Sledeći God of War i Gran Turismo pored PS5, dolaze i na PS4

Pa ne treba nista nikome lol, isto kao sto ne treba ni auto od 30.000e pa ipak kupuju jer mogu.

Smesno je uopste polemisati na temu sta je “potrebno” od gaming konzola.

Meni je suludo davati 20-30k EUR za auto ali za prosecnog srbina to znaci “uspeo si u zivotu”.

A navikli smo da nam gaming bude skoro dzabe iako provodimo 50% slobodnog vremena uz igre i stiskamo se za svaki evro.

Besmislice.

1 Like

Vidi se da ste navikli na konzole vecina ovde :grin:
Sistem razmisljanja vam je takav.
Stepenasto, skokovi sa generacije na generaciju.
Cekate “next” gen igrice.
A konzole dolaze na ono sto je PC.
Ne postoji “next” gen igrice za PC niti komponente.
Prosto nova konzola je kao da imas komp i odes i promenis graficku, dodas jos memorije ili prosto ubacio si SSD a imao si HDD.
Igrica je igrica, ako imas bolji komp radi na vise fps i jaci nivo detalja, brze ucita igricu i to je to.
E to su i konzole.
Samo lepo spakovan idiot proof PC.

Da, i meni sada izgleda kao neki bag u glavi. Imas ogromnu biblioteku igara sa 60fps i brzim ucitavanjima + gaming na PS4pro je nepodnosljiv zbog ventilatora. Ako mozes da nabavis po pristojnoj ceni, sta ce ti da ti stoje pare u banci… zivot prolazi… i to ne ide bas na bolje, za nas koji smo prevalili cetvrtu…

1 Like

Pa, tuzno je kad nemas, kad imas nije.

Prioriteti sami po sebi nisu tuzni. Ljudi su razliciti.

To je sad tako ali nije bilo uvek. Sa izlaskom svake do sada pa i one prosle je bio ocigledan generacijski skok, a igre za pc to prate, verovatno jer im je na konzolama najveca zarada pa su nekako na to fokusirani.

I sa izlaskom svake je bio prilican broj igara odmah dostupnih posle kojih vise ne zelis da vidis prethodnu generaciju. A ne kao bice toga za dve tri godine…

Pa fora je sto su sadasnje konzole stvarno samo lepo upakovan komp.
A stare navike ljude tera da gledaju tako…
Prosto uzeo gledas kao da si uradio upgrade kompa. Nista manje, nista vise.
Osvezio si komp na svkih par god. Onda ti igrice rade lepse i brze i to je cela mudrost.

Banalizovali ste konzole bukvalno kao da je u danasnje vreme ok imati Xbox360. :flushed:

A koja razlika, igras iste igrice samo na lepsoj grafici i to je to… igrice izlaze pa izlaze… samo su sve lepse i lepse i to je to.

Jeste subjektivno, zato sam i napisao “u mom slucaju” ali ne mozes da kazes “da ostavimo na stranu cenu igara”, jer da nije ta cena igara sigurno bi ih igrao do sada.

Ali evo, imam pun library naslova na ps5, sve sa ps4 i vise od pola ekskluziva koje volim da igram nemaju nikakav boost niti u performansama niti vizuelno. Ima par novih ekskluziva, super. Returnal u mom slucaju mi nije privlacan, Demon Souls, Morales i Ratchet jesu ali opet ne vidim sebe da dajem toliki novac za igru koju cu da predjem - evo neka bude dva puta - i posle da se vratim da prelazim Resident Evil Village, Ili da igram Forzu multiplayer, ili Dead by Daylight itd. Cena itekako utice, plus sto Sony jedva da stavlja svoje ekskluzive na popustu.

Poenta je da nema potrebe jos uzimati ps5, ja ga ne bih ni uzeo da igrom slucaja nije zapelo drugaru da kupi Pro od mene i onda sve u tom nekom zaletu… Pogotovo sto ja jednostvano volim da sednem i obrnem neke 360 igre poput Silent Hill-a, Burnout-a, Dead Space, Alice Madness Returns itd, a to sve odlicno radi na series X.
Mozda ovo sve ima u onom PS Now, ne znam… Ali znam da to cudo ne mogu da aktiviram u Srbiji, takodje ne zelim da strimujem igre, pogotovo ako ih imam na cd-u, i sve sto oni daju u ponudi od ps4 naslova ja u 90% slucajeva vec posedujem ili sam odigrao. Ovo je moje licno misljenje. I radujem se ja Sonijevim ekskluzivama itekako, ali jedino za sta bih dao pun iznos od 70e je God of War i Horizon Zero Dawn za sada.

Ah @marko_gts pa tako je sve u životu. I novi auto te odveze od tacke A do tacke B. Tome sluzi. Sad, da li zelis da uzivas u voznji i novijem autu ili ti je stari dovoljan, to je vec stvar ukusa, mogućnosti, prioriteta… :slightly_smiling_face:

2 Likes

Destiny? Za nije ipak mnogo bolje u 60fps i 4K.

Jedino sto u ovom slucaju taj novi auto dok ne dobije “update” za koju godinu je manje vise isti kao i stari auto.

@padawan I zbog toga ce neko ko je u tu igru sabio 3k sati sad ponovo dobiti zelju da opet spuca toliko u tu igru? Tesko ja barem nisam taj lik.

Da nisam odigrao skoro sve sto me je zanimalo na prosloj generaciji pa i nekako ovako da ponovo igram iste igre je bas besmisleno

1 Like

Nije ti ok poredjenje. Posto ja kazem da samo ocekujete cuda i naglasak na “next” gen igricama.
One prosto izlaze pa izlaze.
Prosto konzolaska filozofija vas ubi.
Niko nije sedeo kuci sa i ima nvidia 1060 i kaze necu da kupim 2080 zato sto nisu izasle “next gen” igrice za 2080.
Prosto ako kupis 2080 igrice rade bolje, i igrao si BF na 1060 koje kotrljala ali sada uzivas u tom istom BF sa 2080.
Sve leti, sljasti. Ne mrcvaris se sa 30fps detalji na LOW.
E to je prosto razlika izmesju PS4 i PS5 ili isto tako xbox.

2 Likes

Ne znam da li se razumemo ali ja samo kazem ako je nesto za mene bolje, a nemam nekih drugih prioriteta, ja cu kupiti to bolje. Radice sve bolje a igre ce stici kad tad… Uostalom, ja sledece dve generacije ne mogu da odigram sve što želim… :joy:

Opet, krajnje subjektivno. Ako izuzmemo next gen igre kojih ipak ima na PS5, mozda malo ali ih ima, Ja sam propustio gomiletinu jer sam cekao 60fps boost/RTX.

Immortals (igracu samo DLC-ove sada u 60), Valhalla, Control, Watch Dogs 2, Cyberpunk… stao sam na pola u Thushimi jer sam cekao 60fps…

I igram raspalu oldgen Fifu svaki dan a sezona je prosla vec maltene.

Plus skoro svaka nova igra koja izadje ce raditi u 60fps na next genu (evo vec Village, kapiram i FC6, itd…)

Ratcheta predjes za 20h a Destiny ces igrati jos 100x toliko.

Znaci svodi se na to da se igraju igre koje su propustene na prosloj generaciji iz kog god razloga. To nikada do sada nije bio slucaj, nikome nije padalo na pamet da posle Gears of wara ili GT5 uzme da igra nesto iz prosle generacije.

To je uvek bilo tako iz dva razloga, pod jedan postojale su nove igre u dovoljnoj kolicini, pod dva nije postojao upgrade starih igrara, a nije postojao zbog pod jedan.

1 Like

Pa dobro i u srednjem veku su se igrali trule kobile i sa drvenim macevima, vremena se menjaju.

Ali se ne menjaju na bolje, jer su ti dali nesto novo ali za sada se ipak jos uvek igraj trule kobile i drvenim macevima :grin:

E ovo je greska, igrice nema sta da dodju, one su tu, izlqze stalno. Nije bitno sta pise za koju su konzolu prosto izlaze.

2 Likes