Sony's PlayStation 4 sales top 50 million units worldwide

Sta reci nego, bravo Sony… :trophy: , ovo je naravno brojka i sa PRO konzolom.

[quote]TOKYO (Reuters) - Sony Corp said on Wednesday sales of its PlayStation 4 video game console had exceeded 50 million units as of Dec 6 helped by strong demand during the year-end holiday season.
The PlayStation 4, which went on sale in late 2013, has been Sony’s fastest-selling game console.[/quote]

Izvor:

1 Like

Stvarno nevjerovatan uspjeh. Uboli su sa konzolom da covjek ne povjeruje.

1 Like

Don Matrik je zasluzan za prvih 15 miliona.

2 Likes

Opet cu da napišem, više je Sony profitirao na Microsoftovom neuspehu u početku nego što su stvarno zaslužili.

2 Likes

Soni ima bolji proizvod tu jednostavno nema spora. Ponudio jacu masinu po mnogo manjoj ceni i to sve lepo skockano u malo pakovanje, u danasnje vreme kljucan faktor. To sto se ms polomio posle toga da opravda cenu uvođenjem raznoraznih povoljnosti su bili neophodni potezi da bi se nekako stigla konkurencija. I playstation je jednostavno popularniji brand i uvek ce biti.

2 Likes

Meni odgovara da jedni pokusavaju da stignu druge. Npr backward compability mi je jedna od najkorostenijih mogucnosti XO. Da je srece pa da je Nintendo daleko ispred, a Sony i MS da se trude, to bi bio san.

Meni je bas sve jedno ko je prvi a ko je drugi, treci… Ali da mi jeste je, zanimljivo pratiti “utrku” za tron…“ko koga, sta, kako”…

Tacnije ovo sto si rekao

Ne pricam o tome koje je prvi, a ko drugi. Pricamo o trudu obe kompanije, a tu je Sony prespavao zadnje dvije godine. Tek sa ovim PSX-om imam osjecaj da su krenuli da se trude, prije toga nula bodova.

Nemaju potrebe da se trude kad im ovako dobro ide. Isto se ms u prošloj nije trudio a soni se lomio da bi ga nekako sustigao.

1 Like

Zato i kazem, bilo bi idealno da je nIntendo prvi, posto me oni najmanje zanimaju, a Sony i MS da sustizu.

Ne zaboravite da je gledanje NFL-a na konzoli bio jedan od glavnih benefita Xbox One-a :smiley:

To ni pod razno ne sme da padne u zaborav :smiley:

1 Like

Meni je koristan jer mi je crko jedan od 4 HDMi ulaza pa koristim njegov passtrough za D3 risiver. Voleo bih da Scorpio zadrzi tu opciju, nikada dosta HDMI ulaza.

Sony ima bolje ekskluzive I to je ono sto pravi razliku.Igre! Ostale stvari kod konzola su ko sta vise voli ili koristi.

Ne mozes reci ni da Sony ima bolje ekskluzive. Sve je to stvar ukusa…

Neka se Sony i MS lome za br. 1. Nama to samo u korist ide (bolje konzole po nizim cenama)

Odličan rezultat za Sony i dobra prodaja. Samo neka nastave tako i vrše pritisak na Microsoft i Nintendo. Pored toga što je MS zeznuo debelo na početku generacije i doprineo boljem pozicioniranju PS4, ne treba zaboraviti ni Nintendo koji je žešće fejlovao sa Wii U.

Niko ne sumnja da će ovaj odnos snaga ostati do kraja generacije ali će biti interesantno u 2017. kada se budu pojavili Switch i Scorpio videti kako tržište reaguje, kao i šta će novo doneti na sto.

Znam da se ovde mnogi nece sloziti sa mnom, ali ms mora pod hitno da uradi nesto po pitanju prosirenja biblioteke AAA naslova koji rade njihovi razvojni studiji. Vec 10+ godina se oslanjaju na 3 serijala, koja ma koliko dobra, vise nemaju uticaj kakav su imali. Treba im veca raznovrsnost. Soni na tom polju radi mnogo bolji posao.

Sony ima daleko kvalitetnije SP eksluzive, a MS MP. Sad šta ko voli, nek izvoli… Jedino po čemu bih ja odabrao na čemu ću igrati jeste, konzola koja tjera bolje multiplatform igre, to je sve. Prošle generacije je to bio x360, ove Ps4, a sljedeće nadam se da to mjesto preuzima xbox ponovo.

Ne zalazim u to ko sta ima bolje. Pricam o raznovrsnosti. Pogledajte sta je za soni izaslo i sta je najavljeno a sta za xo. Kod sonija pored starih igraca uvek imate nekoliko potpuno novih igara i cesto unikatnih po pitanju gameplaya. Ms to nema. Sad ce neko da kaze, ma koj ce mi tamo neki leteci ker i klinja koji za njim trckara ili tinejdz horor nalik hororima b produkcije. Poenta je da postoji mnogo opcija, za svaki ukus po nesto. Ms od pocetka fura pricu da je mesto za hardcore igrace, a u stvari pod tim misli na igrace koji su dobri u mp. Pa nas stevvva je veci hardcore igrac od svih tih mp igraca. Tako da, smatram, da treba malo da porade na novim ip-evima.

200 platina… Da bog sačuva :smiley: