Sta se sve sme a sta ne sme - Live ban

Elem, sta se sve sme raditi a sta ne da bi se smanji o rizik od bana. Npr.

Da li se sme na hdd igra koja nije stealthovana ili se to odnosi samo na disk, tj da se ne igra ta igra u multiju. Ondak da li ima veze ukoliko je neka igra instalirana pre dana objavljivanja pa posle obrisana, da li negde ostaje zapisano da je ona bila instalirana?, itd dakle jel mozete napisati sta sve ne bi bilo pozeljno raditi.

Sigurno ima veze аko instaliras ili igras pre zvanicnog datuma izlaska…Za ostalo,ne znam sta da ti kazem,cekaj druge odgovore :slight_smile:

Samo pokusaj da ne ostavljas svoj potpis svuda - na beta igrama, da kupujes mali milion igra, itd.
Proveri da li je sve zeleno u ABGX-u, sacekaj datum izlaska, narezi, igraj, i naravno kupi gold, bolji je nego silver :slight_smile:

^Kako mislis beta igrama? Da ne skida demo ili sta?

Cuo sam da ne banuju ako se igra sa PAL igricama…jer to tacno

Sada cu da ti objasnim kako ja radim. Igre nikada ne igram pre zvanicnog izlaska u evrop ni ofline ni onlinei, igram bilo PAL bilo RF. Svaka igra mi ima SSv2 (mozes da ih skines ovde abgx360 - Verified ), fajlove ubacujem manuelno u iso koristeci program S360X ne stavljam autofix na abgx-u. To je moj nacin da maksimalno smanjim rizik od ban-a mada ne verujem da cu uspeti ali bar mi je savest mirna :slight_smile:

A jel se uvek treba patchovati sa ssv2 ili ako ne podje stealth?? Tj kad treba patchovati igru?

U svakom slucaju cete banovati. Mozes da budes oprezan koliko hoces. (Samo je pitanje vremena)
Naravno ne treba igrati igre pre zvanicnog datuma izlaska.

Mi smo svi pobanovani sa XBR u roku od nedelju dana. Mislim da je jedan ostao ziv.


PAL ti je samo regija. Kao sto je i NTSC regija.
Mislim da smo svi odavde bili PAL, osim nekog. (ne secam se ko je to bio)

Uvek. Kada ti pise u abgx-u SSv2 <trusted> onda je ok

Sa ove ekipe sto su aktivni na forumu, znam da sam ja preziveo.
A inace svi koju su glasali, pisalo je 20 zivih, 30 banovanih…

Kod igre pazis da bude zeleno; Video CRC, Stealth, SSV 2, itd.
Flesujes DVD na najnoviji LiteTouch (ako nisi na Liveu), i nemoj da se prijavljujes za razne bete, participacije, i tako to.
Vise sanse imaju za ban oni koji se razbacuju po liveu nego oni koji igraju samo 1 igru.
Ipak, mislim da je bolje biti banovan, nego ne igrati uopste MP plaseci se bana…

To sam i ja cuo.

ja nisam imao stealthovan firmware tri i po godine pa me nisu banovali. do ovog velikog banwave-a. a kad imas non stealth firmware, onda onda ti dzabe i stealthovane kopije i gluposti, on vidi da imas pirata i cao. a eto tri po godine tako :smiley:

A da li se popije ban ako se igra originalna igrica na flesovanoj konzoli?

Svejedno ti je dal je igra original ili ne, bar tako kazu drugi.

O daaa…

Ja, bar planiram, da na konzoli samo igram igre (prelazenje, singleplayer…) kolika mi je sansa za ban? jel konzola treba da bude, s vremena na vreme, prikopcana na net? sta kad dobijete ban? kakve su posledice?

Mogu misliti kako je kad vi koji imate xbox i s ovim se susrecete svaki dan procitate ovakva NOOB-ovska pitanja al jbg pocetnik sam i tek trebam kupiti

Jos nesta : jel se isplati cekati taj slim ili??? Mislim jel tehnicki isti kao ovi “normalni” ili je ipak bolji…? Hvala :slight_smile:

@Nemesis89
‘‘Slim’’ je bolji tako reci od obicnog,ali nista drasticno,u igrama se ne primecuje…
Svejedno je da li igras offline ili online.Iste su ti sanse za BAN…
Kad te banuju,onda vise nemas mogucnost kacenja na LIVE servis…

pa novi xbox 360 takozvani slim je bolji u dosta za sada stvari, tanjije, manjije, ima hard od 250 gb koji se odmah dobija uz njega, nova revizija ploce i procesora i graficke, dosta je tisi od svih dosadasnjih revizija koje su izasle mozda cak i necujan (ovo ce da potvrde drugi koji ga imaju) e sada jedina mana je sto za sada ne moze da se jos ta verzija flesuje jer je u njoj drugi tip zastite…

naravno ako imas para za kupovinu originala onda ti se isplati ako ne onda bolje uzmi jaspera i igraj se pa jednog dana kada uspeju da savladaju slim onda prodati konzolu i kupiti slim…

kolike su ti sanse za ban, pa relativno ti je 50/50 % sanse, ako igras igre koje su vec odavno izasle onda nemas brige ali ako oces da igras igru koja je izasla na torrentima pre zvanicnog objavljivanj onda postoji sansa da te banuju ali opet i nemora… pa ranije je bilo da su onemogucili instaliranje igara na hard ali su poslednjim updatom to vratili nazad jel su prekrsili pravila a sada kada dobijes ban je samo ban i ne mozes vise da se kacis na live…

eto toliko ako sam nesto izostavio ili dodao neka me kolege forumasi isprave…

poz i dobronam dosao na forum…

ja se jos uvek pouzdam u starog dobrog jaspera. zajebi Xbox slim dok ne prodje kriticnih 14 meseci od izlaska. posle toga svi na slim…

Koja je svrha menjati Xbox ako ti jos uvek radi?