Sony's PlayStation 4 sales top 50 million units worldwide

Sta reci nego, bravo Sony… :trophy: , ovo je naravno brojka i sa PRO konzolom.

[quote]TOKYO (Reuters) - Sony Corp said on Wednesday sales of its PlayStation 4 video game console had exceeded 50 million units as of Dec 6 helped by strong demand during the year-end holiday season.
The PlayStation 4, which went on sale in late 2013, has been Sony’s fastest-selling game console.[/quote]

Izvor:

1 Like

Stvarno nevjerovatan uspjeh. Uboli su sa konzolom da covjek ne povjeruje.

1 Like

Don Matrik je zasluzan za prvih 15 miliona.

2 Likes

Opet cu da napišem, više je Sony profitirao na Microsoftovom neuspehu u početku nego što su stvarno zaslužili.

2 Likes

Meni odgovara da jedni pokusavaju da stignu druge. Npr backward compability mi je jedna od najkorostenijih mogucnosti XO. Da je srece pa da je Nintendo daleko ispred, a Sony i MS da se trude, to bi bio san.

Meni je bas sve jedno ko je prvi a ko je drugi, treci… Ali da mi jeste je, zanimljivo pratiti “utrku” za tron…“ko koga, sta, kako”…

Tacnije ovo sto si rekao

Ne pricam o tome koje je prvi, a ko drugi. Pricamo o trudu obe kompanije, a tu je Sony prespavao zadnje dvije godine. Tek sa ovim PSX-om imam osjecaj da su krenuli da se trude, prije toga nula bodova.

Zato i kazem, bilo bi idealno da je nIntendo prvi, posto me oni najmanje zanimaju, a Sony i MS da sustizu.

Ne zaboravite da je gledanje NFL-a na konzoli bio jedan od glavnih benefita Xbox One-a :smiley:

To ni pod razno ne sme da padne u zaborav :smiley:

1 Like

Meni je koristan jer mi je crko jedan od 4 HDMi ulaza pa koristim njegov passtrough za D3 risiver. Voleo bih da Scorpio zadrzi tu opciju, nikada dosta HDMI ulaza.

Sony ima bolje ekskluzive I to je ono sto pravi razliku.Igre! Ostale stvari kod konzola su ko sta vise voli ili koristi.

Ne mozes reci ni da Sony ima bolje ekskluzive. Sve je to stvar ukusa…

Neka se Sony i MS lome za br. 1. Nama to samo u korist ide (bolje konzole po nizim cenama)

Odličan rezultat za Sony i dobra prodaja. Samo neka nastave tako i vrše pritisak na Microsoft i Nintendo. Pored toga što je MS zeznuo debelo na početku generacije i doprineo boljem pozicioniranju PS4, ne treba zaboraviti ni Nintendo koji je žešće fejlovao sa Wii U.

Niko ne sumnja da će ovaj odnos snaga ostati do kraja generacije ali će biti interesantno u 2017. kada se budu pojavili Switch i Scorpio videti kako tržište reaguje, kao i šta će novo doneti na sto.

Sony ima daleko kvalitetnije SP eksluzive, a MS MP. Sad šta ko voli, nek izvoli… Jedino po čemu bih ja odabrao na čemu ću igrati jeste, konzola koja tjera bolje multiplatform igre, to je sve. Prošle generacije je to bio x360, ove Ps4, a sljedeće nadam se da to mjesto preuzima xbox ponovo.

200 platina… Da bog sačuva :smiley:

Postoji raznovrsnost kod XO, samo se ljudi uvek hvataju za Halo/Gears/Forza trojstvo kao da su jedine igre. I pored toga, broj je nešto manji nego u Sonijevom slučaju. Takođe, iako MS nema odgovor na The Last of Us/Uncharted/God of War igre, isto tako Sony nema na Halo/Gears of War/Forza Horizon igre. Uvek se stvari i tako mogu postaviti. Obe konzole imaju svoje manje i “čudne” igre. Podrška japanskih studija je na strani PS4 bez premca.

Ono što je Sony ponudio je jasan pravac i poruka, igre i bolje multiplatformski ugođaj, i to se oslikalo u prodaji. MS je okrenuo smer, možda prekasno, ali je bitno da su se mrdnuli sa mrtve tačke.

2 Likes

Okrenuli su smer kada je kormilo preuzeo Phil Spencer, ali nedugo opet je i on krenuo nekim svojim putem, koji se bas vecini publike ne svidja, a to je “Xbox One and Windows 10 exclusive”…Ostavio je XO na samo dvije exkluzive, Halo 5 i Sunset Overdrive, mozda je jos koja, ako sam propustio. Ali ne bi me cudilo da i to postane “Xbox One and Windows 10 Exclusive” .

1 Like

A sta nas jos tek ceka od PS exkluziva :smile: :

[quote]1. Gravity Rush 2 - 18.1.
2. Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue - 24.1.
3. Yakuza 0 - 24.1.
4. Tales of Berseria - 27.1.
5. Nioh - 8.2.
6. Horizon Zero Dawn - 1.3.
7. Nier: Automata - 10.3.
8. MLB The Show 17 - 28.3.
9. Kingdom Hearts Collector’s Pack: HD 1.5 + 2.5 Remix - 31.3.
10. Persona 5 - 4.4.
11. WipEout Omega Collection - Leto
12. Yakuza Kiwami - Leto
13. Ni no Kuni II: Revenant Kingdom - 2017.
14. Gran Turismo Sport - 2017.
15. Valkyria: Azure Revolution - 2017.
16. Dragon Quest XI - 2017.
17. Everybody’s Golf - 2017.
18. Final Fantasy VII Remake - 2017.
19. Final Fantasy XII: The Zodiac Age - 2017.
20. Dreams - 2017.
21. Spider-Man - 2017.
22. Ace Combat 7 - 2017.
23. Shenmue III - 2017.
24. Detroit: Become Human - 2017.
25. Death Stranding - 2018.
26. Days Gone - 2018.
27. God of War - 2018.
28. Crash Bandicoot - 2017.
29. Yakuza 6 - 2018.
30. The Last of Us Part II - 2018.
31. Knack 2 - 2017.[/quote]

1 Like

My god. Treba ovo finansijski izdržati :smiley: