Sony: Sledeća konzola tek za tri godine

Pa razlike su sve manje i manje ali to je ono sto prodaje konzole i sto ih razdvaja od prethodne generacije, konzole se pre svega kupuju zbog igara a ne zbog jacine hardvera.

Inace sutra da izbace PS5 razlika bi bila gotovo neprimetna, jedino sto bi mogli marketingom da nam prodaju muda za bubrege o najjacem hardveru ikad o igranju u 8K, 16K koje jos ni ne postoji ili bi nas lozilo kako se na nekom automobilu presijavaju 2 kapljice vise ili kako igra je brza za 5 fpsa sto naravno niko n i ne primeti, a da ne pominjem to sto bi morali da cekamo barem 3 godine da izbace prvu postenu igru za nov hardver.

U svakom slucaju kad vidimo igre poput Uncharteda 4, GoWa , Detroita, Horizon Zero Dawna, Spidermana zaista nam ne treba nov hardver bar jos te 3 godine i treba ih pustiti samo nek izbacuju sto vise kvalitetnih igara, a nova generacia otom potom.

U tvom slucaju najbolje da gulis jos 10 godina ps4 jer ako ocekujes neko otkravenje nece se desiti. Razlike ce biti sve manje i manje.

Inace sa novom generacijom bi za pocetak mogli da srede fps, sa ssd ucitavanja itd itd, ima mesta za napredak jos uvek koliko hoces. Ponovicu sadasnja generacija ima bedne procesore iz tableta, zamisli kad bi stavili normalni procesor.

Realno sta boli uvo jednog amera za 500$, to zaradi za par dana posla, a mi hocemo da 10 godina igramo nesto sto kosta toliko xD,smesno.
Ovo je skup hobi bolje se pomirite sa tim.

Pola tih igara nisu kvalitetne vec predstavljaju sp limunadice sa napucanom grafikom i supljim gameplayem, da hocu da gledam film isao bih u bioskop, igre su u osnovi nesto drugo, ne trebaju da postanu filmovi.

Nek konzole ostanu iste a nek te pare ulože u igre sa svježom pričom i gameplayem a ne u reciklirana sr*nja i copy-paste serijske nastavke.

3 Likes

To se nece desiti, sad je samo grafika bitina ala sony ekskluzive, sve ostalo je sekundarno.

Meni su se u poslednje vreme najvise dopale neke indie igre… Jedino tamo nema qte i slicnih ne inspirativnih gluposti, a i prica najcesce nije na nivou deteta od 7 godina.

Ne slazem se sa tim, za sada sto sam odigrao te sony ekskluzive tu je pre svega dobra grafika, igre nisu lose ali daleko od toga da je bilo sta revolucionarano vec je sve vec vidjeno i igranje na proverenu formulu.

Moram Gow da odigram ali za sada od par ljudi sa kojima uglavnom delim misljenje o igrama niko nije odusevljen, vec je komentar dobra je igra, obrisao sam je i nastavio 3 put da prelazim Witcher xD.

Meni je za sada Gears i Forza pruzila vise od svih sony ekskluziva zajedno, vecina nisu u mojoj interesnoj sveri, a ovim ostalim sam mahom razocaran, pre svega mislim na Uncherted 4, dizati tu igru u nebese stvarno ne razumem. Kapirao bih to od nekog klinca ali lozenje na takve igre i filmove je ono, krajnje plitko.

Znao sam ko ce staviti thanks xD.

1 Like

Stavio ti lik like na komentar a sto je najgore nije odigrao ni jednu od tih igara pa tako nije ni kompetentan da prica o njima.

2 Likes

Ponekad kazes nesto pametno pa da te nagradim :smiley:

@Exo Pa dobro igracu nemoj me stalno pozurivati

Sa akcentom na ponekad.

Kad odigras onda komentarisi i govori nekome da je rekao nesto pametno jer se ne razumijes u materiju. Nisi igrao nista od ps4 ni xbox igara a prosipas pamet, drzi se pljuvanja farbe. Svaka ps4 ekskluziva dobija najbolje ocjene u gejmingu tako da ono tvoje misljenje je plitko. I opet kad odigras nesto javi se.

2 Likes

Neke stvari bi Sony i ms mogli da kopiraju :grin:

1 Like

Naravno da smem da komentarisem iako nisam odigrao. Odakle ti do da ne smem?

Nisi ni ti igrao Pauka pa uredno komentarises i negiras downgrade koji ocigledno postoji :slight_smile:

Svaki gameplay trailer negira taj downgrade i developeri su izjavili da nema downgradea ali ti znas bolje od njih? Plitko

Meni je za sada najbola igra koju sam odigrao na ps4 Last of Us a to je igra sa ps3. Realno i dobar deo Sony studija je napravio korak nazad u poredjenju sa proslom generacijom. Killzone, gran turismo, Uncharted, sve je to bilo bolje prosle generacije.

Lupi covek pa ostade ziv :smiley:

Opet gluposti , vatas se za neke sitnice kao malo brze ucitavanje ili nekoliko fpsa vise sto oko ni ne detektuje, opet nista ne mogu sad da ponude sto bi podiglo igre i igranje na visi nivo.

Inace nisam bas siguram da jedan Amer zaradi 500 usd za par dana , ima takvih ali su i tamo takvi ipak izuzeci , ni njima nije bas lako da odvoje 500 usd za konzolu i ne igre nisu skup hobi, skup hobi je recimo jedrenje, jahanje, golf, automobilizam, modelarstvo, sakupljanje kojekavih retkih antikviteta i starina i takve stvari.

A to dal nam sad treba nov hardver ili ne apsolutno nema nikakve veze sa parama i nasom finansijskom situacijom vec sa nekim drugim stvarima i 10ak godina zaista jeste jedan realan zitovni vek jedne konzole, jer nisu konzole ni telefoni a ni graficke kartice pa da svake godine izlaze novi modeli.

Druze ja sa tobom o gamingu ne mogu da pricam kada svaku rec koju napises vidim da si totalni amater, pazi ti oko ne detektuje, opet imam utisak da pricam sa babom. Spoji neku zver od pca na opasan monitor pa onda nesto kazi, umesto sto ti je vrhunac grafike debeli ps4 i neki bedni 1080p televizor.

Meni je lako da odvojim 500$ na konzolu a ne nekom u razvijenoj zemlji veruj mi.

Jedini koji lupa si ti, pritom na tom ps4 uglavnom djuskas demo igre xD, za nase uslove ovde jeste skup hobi i ocito za tebe cim toliko kukas da konzole treba da izlaze na 10 godina…

Tesko , Gran Turismo je vrhunac dostigao jos na PS2 , sa GT5 i GT6 su ljudi ostali relativno razocarani , Uncharted jeste za proslu generaciju dao 3 nastavka a zasad samo 1 , 2 ako racunas onaj spin off sa Kloi i Nadin ali ko zna mozda izbace jos neki nastavak do kraja generacije.

Opet na ovoj generaciju Sony je izbacio dosta novih kvalitetnih naslova i fransiza kao : Spiderman, Horizon Zero Dawn, Death Stranding, Ghost of Tshushima i jos videcemo sta ce sve da izbace u naredne 2,3 godine.

Inace slazem se i ja da je sve skupa bilo vise kvalitetnih naslova na prosloj generaciji , zato i kazem da je jos prerano za novu generaciju , zato i treba ovoj generaciji dati jos nekoliko godina fore pa da vidimo sta ce sve da izbace , sad se cini da su se taman malo zagrejali i krenuli u dobrom pravcu i samo ih treba pustiti da rade.

Ja uopste nisam osporio da je Sony dao vise kvalitetnih ekskluziva, samo daleko od toga da su te igre revolucionarne, pre ce to da vazi za proslu generaciju i za Sony a pogotovu za Ms.

Inace od toga sto si sad naveo samo jedna igra je izasla…a vec su kvalitetne.

Hahaha, koji komentar, jadno.

Dakle pazi ovako, koliko vidim presao si 14 igara od kojih je pola za ps3. Ne znam sta uopste raspravljam sa tobom o bilo cemu, bolje da si za te pare kupio nesto da igras umesto sto si bacio pare na pro.

Naravno da nisi za izlazak neceg novog kada kupis jednu igru godisnje za ps4 ocigledno.

1 Like

Auuuu ovaj jos prati i sta igram ,konzolu sam uzeo pre godinu dana i tih 15ak igara sto sam odigrao dosad mi je i vise nego dovoljno, kako na prosloj tako i na ovoj generaciji uglavnom sve sto me zanima i odigram, inace igram samo vrhunske igre i one koje me stvarno zanimaju , takodje za razliku od nekih konzola mi nije jedina preokupacija u zivotu ,

Ne pratim, stavio si na profil link te sam pogledao. Jedna od tih 14 vrhunskih je Hue, a jedna Sky Force…

Kupio konzolu pre godinu dana i non stop kuka da ne izbace jos 5 godina. Dozivljavam transfer blama citajuce tvoje postove.