Scorpio tech demo 1080p i 4K

Developers are going to start coding pimples now… What a time to be alive.

1 Like

E neka. Vrijeme je bilo.

No more sub FHD 900p shit.

1 Like
1 Like

Ne verujem im nista, sve to oni lepo pricaju, pokazuju neke rendere slika… ali bez nekih demo igara to sve moze da bude suvi marketing koji hajpuje masu.

Nema potrebe za demoima, u smislu demonstracije nove tehnologije, igre ce da budu identicne ovima na XO, samo u nativnih 4K koje necete moci ni da vidite bez novog televizora.

2 Likes

Ali ce bar biti native 4K :grin:

www.icxm.net/x/mark-cerny-admits-ps4-pro-too-weak-to-run-native-4k-gaming.html

2 Likes

Kad kupujes 4K tv?

Odmah posle tebe…

4 Likes

Koji burn… hahahaha

@padawan, baš si ga morao pitat? :stuck_out_tongue:

1 Like

Pa da, hajde da sakrijemo ociglednu cinjenicu da vecina nece imati momentalno nikakav benefit apgrejda jer 4K HDR velikih dijagonala kostaju opscene kolicine para u Srbiji, prepucavanjem na nivou srednje skole.

4K checkerboard vs 4K native manje je vidljiva razlika nego 1080p native vs 4K supersampled, a i jedno i drugo spadaju u heavy diminishing returns kategoriju.

Do I see a PS Fanboy saying that resolution does not matter?

1 Like

Nazalost niste videli razliku u slici izmedju 1080P i 4K, tako da bi toplo preporucio da prvo viidte, a onda da se opredelite za banku gde cete podici kredit.
Razlika je prilicna i vidi se posebno na vecim dijagonalama. Pogledao sam pre par dana novi Star Trek u 3D 4K i opasno je dobro, takodje Doctor Strange i novi Star Wars. E sad filmovi su jedno, a igre su uvek bile za jos jedan nivo iznad. Tako da postoji razlika i ona je prilicna, jedva cekam da krenu u vecim kolicinama igre u 4K, makar bile i sa checkerboard fazon, a ne native 4K. Ovo sto MS radi sa Scorpio je odlicna stvar, ali nazalost opet nije pravi 4K sto se tice starih igara, jer ako budu koristili stare teksture, a samo stavili vecu rezoluciju, to opet nije to, mnogo je bolje, ali nije pravi 4K. Ja sada zelim 4K teksture i 4K rezoluciju, to je zaista treba da bude fantazija, ako se dobro uradi na povrsinama koje imaju puno poligona.

Scorpio ima potencijal, nadam se da ce ga iskoristiti.

2 Likes

Skoro sve nove igre su checkerboardovane za Pro?

https://www.google.rs/amp/www.eurogamer.net/amp/digitalfoundry-2017-every-native-4k-ps4-pro-game-tested

Mozda gresim, ali nesto nisi impresioniran listom igara u native 4K… :grin: Ako ih ima jos, vi dodajte :smiley:

Ne razumem zasto mislis da bi PS4 Pro vlasnike lista trebalo da uznemiri, kada svi gaming izvori navode da je razliku izmedju checkerboarda i nativnog 4K tesko uociti?

[quote]But here’s what matters: the PS4 Pro’s upconversion magic is so clever and advanced, it can be really, really hard to tell the difference between it and native 4K.

How do I know? Because I’ve seen the side-by-side comparison, and were it not for the fact that I was standing a foot away from the screen and had Mark Cerny (you know, the bloke who designed the PS4 and Pro) pointing out the differences, I would never have spotted them myself.

Read more at You won't be able to tell the difference between PS4 Pro games and 'proper' 4K | Stuff

Nemam nista protiv malo fanbojevskog podbadanja za stvari koje imaju smisla, al ovo nije bas previse inteligentno. Pogotovu mi je nejasno zasto mislis da bi ovako nesto trebalo da tangira nekoga ko nema 4K TV.

:grin: Mislim da skorpio igre izgledati lepse i raditi bolje od pro-a, da ce konzola biti tisa u 4K rezimu zbog novog i skupog sistema hladjenja. Kao i to da svi ocekuji da vide DX12 igre tipa BF1 1080p i 4K na skorpionu i prou, koliko ce DX12 koji je ubacen u cip koliku razliku da napravi. Od ocitavanja same igre, pa do FPS-a i rezolucije… Ali da ce igre isto da rade i izgledaju kao i na PRO-u, sumnjam, ali sam spreman da ako to bude da kazem da sam pogresio… Ipak skorpija ima 6. teraflopsa, mnogo je to snage u poredjenju da onih 4…

Apsolutno ce izgledati bolje na Scorpio-u, samo je pitanje da li ce tu razliku neko zaista i primetiti kada je rezolucija u pitanju, ali ako bude razlike u FPS-u i ucitavanju, kvalitetu tekstura i senki, to su vec znacajne razlike. Jeste solidna razlika, ali ostaje da se vidi u praksi kako ce to da izgleda, za one bez 4K TV-a.

Koliko znam nije bas tako sjajno stanje, vrlo je malo igara koje su iskoristile prelazak na PRO sa checkerboard dodatkom. Ono sto sam probao i znam da je ok su Raise of Tomb Raider, Uncharted 4 (koji izgleda bolesno dobro), Killing Floor (demo su dali pre par nedelja u punom 4K). COD IW nisam primetio nista spektakularno. BF1 ima razlike, ali opet nije preterana. Knack mi je ionako izgledao lepo, tako da je samo za nijansu ostrija slika.

Generalno nista od toga nije pravljeno iz pocetka za 4K (osim Killing Floor-a) i zato kazem da prave stvari tek treba da dodju.

Ono sto cekam da probam je ME Andormeda i Horizon, tu bi trebalo da bude najvise razlike do sada jer su inicijalno radjene za visu rezoluciju.

Lista od Digital Founday koju je Milan89SD okacio me je malo iznenadila, nisam znao za neke od igara, vidim da ima na njoj Diablo 3 i Helldivers, njih imam, pa cu probati i javiti kakva je razlika. FIFA 17 izgleda jako lepo, nisam znao da su neke svari u 4K. Tako da to samo govori u prilog onome sto sam naveo, ako igra nije u startu pravljena sa 4K teksturama i za 4K rezoluciju, nece biti velke razlike. Mada mozda mi je tesko i suditi, jer TV sam radi super skaliranje, tako da sam se mozda vec navikao da sve lepo igleda. Mozda bilo bolje da imam uporedo slike na dva televizora jedan pored drugog, jedan sa 4K i jedan sa 1080P, tada bi bila slika daleko uporedljivija. Probacu nesto da smislim za testiranje, mozda capim zetu njegov PRO, i stavim na drugi TV u 1080P.

1 Like

Milanu srce ko kuća hahahaha

1 Like