Sony kupio Bungie studio

"Sony Interactive Entertainment has announced it will acquire Destiny developer Bungie for $3.6 Billion.

Bungie will be run as “an independent subsidiary” of SIE, and will remain a multiplatform studio with the option to “self-publish and reach players where they choose to play.”

6 Likes

Top ten anime batrayal… :joy:

4 Likes

super. ne znam što su davali pare ako će sve ostali isto, ali ok, svaka čast :smiley:.

1 Like

Volim kako Xbox team uvek čestita Soniju na svemu dobrom što urade. Velika gospoda kolko god ih neki mrzeli.

4 Likes

Ludnica.

1 Like
1 Like

Aj sada ja kao neko ko stvarno slabo prati ko sta pravi i imena firmi mene zanima koje su oni poznate igrice izbacili?

:joy::joy::joy::joy::joy:

Halo i Destiny. Nista spec

6 Likes

A ne pratim ja te gluposti… ja sam ono e vidi super igrica aj da je igram. Bole me cosak ko je pravi :grin:

Ne.pratim ni na filmovima odjavne spice :grin:

Neko ovde laže. :grin: Gde je logika. :person_shrugging::slightly_smiling_face:

20220131_201546

2 Likes

:joy:

ma da, jebes ko to pravi😂

1 Like

Its all fun and games dok neko ne kupi rockstar i stavi katanac na GTA. E onda cete videti sta je belaj.

4 Likes

Destiny je odavno propao, pogotovo posle svega što se desilo sa Activisionom. Pa preko same igre koja je već godinama na aparatima… Tako da skroz očekivano da će ih neko kupiti… Možda dobijemo destiny 3 napokon pogotovo da izađe day one kao kompletna igra… Ali svakako super vest za sve one koji čekaju destiny 3 :smiley:

Na sta da stavi, na igricu staru 20god i nastavak koji ce da izadje za 28god :joy:

Ovo mi je jako nelogičan potez, da li je moguće da je Bungie toliko zakrvio sa MS i što su uopšte raspičkali saradnju ?
Msm znam da je zvanična priča bila da hoće da rade nezavisno, a sad opet ova priča Sony!?
I koliko je uopšte ostalo od tima koji je pravio Halo?

Pusti ti to. Igra 9 godina stoji u top 10 najprodavanijih igara svake nedelje. Tu ne racunamo mikrotransakcije.

2 Likes

Destino više igrača nego Halo? :smiley:

Gde to?
Mozda na soniju😉

3 Likes

Bungie priprema TV seriju/film zasnovanu na Destiny. Sony je odličan partner za tako nešto i vidi se da imaju volje da svoje igre stave i na veliki ekran.

Isto tako Sony hoće da se ubaci u GaaS sferu a Bungie su eskperti za to i mogu im pomoći da lansiraju live service igre.

Pre par meseci se šuškalo da se Microsoft ohladio od kupovine Bungie-a jer su tražili previše da bi i dalje radili sve po svome (izdavali igre gde i kako žele).

2 Likes

Ma znam, i ja sam je kupio za klinca… (ma da sam mu izbrisao za vikend za kaznu :grimacing:)
Ali neka ih kupi ko god hoce i neka prave novi i cao.

Destiny je super, samo sam ja los u MP pa zato nula bodova.

1 Like