Sta se sve sme a sta ne sme - Live ban

kakve su sanse za RROD? ili neki drugi kvar na Jasparu? u BiH je oko 300EU flash-ovan a to nisi male pare pa me sve zanima

Pitanje ti je pomalo nebulozno,niko pa ni sami ljudi iz Microsofta ti ne mogu tvrditi da li ce ti se i kada desiti RROD,mozda si maler pa ti se desi u prvoj nedelji kada ga kupis a mozda ti traje vecno pa se i tvoji unuci budu igrali na njemu.:slight_smile: dobro,malo banalizujem ali ipak moras shvatiti da se radi o tehnici i da sve ima svoj vek… Sanse sa za RROD sa Jasperom su male ali ipak postoje… Tako da se ne trebas opterecivati time,samo napred i upadaj u svet BOX-a ----JUMP IN-----

evo ja cu te obradovati. Prvi xbox-evi sa Xenon/Zephyr plocama su imale 60% sansi da dobiju RROD. Sledeca revizija Falcon/Opus je smanjila tu sansu na 30%, dok Jasperi su pali na samo 3%. tako da generalno ne brini, ali ipak tih 3% postoje. A sto se tice Slim-a vreme ce pokazati.

a evo da ti ja kazem ja imam prvu seriju kozola Xenon/Zephyr a ovo je treca godina kako je koristim, tako da ako se ja nebrinem sa mojom konzolom sto se ti onda brines sa jasperom (kome je rrod sveden na minimum) koji se dosada najbolje pokazao u vezi rrod-a… doduse moja konzola ima uradjen x clamp fix ali to jasperu nije potrebo jer da mu uradis onda mu povecavas taj procenat na mnogo vise e tek onda ti postoje sanse da dobijes rrod a dok nista ti majstori necackaju, ima da se naigras i da sacekas sledecu generaciju xbox-a… poz

uuuuuu sexy :slight_smile: napokon neke dobre vjesti xDDDD Odok sad malo nosat cigle i malter pa cemo igrati oko septembra :slight_smile: eto! upisem 3 godinu fakulteta i opet “nosam cigle” :frowning:

hteo bih da pitam, posto imam konzolu koja je skoro fleshovana sa 1.61 a pre toga je citala samo originale i normalno isla na xbox liv servis, da li sada sa fleshom mogu recimo da skinem demo za mafia2, znaci samo da se konektujem i skinem to bez igranja igrica da li postoji velika mogusnost za ban. unapred hvala

Ako ces samo da se konektujes i skines demo, onda te nece banovati.
@Admini i modovi: Neko od vas bi trebao napraviti FAQ o banovanju sa Livea.

ae preuzecu ja tu odgovornost

da samo da skinem demo. hvala na odgovoru

a bre pa ja se cudim danas u PITANJIMA I ODGOVORIMA sto sam skontao da sam banovan,mislim konzola na live a nisam se kacio nikada do danas a tek asda sam procitao i SAZNAO da ban mogu popiti i kada igram offline :slight_smile: da moras igrati skoro samo originale i da nije flashovana konzola…xaxax
Pa ja sam uvek bio NAJPRVI :-)gre sam uvek nabavljao pre datuma izlaska,mislim skidao sa RSharea MU…
:frowning:
Sad ne mogu da uradim update,mad sam video tutorial kako to uraditi i ako i banovan ii ako nema s live,neko je ovde preveo i okacio.Moracu pogledati ali pitanj je da li je to ok,da li ce raiditi i dal se nesto moze zajebati prilikom te rabote…

Hahahaha…vrlo uteshno @Akiris! :DDDD ionako sam planirao oko Bozhitja (ako izadje flash) da ti donesem konzolu (SLIM :DDD)

Elem…ochi su mi ispale chitajutji za ban jedno 10 tema ovog foruma…neko je i ranije pominjao FAQ ali izgleda da nije napravljen…ne kritikujem nikoga ali podrzhavam ostale da bi to bilo dobro, ujedno i tebe Akiris jer koliko sam shvatio si preuzeo to na sebe. :slight_smile: Ako treba neka pomotj…tu sam!

Imam par nedoumica vezano za ban…sve mi je jasno da ako si spreman da flashujesh kozolu treba da budesh spreman i na rizik, takodje i pitanje kupovine originala i flashovanja pa igranja pirata je zaista individualna i sve je to stvar lichnog izbora…e sad…postoje pravila da bi se smanjio postotak da te flaguju pa posle i banuju ako sam dobro shvatio…

tipa da se skidaju igre samo koje su verifikovane, da se josh jednom propusti kroz onaj abgx…ili kako se vetj zove…da tu sve bude zeleno i da igra postoji u online bazi…da se pre igranja proveri da li je igra izashla za evropsko trzhishte…shta josh?! :slight_smile:

ako me banuju ne mogu na live…to mi je jasno…a sad…shta tachno live obuhvata? da li obuhvata i face, video kinect, zune!!!

to za proveru igre da li je izashla…to se gleda generalno evropsko trzhishte ili bash u srbiji (kontam ono zbog IP adrese po regionima)?!

e sad to sa wave-ovima ne kontam bash…mislim na igre iz odredjenog wave perioda…koliko sam skontao ima tih par wave-ova i svaki taj wave ima odredjene igre tj. igre izdate u odredjenom periodu se vezhu za taj wave…e sad…npr. ako je aktuelni wave 4…da li mi je “bezbednije” igrati igre iz wave-a 3 ili to nishta ne znachi? Gde mogu da nadjem listu izdatih igara za odredjeni wave?

i za kraj :

da li se zaista treba toliko plashiti tog banwave-a…mislim “skoro” sam chitav forum shto se banovanja tiche proshao i mislim to se samo redjaju negativni stavovi, negativne rakcije…iskreno toliko sam nabijen negativne atmosfere oko toga da se vishe plashim banovanja nego popravci zuba! :DDDDD bilo bi dobro kada bi malo masu opustili! :slight_smile: mislim opet moje je mishljenje da se jednom zhivi i da onaj ko rizikuje profitira…lepo je ako neko ima para za originale…iskreno i ja bih to voleo…i voleo bih da mogu da podrzhim i te ljude koji prave sve to jer i ja se bavim slichnom delatnoshtju i ne volim kad neko “krade” od mene…ali ne “krade” onaj koji voli nego onaj koji “mora”…ogranichavajutji kradju na pirateriju. :slight_smile: mislim da taj ban nije bash toliko strashan (sad pokushavam sebe malo da opustim, posle chitanja svih ovih postova…) i da se trudite da shto manje “budete primetjeni” i tako smanjite shansu od bana i opushteno se igrate…mislim kupio sam xbox360 da se igram i da se opustim…sad treba josh i da se nerviram…ko da nemam dovoljno briga u zhivotu! :))…ma nek me banuju…shta sad…igratju offline…sutra treba i kinect da uzmem pa Bozhe moj…shta fali igrati offline…dodje josh drushtvo…siti se izigramo…a kad skupim pare (ako me banuju)…lepo kupim josh jedan i onda jedan sluzhi za kopije…jedan za originale i eto reshenja…ustvari je sve vrlo jednostavno ali mi sami sebi napravimo problema i nervoze…kako kazhu ovi iz MVP-a…“shta si uradio ako ti zhivot prodje u nervozi!” :muscle::wink:

hvala unapred na odgovorima! :slight_smile:

@Akiris : htedoh da sastavim listu sa pitanjima kada ti budem donosio konzolu (poshto sam iz proverenih izvora chuo da “Akiris voli da pricha o Xbox konzoli” :PPPPP - hmmmm…ne znam od koga?! :P) ali reko da te ne smaram puno…ovako mozhesh da me iskritikujesh javno shto nisam dovoljno detaljno chitao forum! :slight_smile:

Bas si se potrudio za ovaj post. :slight_smile:

Dobro je sto je otvorena ova tema, bas sam htio da priupitam nesto u vezi sa tim. :smiley:
Igrao sam par neferifikovanih igara na konzoli, koju jos nikako nisam kacio na live. Igre su AC1, GoW1, vjerovatno Black Ops (sad cu da ga proturim kroz abgx da vidim). Da li postoji neka sansa da smanjim rizik od bana tako sto cu ih izbrisati iz memorije? Gdje zapravo one ostave trag? :slight_smile:

ja mislim da ne postoji smanjenje rizika od bana tako što ćeš sad izbrisati instalaciju sa harda,jer ako je bio neki loš ili modifikovan rip tj,ako mu je menjan wave postoji mogućnost da ti je konzola flagovana,odnosno spremna za ban!!

e sad to sa wave-ovima ne kontam bash…mislim na igre iz odredjenog wave perioda…koliko sam skontao ima tih par wave-ova i svaki taj wave ima odredjene igre tj. igre izdate u odredjenom periodu se vezhu za taj wave…e sad…npr. ako je aktuelni wave 4…da li mi je "bezbednije" igrati igre iz wave-a 3 ili to nishta ne znachi? Gde mogu da nadjem listu izdatih igara za odredjeni wave?

Wave se moze nazvati jednom erom izlazaka igara. Wave u sustini znaci neku vrstu zastite putem Video particije. znaci npr dok je bio aktuelan 1.51 fw, sve igre su bile wave 2. onda se pojavio wave 3 na novim igrama i bilo je potrebno updateovati firmware novijom verzijom. inace ova trma vrma sa Ap2.5 i LT+ je prvi put da je uvedena neka zastita a da nema veze sa Wave-ovima. Ako si poprilicno nov u ovim vodama, najverovatnije zato ti nije jasno. prosle godine npr. kad je izasao wave 6 i bilo je potrebno updateovati firmware na LT1.0 (kasnije LT1.1), u periodu dok se ovaj firmware nije pojavio, neko se dosetio da izoluje stariji wave i stavi ga u obliku dvd diska. taj wave se prvo pokrenuo sa tog diska, pa se onda pokrenula igra sa novim waveom. e sad posto je stari vec bio ucitan nije bilo potrebe od strane konzole da proverav wave pa su tako igre radile. to ti je u stvari aktivacioni disk.

ako te bas zanima koja igra ima koji wave baci pogled na abgx360 - Verified , ujedno na ovom sajtu ako vidis igru na listi, to znaci da je ona verifikovana i bezbedna za rezanje.

ako me banuju ne mogu na live…to mi je jasno…a sad…shta tachno live obuhvata? da li obuhvata i face, video kinect, zune!!!

Xbox Live je nekada bio samo servis za online igranje. Medjutim godinama je ovo preraslo u kulturni fenomen. Netflix, Zune, Facebook, Sky Player, razni trejleri, demoi, intervjui, pa cak i citave emisije od strane opicenog Mr.Pointy Head-a, su stvari koje cine Xbox Live jednim od servisa, zbog kojih ima ljudi koji su kupili konzole samo da bi npr gledali Sky Program (thats right!).
Kad te banuju, ti automatski gubis pristup Xbox Live servisu u globali. znaci nema konektovanja na internet putem konzole.sve sto sam nabrojao prestaje da ti bude dostupno. Ban je permanentan, i vise nije moguce odbanovati konzolu (nekad se cak i to moglo). Zasto? E pa zato sto se ban bazira serijskom broju tvoje konzole koji je upisan duboko u memoriji iste. ti kad se konektujes na Xbox Live, oni ne vide tvoj gamertag nego tvoj jedinstveni serijski broj. e sad oni kliknu na drop down listu pored tvog broja i u sriji ponudjenih opcija (Silver, Gold, Banned) izaberu ovo trece, i svaki put cim se tvoj serisjki broj pojavi kod njih na serveru, globalni server salje disconnect tvojoj konzoli.

da li se zaista treba toliko plashiti tog banwave-a…mislim "skoro" sam chitav forum shto se banovanja tiche proshao i mislim to se samo redjaju negativni stavovi, negativne rakcije…iskreno toliko sam nabijen negativne atmosfere oko toga da se vishe plashim banovanja nego popravci zuba! DDDD bilo bi dobro kada bi malo masu opustili!

pa vidi, ako si navucen na mutplayer igranje na konzoli i dobijes ban, nedostajace ti jako, posebno prvih par dana. posle se naviknes. kao i sve. Ja licno godinu dana nisam imao LIVE zbog bana na staroj konzoli. najvise mi je nedostajalo to da npr, kad bude negde oko pola jeda ujutru., ne spava mi se a nista mi se ne igra. onda bih znao da ubacim fifu 10 u konzolu, odigram par partija, iznerviram se ko covek i pravac spavanje. Mada posle bana najvise su mi nedostajale sporedne stvari servisa a to su trejleri intervjui i emisije. uzeo sam novog jasper pre 3 meseca, i sad kad se konektujem na LIVE, nekak mi vise nije to to, izgleda da sam se ohladio. Tako da ako sad npr krene banwave i ja dobijem ban, nekako mi nece bit ni zao :slight_smile:

Kad sam tek kupio konzolu nisam imao pojma da postoju mogucnost offline flagovanja, tako da sam samo skinuo 2-3 igre i narezao ih. Wave nije mijenjan ali SS i DMI ne valjaju

@Akiris - hvala na iscrpnim objashnjenjima i savetima! :slight_smile:

Akirise,ti si se izgleda vec pomirio sa tim da ces jednom ponovo dobiti ban? :smiley:

fala bogu. ne mozes igrati XBLA igre za mufte bez bana :smiley:

dali DLC može bez xbl-a?a ako nemože kako izbeći ono najgore tj.ban?

Sa tim su se svi ovde pomirili… Jednostavno desiće se. :wink:
Ali kada niko ne zna!