Šta trenutno igrate? 2017

I po danu! Boje su daleko zivlje nego u prethodnim Fallout igrama, ali zadrzali su istu tmurnu atmosferu, resursi su retki, osecam se kao klosar sve vreme skupljajuci pepeljare i prazne boce :slight_smile: Toliko su dobro pogodili osecaj postnuklearne katastrofe, da me je strah svaki put kada vidim prepucavcanja velikih igraca na politickoj sceni.

Likovi su fenomenalni. Nick, Synth detektiv, jedan je od boljih film-noire omaza u videoigrama. Gradonacelnik, Piper, svi odisu zivotom i karakterom. I moj verni pratilac Dogmeat. Ne secam se da sam se toliko vezao za psa u nekoj igri. Jedino sto tesko podnosim kada ga napadnu i povrede. Ti verovatno mislis na animacije, koje jesu vrlo krute i neubedljive kao i u ostalim Bethesda igrama. Meni licno, ipak, nacin na koji su dijalozi napisani je bitniji za dozivljaj karaktera. Dzabe i najbolja animacija ako su dijalozi bez iskre kreativnosti. Ko je rekao Bioware :slight_smile:

Za moje, istina vrlo skromne standarde, Fallout 4 je definicija RPG-a. Posle 100 sati (!!!), mislim da mi nece vise biti do DLC-jeva. Ovo samo potvrdjuje moje sumnje da su Fallout fanovi neverovatno nezahvalni. Ova igra ima sve, osim, ajde, poneki bag tu i tamo koji zasmeta, kao i u svakoj Bethesda igri. Cak su i nadogradjivanje settlementa ubacili. A tek perkovi! Svaki put posle levelovanja 10 minuta biram, svi su dobri. Soundtrack je briljantan, vrti mi se “Uranium people” evo celo jutro. :slight_smile:

Ali razumem sta hoces da kazes, sve je to relativno, vidim da Skyrim zaista objektivno ima vise sadrzaja i opcija.

2 Likes

A kako ti se cini ceo taj aspekt gradjenja sopstvenog naselja? Sta god sam od toga video, bilo mi zao vremena i resursa koje su bacili na nesto sto meni izgleda ko povrsna budalastina.

Zelim da budem lone wolf u apokalipsi, a ne gradonacelnik/glavni stolar kloshargrada.

1 Like

Istina. To je i po meni gubljenje vremena, izgleda kao da su vjestacki produzili duzinu igre.

Jedino sto sam uredio je spavaca soba na onoj benzinskoj pumpi gdje drzim 20 bobblehead figurica i garaza gdje su mi power armori i to je to.

Amm… Ja sam proveo 200h samo na jednom naselju. Khm…

Edit: BTW, zvuči za nepovjerovat, ali to je jedini najjači RPG element u igri… Zašto? Svakom naseljeniku možeš dati zadatak, odjeću/oružije/funkciju koju god želiš. Npr., možeš napraviti Vault samo sa naučnicima, radnjama i klinikama, robotima itd… A u drugom samo vojnike sa vojnom bazom, ratnim robotima, i sl…

Obavezno ovaj segment moraju implementirat u TESVI, ali, samo kao segment a ne da preuzme ostatak igre.

1 Like

Nisam jos shvatio kakav tacno benefit dobijas time sto usrecujes settlere (osim verovatno nesto malo XP-a). Glavni problem je sto ti je kapacitet za nosenje u pocetku veoma ogranicen a sve sto hoces da izgradis, kosta puno resursa iz djubreta koje kupis unaokolo resavajuci questove. Za sada potpuno ignorisem gradjenje. Mozes naravno da igras kako god zelis, postoji cak i sjajan perk za lone wolfove.

Kontam da su nekako zeleli da usrece Minecraft generaciju, pa guraju building opcije i gde treba i gde ne treba.

Što više stanovnika imaš u naselju, sve su ti veći novčani prihodi od radnja i sl… Veća mogućnost također da ti se pojavi “specijalni prodavač” koji prodaje posebne item-e.

Ako želiš da se kupaš u lovi, pravi vodene filtere u rijeci unutar Sanctuary-a, te prodaji vodu u zamjenu za caps. Imam preko 500.000C, sam skontah na drugom prelasku :smiley:

1 Like

A koji će ti toliko tih capova? Ni u jednoj Fallout igri mi nije trebalo više od 2k capova u bilo kom trenutku. Čak sam uvek imao više capova od samih radnji, što mi je uvek smetalo u Fallout igrama. Dok rasprodam sva sranja koja sam pokupio, celo naselje sa okolinom ostalo bez jednog jedinog capa.

1 Like

Prvenstveno, lična satisfakcija. A što je još i bitnije, ne znam da li si igrao F4, ali naspram drugih igara nedostatak municije je sveprisutan na težim razinama. Pa ono, potrošiš samo 7-9000 na municiju za Gauss Rifle, za jedno sjedenje.

Ni ja nisam siguran cemu sluzi novac za sada, sve sto valja sam skupio iz loota, a dok ne postignes dovoljno dobre cene harizmom i perkovima, ne vredi kupovati nista. Citao sam i u nekom opisu da sva najbolja oruzja i armore dobijas iz loota ubijenih bosova i legendary mobova, ili kradjom. Ali svidja mi se ova ideja sa preciscavanjem vode, znao sam da ima neki exploit sa tim gradjenjem :slight_smile:

Nisam igrao F4, igrao sam sve osim njega i Tactics, i svuda je bilo isto: capovi su beskorisni jer ih nikad ne možeš potrošiti. To mi uvek smetalo u Fallout igrama. Ako su rebalansirali u F4, onda super. A nikad nisam imao problema ni sa municijom tako da mi neverovatno da kažeš da si trošio po par K capova na nju. :smiley:

Koristiš jedan exploit da ne moraš stavljati perkove za pronalazak više municije :smiley: Voila! OCD hahah

Ja volim Fallout serijal i to je jedina igra koju sam pre-order i to onu full verziju sa season pass.

Po mom misljenju Fallout ima taj problem da caps uposte nema neku vrednost u igri sa trampa trgovinom. Kad pocinjes igru proveravas prodavnice da bi nesto kupio ali tad nemas dovoljno capsa a posle proveravas trgovce samo da bi utopio visak kilaze i trampio za stim pakove i radaway.

Sto se tice municije,Uvek sam imao cetiri razlicita oruzija sa razlicitim kalibrima (shotgun,pistol,automatska puska i snajper) sve razliciti kalibri i imas municije uvek. Plus rotacija sa Laser oruzijem i nikad problema nisam imao sa municijom.

E sad ako neko hoce iskljucivo da igra samo sa jednim oruzijem pa se zali na municiju jbg. Koncept igre je da si scavenger i koristis sta imas i kad imas. Mislim imao sam i ja omiljena oruzija ali kad vidim tamo neke bube zao mi metaka na to trositi pa prebacim na oruzije gde ima brdo municije.

Po mom misljenju u F4 su ubacili taj sistem gradjenja jako povrsno. Cim nesto nema impact na igru i okruzenje onda je beskorisno. TI sad gradis bazu trosis vreme kao lud i nemas apsolutno nikakav impact na igru. Da su malo produbili to gradjenje da kao obnavljas svet i zajednicu…

Primer tipa jedno naselje na reci pravi vodu a farma tamo proizvodi hranu ajd da ocistimo i izgradimo put izmedju naselja pa to kosta toliko resursa i da ti kad odradis tu misiju stvarno imas tamo neki put ociscen od smeca,drva i kola pa kad prolazis tu imas neki osecaj sta si radio.

Pa posle treba neznam toliko i toliko oklopa oruzija da se postave patrole minutmena. Pa da pravis neke Kontrolne punktove gde oni patroliraju i dizu bezbednosni rejting za tu sredinu. I stvarno ih sretnes i mozda i oni imaju neki zadatak. A ne samo ona fora sa signalnom raketom. Mislim da su se samo jos malo potrudili da to gradjenje dobije dubinu bilo bi odlicno ovako je samo obican minecraft upakovan u fallout.
U Mad Max-u se lepo vidi neki tvoj impact na naselje kome pomazes. Mogli su tako nesto da ubace i u F4.

Mene je izludjivao onaj lik u Mehanicarskom odelu koji celu igru stoji i lupa cekicem po komadu lima. Mislim AI nije ni AI.Nema tu ni I od inteligencije.

2 Likes

Lepo si sve rekao. Oruzja i ja vrtim, ali me taj koncept malo nervira jer mi zauzima dosta loada. Nadogradio sam cak i onaj perk koji daje bonus na nosivost i dodao poene na snagu, ali i dalje sam konstantno pretovaren. S druge strane, svidja mi se sto je SVE u igri potrebno. Nema onaj osecaj kada ides sa nekim uber oruzjem kao terminator a sve ostalo je samo junk. Svaka pepeljara i prazna casa u wastelandu ima nekog smisla zasto postoji. Jaca oruzja nisam nasao ni posle 25h i nekoliko ubijenih bosova. Konstantan osecaj prezivljavanja, agonije i beznadja, dosta je bitan za atmosferu i koliko god me nerviralo jasno je zasto je igra skrta na resursima. Nuklearna postapokalipsa ne bi ni trebalo da bude decije igraliste.

Ja sam za sada najvise para potrosio na kupovinu sirovina od merchanta, ali osim toga ne vidim nista specijalno kod njih sto meni treba (osim prokletih steampackova koje trosim kao blesav). Neke RPG igre obezbedjuje ludacki endgame replay, Fallout 4 izgleda nije takav “larger then life” RPG kao sto su se fanovi nadali. Ali za jedan prelazak ima dosta sadrzaja.

Gradjenje jeste pomalo besmisleno, samo je tu da se igras malo gradjenja kao deo endgame sadrzaja, mada, eto, postoji exploit sa preciscenom vodom da ne brines o capovima. Kad smo vec kod toga - kako skupljam destilovanu vodu? Izgradio sam preciscivac, dve pumpe, generator i power pilon, sve je tu, povezano zicama, ali ne vidim kako skupljam posle tu vodu da bih je prodao ili koristio za sebe?

Taj osjećaj da je sve potrebno je najviše prisutan u samom početku igre, što je lijepo. Kako više napreduješ, skontaš da možeš sve potrebne komponente za gradnju i kraftovanje kupovati u Diamond City-u ili nekom drugom većem gradu, tako da se taj osjećaj brzo gubi…

Kontam, najbolje bi bilo započeti F4 nanovo na Survival težini…

@Danijel, jesi završio ti Nuka World? Nešto bi da se nakanim, ali ne sa ovim overthetop likom…

I dalje igram AC Syndicate. Zadrzane su otvorene glavne assassination misije sa nekoliko pristupa, gde uvek biram unique kill pristup jer je najzanimljiviji i (jelte) unikatan. Cak su i side misije interesantnije jer se vrte oko znacajnih istorisjksih licnosti tog doba.

Trenutno sam na nekih 60-70 glavne price, ali ako igra zadrzi momentum, sigurno u top tri u serijalu, sa dvojkom i Black Flag-om

Sa kojim karakterom igras ,ja sam vecinu sa jacobom ,ali mi se nije svidjelo to sto je on vise bio kao ono hand to hand nego stealth i assassinations.

Mora se igrati sa oba, posebne glavne misije su za svakog od njih, jedino za side misije imas izbor. Jacob je jasno predodredjen za kombat, a Evie za stealth, tako ih i menjam u zavisnosti od toga hocu li prvo ili drugo.

O tome i pricam meni je jacob drazi ,ali me nervira sto je predodredjen za kombat vise nego za stealth,takodje sto me nerviralo u ACS su outfiti koji su po meni bili ruzni.

Mozda ima i logike da imaju nekakve razlike, jer ti daju povod da koristis oboje. Da su identicni, vecina bi koristila jednog svugde gde mogu. I ja sam krenuo na pocetku samo sa Jacobom, ali kada sam otkljucio ekskluzivne Evie stealth perkove, iskljuciov nju koristim za stealth.

A slazem se outfite, prilicno su ruzni i out of place, a pogotovu sto njih biram uvek iz estetskog razloga, bez obzira na perkove.