Sony kupio Bungie studio

Pod multiplatform može biti PS i PC, mada Destiny je F2P ne vidim zašto bi se to menjalo, za D3 i novu Bungie igru - videćemo, sve je moguće.

1 Like
2 Likes

Dok MS i Sony ne nenaštancaju i prodaju još jedno 50tak miliona XSX i PS5 ne verujem da ćemo očekivati novi GTA, videli smo kako je prošao Cyberpunk na prošloj generaciji… Čisto sumnjam da će ga praviti i za staru generaciju…
Ima da izmuzu i zadnju kap od ovog sad ide i ovaj patch za next gen …
I onda će polako početi sa najavama…

Sjebali su je sami sa zaključavanjem priče. Ne kapiram koji mozak je mogao da donese odluku da se story delovi izbacuju iz igre!?

Uveliko se radi na sestici to sam 100% siguran. GTA se ne pravi 6 meseci. Samo se ceka pravi trenutak i krece ludilo.

2 Likes

Misliš da će biti cross-gen ?

Mislim da je Destiny Phil Spancerova omiljena igra. Ko ga ima u friend listi može da vidi da je već godinama unazad stalno igra. :grin:

3 Likes

komentar na jurogejmeru, u sustini se slazem s covekom:

" I do not want to see a small handful of companies owning such big portions of the industry, ever. It’s sucked in every other industry this has happened and it’ll suck here."

Zbog inflacije, novac koji kompanije imaju u zalihama je ‘jeftin’ i vredi ga upotrebiti jer vremenom gubi na vrednosti. Zato smo svedoci raznih kupovina manjih kompanija od strane većih.

2 Likes

Sviđa mi se kako se donekle prate što se konkurencije tiče. Ms ima akvizicije gde želi malo da se posveti single player story driven iskustvima dok Sony ide na online GaaS, tačno ono u čemu obe kompanije “zaostaju” da tako kažem. Biće ovo zanimljiva godina i zanimljiv E3 definitivno. :slight_smile:

1 Like

Od svega ovoga ce se videti nesto tek krajem ove generacije pocetak sledece generacije konzola. Na obe kozole.

1 Like

Kako je krenulo, uskoro će se praviti neki film o ovom ludilu na gaming tržištu :joy:

1 Like

nisu moje pare :smiley:

Sony uzvratio udarac, Microsoft na koljenima. Ovakvi naslovi dominiraju…

Meni se svidja da imamo bar dva jaka tabora, time mi dobivamo. Samo da mi vidimo sto vise novih igara, dosadilo je ovo prepakivanje :slight_smile:

1 Like

imamo 2 jaka tabora, a 3. pobedjuje vec 5 godina :joy:

2 Likes

Gde da nadjem ekipu? :slight_smile:

Sve igre igram zbog priče i lore-a. I WoW.

Igranje u ekipama smara, ljudi su previše “into it”.

1 Like

Pogresan pristup tim igrama. Ok su im price i lore ali nije im to glavni adut. Sa druge strane naravno da ce biti “into it” kada su to live service igre i neki maltene ne igraju nista sem toga. Pogotovo WoW koji je vec danas sutra 20 godina prisutan i za neko ozbiljnije igranje su potrebni svakodnevni sati i sati igranja. :rofl:

Malo mi je tesko da zamislim kako igras WoW? Predjes pricu aktuelne expanzije, nabijes maks lvl i to je to? :grinning:

@Collector @jahalang0112

Meni se Warcraft lore svidja, zbog toga i igram WoW. Volim da budžim likove, i eksperimentišem sa statovima. Igram i PvP, i dungeone, i raidove. Isključivo LFG.

Destiny na isti način. I savršeno mi je zabavno. Iskreno.

Igram se dosta dugo. Od ‘86. Igrao sam sve i svašta. Bio u klanu u CoD 2. Čak smo se i takmičili (lokalno). Imao sjajnu ekipu u WoW. Sa likom iz Švedske smo prijatelji, i žena, i ja, skoro 15 godina, a nikad se nismo videli.

Ja volim da igram sve. Bukvalno. Poslednjih nedelju, dve: 2k22, Stellaris, Disco Elysium, SWOS, Halo Infinity… Medjutim, ja igram igre u talasima, kako mi dodje. Problem sa stalnom ekipom je što u nekom momentu igranje postane obaveza. Meni se igra Stellaris, jer sam taman nabudžio imperiju za solidan midgame, a ekipa zove u raid. Ili mi se baš tada radi nešto drugo.

2 Likes

Sony je bio prinudjen na ovaj potez da umiri akcionare i ta akvizicija za njih ima simbolican znacaj da pokaze, two can play that game. Za mnogo manje para, dobili su jaku multiplejer fransizu koja im je nedostajala u portfoliju vekovima. Nije iskljuceno da su ovo odavno planirali, jos i pre nego sto je MS usao u pricu kupovinom Bethesde. Dodatni udarac je da je Bungie nekadasnja MS perjanica.

Da li je Destiny gotov, pa nije propaliji nista vise od svih drugih fransiza. Prakticno su pukli svi odjednom. Battlefield, CoD, Overwatch. Ne gledam samo bazu aktivnih igraca, vec je bolji indikator koliko ovakvih proizvoda ima i generalna zasicenost trzista. Svima je dosta ovih crnih rupa za usisavanje vremena.

Mislim da cu od sada svesno da zaobilazim sve sto ima neku heavy grind i multiplejer komponentu. Nema sanse posle traume sa Fifom da cu da utucavam na hiljade sati vise u nekakvo jurenje virtuelnih itema sa boljim statsima vrteci u krug jedan isti gameplay. Na stranu druzenje i bratimljenje sa neznancima, to je kvalitativan wasteland gde si samo jedan mali sraf u korporativnoj masineriji za mikrotransakcije, njihov rob kada igra postaje drugi posao i obaveza. Velike open world igre vec su granicno drske u zahtevima za vremenom, ali makar se nazire nekakav kraj.

Danas imamo stvarno previse igara i prioritizacija igranja je neka vrsta mucenja.

2 Likes

Da se ne ponavljam i ovde u temi, napisao sam u temi gde je Mas kupio Activision.

Ovakve igre koje su MP orjentisane, neće nikada biti eksluzive na jednoj platformi, jer onda gube smisao i ogromnu bazu igrača. Ovde ide jedna ogromna velika crna tačka na bilo kakvu raspravu i želju svih fanboyeva sa svih strana. Jednostavno koncept je takav, da ako želiš i dalje da imaš pare od takve igre, moraš je ponuditi svuda. Posebno ako si za nešto platio milijarde $$$.

Ono što je veći problem, je to što su se i MS i Sony sada blago uspaničili, jer na tržište konzola je trebalo da uleti još par igrača, recimo jedna mala kompanija pod nazivom Apple, a šuškalo se za još neke. Na ovoj kupovini se ne neće stati ni sa jedne, a ni sa druge strane. Meni se lično više svidja pristup Sony-a, sa kupovinama studija Bluepoint, Insomniac, Bungie, odnosno za daleko manje para uzimaju opasno dobre studije koji su maheri u svojoj oblasti. Ali opet ni to nije dobro, jer ako se smanji nivo nezavisnih studija i talenata, samo možemo da dodjemo u stanje recikliranog sadržaja. Sve je manje nekih novina u svetu igara, a ako se ovako nastavi, biće ih još manje.

Tako da umesto da u nama radi neki fanboy efekat, po principu vidi kako su im zavukli, treba staviti prst na glavu i razmisliti gde to vodi u konačnom ishodu, a meni se taj pravac baš i ne svidja.