Sony's PlayStation 4 sales top 50 million units worldwide

Covjece, TLoU i Days Gone ce vjerovatno izaci u istom periodu, dobicemo odjednom dvije igre sa veoma slicnom tematikom. Eh, samo kad bi mi entuzijazam koji se tice igara za dvije godine ostao isti kao sada…

Stvar je u tome što oni Xbox One posmatraju kao Win 10 uređaj i krenuli su njegove igre da uključuju u Win store kroz Play Anywhere. Kupio igru na PCu ili Xbox One je njima ne bitno. O ovome smo već 100x pričali. Svodi se na to da njima korisnici trebaju da budu deo ekosistema a na kom su uređaju igru kupili, nije bitno. Gomila tih igara su konzolne ekskluzive, što je bitno za ljude koji će i dalje igrati isključivo na konzolama bez obzira što postoji i Win 10 verzija naslova.

Ovo izlazi i na PC, rekli su da je moguće kasnije i na XO


FIrst on PS4, nije eksluziva


Izlazi i na PC


Bez obzira na ovih par izuzetaka, lepa lista :sunny:.
Što se tiče datuma, bilo bi super da izađu kada su ove godine, ali je sigurno da će nekoliko ići u 2019/2020

A da sada, u 2030.

Živi bili pa videli, ali se kladim da su The Last of Us 2019 a Death Strangled 2020.

1 Like

Ovaj del toro je uklet, mozda prodje ko PT pa se pojavi i nikad. :slight_smile: Salu na stranu ne verujem da cemo toliko cekati.

Ne svidja mi se Anywhere, kao ni Pro/Scorpio trend. 6 godina ciklus, generacije i ekskluzive. Ne treba izmisljati toplu vodu jer taj model daje sjajne rezultate. Ne znam zasto su se toliko uplasili od PC-a i mobilne industrije.

1 Like

Evo pre sat vremena dobio meil :smile: . “Xbox, bla bla…Now available for Xbox One or Windows 10 PC

Da se razumemo, inicijalna prednost u prodaji je rezultat MS-ovih gluposti, ta prednost je stvorila jos jednu novu: odlicnu third party podrsku, a kasnije kad je prednost vec mnogo narasla svi su zeleli da imaju ono sto ima vecina, ps4 je postao go to konzola. Sve je to komplementirano boljim hardver specifikacijama spakovanim u lepu kutiju. Sony je jedino direktno zasluzan za zadnju stavku, sve ostalo mu je islo na ruku. Ovim ne umanjujem znacaj toga nikako, ali sve se poklopilo njima u ovoj generaciji.

Sto se tice igara, mozemo da listamo ovde sve i svasta, ali je opet to povezano sa tim sta ko voli da igra. Sony ima bogatiju istoriju i odlican portfolio first party studija, i gledajuci napred imaju odlicne igre u najavi, ali ako sada presecemo stanje, MS je bio konstantniji u izbacivanju vecih igara i svakako se ulozili vise truda. U jednom trenutku, a vec sigurno na kraju generacije (za sve), ps4 ce biti must have konzola zbog biblioteke ekskluziva, A to isto je bila svaka njihova prethodna generacija, sto je za svako postovanje.

Mislim da je Naughty Dog promenjiva koja pravi razliku, vecim delom zasluzeno. Oduzmes nju, i dobicemo jednacinu sa gotovo istim vrednostima na obe strane.

Ipak je dobro stanje u industriji, jedni su trude da vode, drugi da stignu, a i Nintendo sa Switchom izgleda da ubrzano hvata korak. Mada nije community opet realan kako treba, i dalje se sve sto Sony uradi overhajpuje, sve sto MS uradi degradira, ali i u tom pogledu ima velikog progresa.

Sto se tice buducnosti, npr. Pro ispade konzola na koju nema potrebe preci, vec samo jos jedna opcija, dok mi se sve cini da ce Scorpio biti nesto sto ce svaki xbox igrac zeleti da ima sto pre, bilo to dobro ili ne.

3 Likes

Hahahaha…no coment !

EDIT:

PRO se prodaje kao alva, ali on je ""konzola na koju nema potrebe preci, vec samo jos jedna opcija, “”, a Scorpio ““bilo to dobro ili ne.”” na njega se mora preci. Scorpio !!!

Bas to…ja takodjer sve koje znam 90% njih je uzelo PRO, ili ga uskoro uzimaju.

Sto znaci da su Sony i MS nabasali na novi poslovni model, i da treba da krenemo da se navikavamo na novu konzolu svake tri godine.

1 Like

To vec znamo.

7 Likes