biće da je to ona ludonarativna disonanca o kojoj su mladi gejming novinari onoliko onomad trubili da pokažu koliko su pametni)

Kod ovakvih igara gde je gameplay toliko ispoliran da igraš skoro bez da si hteo, bitna mi je priča. Bajek je hteo da osveti smrt sina i to mi je držalo pažnju (plus je baš bio kul lik). Nadam se da će i Kasandra uskoro dobiti neki jači razlog što se cima, jer ovo neobavezno klanje i krađa teško da će me držati idućih sto sati, naročito ne tako skoro posle Egipta.

3 Likes

Posle nekoliko sati dobije se kvest da se nadje “Wolf of Sparta”, tu pocinje emotivni naboj i narativ.
A u medjuvremenu stari dobri princip iz “Za par dolara vise” - radi i za jednu i za drugu zaracenu stranu dok (neizbezno) ne najebes :laughing:

1 Like

Pa kad ne znaš da organizuješ svoje vreme i igraš po 10 sati dnevno kao pojedinci sa foruma :rofl:

1 Like