Sony: Sledeća konzola tek za tri godine

Zanimljiva tema. Ali ako razmislimo ND je izbacio 3 Uncharted igre za PS3, i 1.5 za PS4. Ispravite me ako gresim.

Generalno, danas su video igre ozbiljniji biznis od filmova (GTA dokazao pre koji mesec).
Napraviti iz korena engine (ili uraditi upgrade) za novu konzolu i izbaciti samo jednu igru za istu se verujem sa finansijskog aspekta ne isplati.

Ja sam se za ovih 5 godina posteno izigrao na Soniju i taman kad sam pomislio da je dostigao vrhunac pogledao Uncharted 4 i Horizon Zero Dawn grafiku, God of War verujem da jos bolje izgleda, nisam odigrao.

Tako da je pitanje, zasto uopste izbaciti novu konzolu kad je ljudi i dalje obozavaju, i kad moze jos da isporuci. Samo polako sto se mene tice :smiley:

By the way, pored PS4 imam i odlican PC, i na njemu sa sve Ultra podesavanjima nisam naisao na igru tako lepu kao sto U4, GOW ili Horizon. Khm Witcher.

Bolje da dobijemo jos 5 odlicnih igara nego novu shiny konzolu koja brzo ocitava igru i jos brze izlazi iz nje jer mi je dosadila.

2 Likes

Izgleda da ce sony da se fokusira na handheld konzolu i da je ovo vrhunac ps4-ke. I pise da ce naredne tri godine da se posvete novoj konzoli i sl. Sto znaci da je sigurno da nema novog Sonija jos 3 god izgleda.

Pa da to je to , verovatno tamo negde kraj 2021 , pocetak 2022.

Nego ne znam bas koliko bi im bilo pametno da opet prave dzepnu konzolu s obzirom da Vita nije zazivela uopste, mozda jedino ako stave neku pocetnu nisku cenu , tipa 100, 150 evra pa da to krene, a sad ako stave cenu tipa 250, 300 evra da kosta kao “prava” konzola nema nista od toga opet.

Biće 2020, mark my words!

2 Likes

Mislim da bi Sony mogao vrlo lako da udje u handheld trziste tako sto bi izbacio joy koji se kaci na telefon, I daje dodatnu snagu telefonu i/ili bateriju. Uz ovo se ukljuci brdo ekskluziva I imate pogodak u smislu prodaje. Joy bude 50$, eventualno se placa neki streaming I to je to.

Doduse, ovo je ono sto ja zelim, ne nuzno ono sto mislim da ce da se desi.

Koje brdo ekskluziva? Tesko da je Sony sposoban da izbacuje brdo kvalutetnih ekskluziva za dve platforme. Tesko da je bilo ko sposoban za tako nesto.

Ljudi iz Sony su izjavili da ne vide buducnost handheld konzola.

Ovo je bio odgovor za druge, ti iskuliraj sa trolovanjem. :smiley:

Ako nparave handheld konzolu koja pušta PS4 igre i koristi isti nalog sa PS4, onda je to pun pogodak i to bi se prodalo gomila hadrware-a. Sve ostalo je totalni promašaj u ovom trenutku.
Vreme će pokazati šta imaju u planu, a možda već nešto saznamo sledeće godine - u martu 2019 prestaje podrška za PS3 i PS VIta preko PS+. Tako da možda bude neka zamena uvedena.

Mada mi se pre čini da će izbaciti PSVR v2.0 nego handheld uredjaj.

Sve mi deluje da ce JP/US konzola izaci u oktobru/novembru 2020 a EU mart 2021 samo da ne izbace cloud base konzolu tu ce sve otici niz reku.

Mogli bi neki clanovi da se gadjaju kontrolerima, samo kazem :slight_smile:

Vita je bila dobra konzolica, samo što jesony odlučio da je ubije pre vremena… Znači PS5 će biti kao Switch :smiley:

4 Likes

Ne vjerujem da ce biti kao Switch, samo je Nintendo sposoban za izvlacenje para za slabasan tablet.

Kako mislis samo Nintendo? Pa launch cena slabasne PS Vite je bila 300 eura i to sa o gb memorije :grin:

A da ne pricam koliko su im kostale one njihove kartice :grin:

Zakljucak: Sony je i te kako sposoban za izvlacenje para, nista se ti ne sekiraj :roll_eyes:

1 Like

A da ne govorimo o ceni kartica :joy::grin:

Tada, a i jos nekoliko godina kasnije, zario je i palio 3ds sa rezolucijom ZX spectruma :slight_smile:

Ne smem ni da pomislim kakvu bi Sony prenosnu zver napravio za 3 godine.

I plus sto su igre uglavnom radile u 15 fps-a :slight_smile:

Barem one koliko toliko graficki ozbiljnije igre

Ali je grafika bila bolja nego sto je sada na Switchu. :slight_smile:
I igre mnogo bolje.

Jos samo da su bile igrive :slightly_smiling_face:

Uncharted je bio odličan :grin:

Nemoj da te zavara PS Vita displej od 544p jer sve sto je bilo graficki zahtevnije radilo je u daleko manjoj rezoluciji ali ni to nije pomoglo da se omoguci stabilnih 30fps-a :slight_smile:

Recimo, Need for Speed: Most Wanted na PS Viti je radio u citavih 368p. Naravno takodje fps je padao na ispod 15, ako to uopste ima smisla i da pominjem :slight_smile:

384 p

1 Like