Saveti za kupovinu Xbox 360

Pozdrav ljudi! Želim da kupim Xbox 360, ali ne znam gde bi to bilo najpovoljnije. Ja sam inače iz Pančeva. Želeo bih da uzmem arcade verziju, ali ne znam kolika je trenutna cena. Da li bi ste mogli malo da mi pomognete sa nekim friendly savetima. Ja sam pročitao uvode strane foruma, ali ipak nisam baš siguran. Unapred hvala. :slight_smile:

Evo ti link:http://www.xboxrepublika.com/ponuda-i-potra�nja/2155-xboxrepublika-zvanicni-shop-prodaja-konzola-i-pratece-opreme.html

Imas na forumu dosta ljudi prodaje konzole i opremu.Ja sam svoj uzeo preko foruma isto arcade.trenutna cena arcade se krece od 21k do 24k najvise, to ti je po radnjama,a na forumu mozda ima i jeftinije.Najbolje bi ti bilo da kupis jasper jer koliko sam cuo on se ne kvari,mozes i slim ali za njega flashovi izlaze kasnije nego za phat tako da ti je jasper najbolja opcija.Takodje bi ti preporucio da ako nemas vec HDD za xbox da onda kupis neku verziju sa HDD-om jer ce ti trebati za igre (instaliranjem na HDD manje se koristi laser u driveu time duze traje a i konzola se manje greje jer se laser ne vrti i time ne greje dodatno konzolu.)Nadam se da sam ti nekako pomogao :smiley:

nema vise jaspera, prestali da proizvode. barem nema novih…

Hvala na odgovorima. :slight_smile:

Ni slim nije mnogo skup bar onaj sa 4gb memorije

pozdrav, nov sam na forumu
da ne otvaram novu temu recite mi vase misljenje, licitirao sam xbox 360 250gb sa kinektom dzojstikom i kablovima osteceno malo kuciste za 175e
da li je to dobra cena? planiram da ga jtagujem p0a nema smisla da uzimam nov, a i ako je ostecen dvd citac opet ce moci da se igraju igrice
sta mislite?
hvala unapred

  1. to ti je extra cijena za proizvode koje dobijas
  2. nadam se da je sve to ispravno za te pare
  3. JTAG zaboravi jer 99% ima kinect dash (na taj ne moze JTAG)
  4. hmmm zavisi kako je drive ostecen. Ako je npr otisao laser - nikakav problem ali ako je izgubio dvd key (koji je jedinstven za svaku konzolu) zaboravi se s igranjem na toj konzoli

jbg daj jos kakavih info. al za sad cijena je vise nego povoljna (pod uslovom da sve radi)

ako je otisao samo laser a drajv radi nije problem, ali ako drajv ne radi uopste, forget about it. onda ti ostaje da kupis novi drajv a bez kljuca iz prethodnog, imaces lep dvd player od 175 eura…

konzola je ispravna samo je ostecena plastika
znaci cena je ok?
a sto ne moze da se jtaguje ako ima kineck
xbox 360 slim + kinect en vente sur eBay.fr (fin le 27-juin-11 17:56:37 Paris)
trenutno sam u francuskoj pa na ebay-u licitirao

Akiris objasni covjeku za JTAG

Buraz pogodio si extra posao…svaka cast. Zaboravi na JTAG jer se za sada ne moze raditi ali slim od 250gb + kinect + joypad i kablovi = evo ja cu ti dati odmah 200 EU za to :smiley:

sutra cu da uplatim, ne bi trenalo da je prevara, 100% proveren clan
mislim da je to sto je ogreban ili polomljeno nestono najmanje bitno, vazno da sljaka
i onako ce da se hakuje cim izadje nesto
planiram linux na njemu

Koliko nije fer sto nemamo ebay :confused:

Linux ne može na xboxu.

Može može na JTAGabilnom. Free60

@faki85: Sine ovaj SLIM nece da može da se JTAG, ni jedna SLIM konzola ne može da se uradi JTAG.

Ako je ispravna dobra kupovina!

Da se nadovežem na temu dakle kupio bih ovaj xbox u Njemačkoj zbog povrata pdv-a:Spiele Konsolen Microsoft Xbox 360 4GB Console Schwarz (100 - 249,99 ?) von Expert Technomarkt pa me interesuje da li je ovo slim ili phat verzija jer na slici je phat a na videu slim.Idem polovinom sledećeg mjeseca kod djeda u posjetu pa sam mislio i box usput da kupim

pogledaj ako nadjes FAT jos bolje i lakse za flash( i jeftinije).
To mi deluje ko da je SLIM jer 4GB interne memorije ima SLIM, JASPER FAT ima 256,512mb.

Po dole navedenim dimenzijama konzole kao da jeste slim…Konzolu kupujem za legalne igre pa me flash neinteresuje trenutno vidjeću kasnije jer honorarno sam zaposlen pa ko zna možda ću ga kasnije i flešovati:ju:

ako ne moze linux kako mogu da je koristim za surfovanje
jel ima neki fazon da se igraju igrice sa hdd-a ali bez cd-a
bole da potrazim onu sto moze da se jtaguje
moze neka slika koja podrzava jtag?

Nemozes nikako igrati igre sa HDD-a bez DVD-a u konzoli,jedino da imas JTAG-ovanu konzolu ali to je u tvom slucaju neizvedivo.
Evo ti Tutorial o JTAG-u tu ti je sve lepo objasnjeno sta i kako :): http://www.xboxrepublika.com/guides-tutorials/2435-[tutorial]-jtag-xbox-360-a.html