Saveti za kupovinu PS4

Ne znam u koju bih ovu kategoriju stavio… Potrebna mi je pomoc oko kupovine PS4
Nasao sam dosta povoljne konzole po Austriji i Nemackoj, zanima me samo ako mi moze neko reci na sta sve trebam da obratim paznju… Koliko je bolje uzeti konzolu od 1t (znam da je bolje, ali ima li prevelike uloge)… Do sada sam se bavio samo Xboxom 360, ali evo odlucih se da kupim PS4, napustam XBOX jer sam ovde procitao dosta pohvala na racun ps4 za razliku od xboxa one…
Dakle, zanima me samo da me posavetujete na sta sve trebam obratiti paznju prilikom kupovine ps4 i ako mi moze neko reci kako se trenutno krecu cene istoga (mozda i nisam nasao povoljne konzole) :slight_smile:

jedna igra za ps4 ti je oko 50 gb. svi znamo da 500gb nikad nije 500 gb. Tako da cim skines par igara, vec ces biti u problemu sa prostorom na hard disku. 1 tb duplira prostor i samim tim mozes vise igara da instaliras. naravno mozes da kupis 500gb ps4 pa kupis 1 tb hdd, stavi na papir pa vidi sta ce ti biti jeftinije.

Konzole su sve ispravne, barem ja ne znam da postoji falicna serija. Koju god da uzmes, dobro ces uzeti.

Mozda tebe ovo ne brine, ali govorka se da ce sony izbaci upgrejdovanu malo jacu cetvorku zvanu PS4.5. Pa tako ljudi koju planiraju da uzmu ps4, a medju njima sam i ja, cekaju e3 sajam za mesec dana gde ce mozda sony predstaviti tu novu poboljsanu konzolu. Naravno ovo ne znaci da ce PS4 da umre, sve igre ce raditi i dalje na njemu, ali zasto bi kupovao slabiju verziju kad izlazi jaca. Ako nije neki veliki pomak, ako nista drugo barem ce cena standardne PS4 pasti kad 4.5 izadje.

2 Likes

Ponudu koju sam dobio jeste zamena Xbox 360, sa jednim dzojstikom, cipovan, HDD 60gb, 15 originala (nisu novi naslovi), slusalice i 5 narezanih igrica (aktuelnih), za konzolu PS4, samo konzolu (uz kablove), bez dzojstika i igrica. I trebao bih doplatiti 25eura… Sta mislis o tome?

Pa sad, posto uzimas polovnu, niko ne moze reci sta je sa tom konzolom. Nove su sve ispravne i ne mogu da crknu same od sebe kao prosle. ali nikad ne znas sta prodaju.

Plus oprosti se od piraterije

Da, sa piraterijom sam se pozdravio… Mozda glupo zvuci, ali piraterija mi nema tu neku draz kao originali :slight_smile:
Momak mi je dozvolio da testiram konzolu i isprobam je… Zanima me tvoje misljenje o tome da li je to dobra ponuda za mene?

Ako je dobra za tebe, za mene je jos bolja :slight_smile:

Ma ne pitaj puno nego menjaj to.


Ma da bi bolje bilo da uzmes novu, novo je novo, barem PS4 / XO(konzole) u danasnje vreme nisu skupe :slight_smile: . Ali ako nemas para uzimaj to.

Kako kome :slight_smile:
Za nekog ko studira i nije zaposlen, te dobija od roditelja neki sitni dzeparac, velika je razlika izmedju 250e i 350e :slight_smile:
Ali u svakom slucaju hvala na odgovoru… Videcu da zamenim xbox za ps4, jer xbox mogu nabaviti za 100e u odlicnom stanju…
Znate li cenu dzojstika, kako se oni krecu? Ja sam ih nasao za 30ak eura

[quote=“von_Brcoos, post:8, topic:10711, full:true”]

Znate li cenu dzojstika, kako se oni krecu? Ja sam ih nasao za 30ak eura
[/quote]Novi su ti oko 50-ak evra zavisi di i kako nadjes.
A ako mislis na polovni stvarno ne znam, posto ne volim uzimati nista polovno kada je tehnika u pitanju :wink:

EDIT: Ma da sam znao vidjati po forumima po 20 - 30 evra polovne.

Pa dobro, nije neka prevelika razlika… A polovnu igricu vec nije strasno uzeti? :slight_smile:

Ne kupujem niti igre polovne :slight_smile: , ali nadje se naravno, budu cesto popusti na PSN napravis si USA i UK akaunt, pogotovo ako uzimas starije naslove od godinu dana i na gore, prakticki za djabe ih nadjes…a ako ces uzimati igre po izlasku to je naravno skuplji sport :wink:

Nisam od onih koji moraju igrati igru cim izadje :slight_smile:
PSN je neki sajt? Izvini, ali nov sam u ovom svetu :slight_smile:

psn je playstation network, ajde vidi sa nekim iskusnijim da odes za konzolu da te ne prevare ovo ti je savet jer se totalno ne razumes u materiju. Nove konzole mozes naci i za 330€ ali je sve novo, za tako malu razliku polovna bez kontolera i nova sa, treba zesce razmisliti.

1 Like

@von_Brcoos Ovo ti je i moj savet druze.

Hvala, definitivno cu te poslusati :slight_smile:

PSN: PlayStation Network – Wikipedija

Sad sam citao ovo i vidim da nije dostupno u BiH… Ima li tu pomoci? :slight_smile:

Ima, procitaj ovo i biti ce ti sve jasnije, evo ti link: