Scorpio tech demo 1080p i 4K

Love is in the air :smile:

1 Like

Pozdrav. Ima li neko ideju koji bi TV bio idealan uz Scorpio ?!

Ja se igram na One i 49KS7000, sve igre izgledaju odlicno, cista je slika nije mutna i slicno, FH3 izgleda vrhunski (ne mogu ukljuciti HDR jer imam debeljka), Wildlands takodje ali me nerviraju dropovi, tako da jedva cekam da izadje Scorpio i mnogo bih voleo kada bi MS izbacio neku ekskluzivu sa jakom pricom i filmskim osecajem (ono sto ima Sony u vidu Last of Us, Uncharter, Horizon Zero Dawn, Until Dawnā€¦), mislim malo da pojacaju ekskluzive, znacilo bi :blush:

1 Like

Isplati se uzeti Ps4 samo radi jedne od tih igara koje si nabrojao :slight_smile:

Ovaj članak je malo nezgrapno preneo o čemu se radi u demou i ostavili dosta stvari za spekulisanje. VIdim da je taj članak sada dobio nekoliko updatea koji pojaÅ”njavaju o čemu se radi. Dakle, ovo je bila samo demonstracija, kako će redovne igre, bez ikakvih dodatnih intervencija izgledati na Scorpiu (bez 4K tekstura i dodatnih efekata). Čak i za one koji nemaju 4K televizor, slika koju dobiju na svom 1080p TVu će biti bolja nego ista ta slika sa vanila XO.

Scorpio igru sa Xbox One renderuje u 4K i ako korisnik nema 4K TV, igra se sa 4K supersempluje na 1080p, Å”to će proizvesti kvalitetniju i oÅ”triju slike od one koju bi vanila XO proizveo.
O tome kako će igre na Scorpiu izgledati sa uključenim 4K teksturama i efektima, tek treba da vidimo.

3 Likes

Supersample u praksi uopste ne donosi bog zna kakvu razliku i perfektan image quality bez ivica, iako bi na osnovu naziva i hajpa ocekivao nesto stvarno super. Druga je stvar sto vecina igara ne radi u nativnih 1080p na XO to begin with a sada hoce + sa malo upeglanijim ivicama. Supersample je i dalje inferioran u odnosu na 4K (checkerboard ili nativnih, manje je bitno) i ostavice 1080p korisnike u istom limbu nedostatka smisleno povoljne 10-bitne 4K HDR varijante, ukoliko se situacija ne promeni do kraja godine u sta pocinjem da sumnjam.

2 Likes

I vi i rezolucijaā€¦ To je ona priča među ženama da je bitnije ko ima većiā€¦ I naravno da je bitnije.

Scorpio, wins. Flawless victory. Fatality.

2 Likes

Ovo je 100% tacno i mogu da potvrdim iz iskustva. Pogledajte Raise of Tomb Raider na PRO, u igri imaju dva moda, jedan je supersample (1080P) ili ti pojacana verzija onoga sto je bilo na X1 i 4k verzija sa pojacanom grafikom.
U modu za 1080P ima razlike naspram X1 verzije, ali ona nije toliko velika, dok u 4K modu igra jednostavno deluje dalko lepse i cistije, sve je mnogo ostrije. Od svih igara koje su dobile upgrade na PRO, RTR ima najveci skok u grafici. Kada bi sve igre sa X1 dobile isti tretman, to bi bilo sjajno, ali ako to bude samo puki supersampling sa 900P na 1080P (imam u vidu skok na 4K, pa supersmapling na 1080P), onda je to jednostavno promasaj. Ralike ce biti, ali ne takve da se kaze vau. RTR je imao upravo taj vau efekat u ralici prikaza. Ja ovo ocekujem od Scoprio i generalno od PRO u buducnosti.

1 Like

Bas sam pre koju nedelju imao priliku da gledam na poslu kolegu kako igra nove Gearse na nekom dzinovskom 4k tv-u.

Mnogo je bila lepa i cista slika, al i dalje ne bih dao pare na ostrije linije. :grimacing:

EDIT: Kamo srece da se i sony i ms nisu odlucili da vezu bukagije oko nogu novih konzola u vidu starih ā€“ umesto igara koje izgledaju isto i na matorom xbox one/ps4, ja bih uzeo dvostruko bogatiju grafiku any day. Onako da ti padne vilica na pod, ko kad sam prvi put video prve Gearse u pokretuā€¦

Mogli bismo dobiti realisticniju kosu, krzno na zivotinjama, prirodnije osvetljenje, realtime simulaciju svacije odece, mekanu kozu (ss) na kojoj se vidi svaka pora (4k teksture), ima toliko toga sto se jos moze poboljsati. Umesto toga, dobicemo ostrije proklete linije. :smiley:

1 Like

Upravo ovo sto si naveo u EDIT-u je ono sto pokusavam da kazem. To sto ce stare igre izgledati sa malo ostrijim ivicama, nista ne znaci, nece doneti neku znacajniju promenu i pomak napred.

Zelim nesto zaista novo u punom 4K sjaju, a ne samo puki upgrade rezolucije. Svi znamo kako izgleda lose uredjen remaster gde su samo povecali rezoluciju, a nisu izmenili teksture i dodali jos poligona. Mislim da je za sada prvi i pravi predstavnik onoga sto dolazli upravo Horizon i nadam se da ce takvih igara biti sve vise uskoro.

Sto se tice samih filmova, verujte mi ogromna je razlika izmedju 4K i 1080P, posebno u 3D. Jednostavno sam na nekim scenama skupljao vilicu sa poda, kako to dobro izgleda.

1 Like