Samsung Galaxy S2 VS S2 LTE VS HD LTE

Odlucio sam sebe pocastiti nekim dobrim, Android OS. telefonicem. To ce definitivno biti Galaxy S 2 ali koji… To je pitanje sad!

Elem, da pocnem :
**
Galaxy S 2**

Specification

Galaxy S 2 LTE

Specification
**
Galaxy S 2 HD LTE**

Specification

Kao sto vidite bad ass sve i jedan samo odudaraju u nekim “sitnicama”. Proces amortizacije mojih telefona je oko 5 godina tako da planiram duze vrijeme koristit ovaj telefon (kao sto je bio slucaj s nokia N82 tek kad je izasla)

Sad da ja kazem koju za poredjenje ovih telefona. Super Amoled Plus tehnologija subpixela je stvarno dobra! Brat moj ima Galaxy S2 i odusevljen sam slikom, tanak, 18% (navodno) stedljiviji nego super amoled ALI dosta korisnika se zelai da primjecuje neke flekice na sivoj povrsini i minimun osvjetljenju (navodno fabricka greska i vecina ima takav problem) LTE serija ima jaci CPU i GPU. Nisam upoznat s Scorpion arhitekturom ali sam zakljucio da su morali uvesti njega zbog LTE. Adreno 220 - extra GPU. Jaci je x2 od mali 400 u S2 samo me zanima kad ce se pojaviti aplikacije koje ce zahtjevati Adreno 220 GPU da bi bile pokretane?! Sto se tice HD LTE s tim sam telefonicem odusevljen! Veci ekran, HD rezolucija (primjet se matrica ali HD nadomjesti sve to), tu je 1.5GHz dual, Adreno 220 i mocni dodaci tipa extra baterija i mocni stalak za punjenje

Zaboravio sam navesti da S2 ima 1650 mAh bateriju dok LTE i HD LTE imaju 1850 mAh

Sve u svemu tu ne bi bilo nekih vecih problema da nije tesko ko djavo nabaviti LTE a tek HD LTE telefone kod nas (mislim na Balkan) al aj i da ga platim 50e skuplje ima jedan drugi problem koji me kopka nenormalno!

LTE i HD LTE gotovo i da nemaju podrsku na XDA forumu!? LTE ko ima nesta za root ali HD LTE ni toliko a kamoli custom rom-ovi i takvi jadi…

Svima koji se odluce na android vjerovatno znaci da imaju “slobodan” telefon i da s njim rade sta im volja, odkljucaju maksimalan potencijal i da ne zavise od velikih firmi i njihovih update-a (LTE i HD LTE jos uvjek nema podrsku za Ice Cream update, oficijalni a ni ovaj drugi). Galaxy S2 ima gotovo sve na XDA - ogromna podrska, daily romovi fakticki - bukvalno sve sto vam treba tamo ima. Sad ne znam da li zbog drugacije arhitekture to nije slucaj s LTE i HD LTE ili nerasprostranjenost ostaje da se vidi.

Sad me zanima vase misljenje o ova 3 telefonica, koliko za vas znaci jacina, custom roms, root i sve drugo iz android svjeta

S2 LTE ti se ne isplati da kupujes, jedina realna razlika je u 4G mrezi koja u nase krajeve ne verujem da ce doci u ovoj deceniji.
Ostaje ti S2 i S2 HD. Ako ti je bitna zajednica, uzmi S2, ako hoces veci ekran i visu rezoluciju uzmi S2 HD

Razlika je u : CPU, chipset-u, GPU i bateriji kao i verzija OS-a (sad i to predstavlja razliku) dok 4G tj. LTE mreza i ne znaci puno s obzirom da kod nas nece doci jakoooo dugo

Zajednica na XDA je stvarno ogromna, pravljenje custom rom-ova, optimizacija svega zivog mi je itekako bitna :wink: ali HD rezolucija… :frowning:

Trenutno svi imaju Gingerbread, a ICS bi trebalo da izadje za S2 (mozda je cak i pusten), a za S2 HD i S2 LTE ne znam da li ce izaci. Razlika izmedju Exynos-a i Snapdragon/Adreno kombinacije nije velika, cak se u nekim testovima Exynos pokazao kao brzi. Kao sto sam iznad rekao, ako ti je bitnija HD rezolucija, uzmi S2 HD, ako ti je bitnija zajednica uzmi S2.

E ti me podaci interesuju imenjace :slight_smile:

Sta ostali kazu? Da nema ko kuci S2 i S2 HD pa da objektivno ocjeni hahaha

S2 na benchu ima kilo ljudi, a S2 HD nisam video nikog da ima, valjda i taj podatak nesto govori :smiley:
I da, sta kazes za Galaxy Nexus ? Takodje odlican telefon, prvi sa ICS-om, HD rezolucija i solidna XDA zajednica.

Nexus mi je onako…nije mi bas privlacan kao S2. Dizajn mi je bolji kod S2

znam da mi post mozda nije na mestu i necu da izazivam nikakvu raspravu ili merenje e-penisa, ali, da neces mozda da uplovis u Apple vode? uzmes 4s recimo, ne pricam o tome sta je bolje ili sta nije, ali posto vec planiras da iskesiras toliko para za telefon, mozda da pogledas i tamo malo, mozda ti se svidi. eto toliko od mene.

delim misljenje sa akirisom,kad vec uzimas nesto ozbiljnije a pritom uzimas nesto na duze staze ako si u mogucnosti taj telefon je prava izbor za tebe :wink:

ne mora da znaci da je taj telefon pravi izbor za njega. Razlike su postale minorne, ali kad se vec trazi nesto, treba uzeti u obzir sto vise mogucnosti.

Gledao sam iPhone 4S i nije me odusevio na prvu kao S2. Takav je slucaj i s Nexus-om. Vise sam za Android i to je razlog zasto bas S2 ganjam a i cijena 4S je 150-200e visa nego za S2 (ovdje u BiH)

samsung galaxy sII je u svakom pogledu superiorniji od ostalih telefona…ja ga imam vec neko vreme i perfektan je u svakom pogledu…

Sigurno nisi gledao u ekran jesnog i drugog, video bi sta je bolje.

Sent from my IRC using Twitter

ppi je OK i kod jednog i kod drugog. Naravno iphone ima vise ali S2 em veci em ljepse boje ali nije ni to toliko bitno koliko mi se vise svidja Android OS od iOS-a Uostalom, i ovo je previse kesa sto ocu da dam za S2 a kamoli 550-600e za 4S.

Mislim da je iphone 4 u rangu sa SII a ne 4S, 4S je mnogo brzi koliko se secam. Time ti otvara mogucnost da ga uzmes po istoj cenu ili jednostavno galaxy TAB i dobijes veliki ekran, telefon i tablet(teletab) :slight_smile:

Sent from my IRC using Twitter

4s i S 2 su skoro isti po performansama… samo odlucis da li hoces android ili ios :wink: svaki os ima svoje pretnosti ili mane a u zadnje vreme mislim da odluku moze da izvuce samo izgled telefona :wink: a jel si gledao mozda one x? :stuck_out_tongue:

One X ima previse problema, losa kamera, grebe se, los audio… Ako bi da cekas sacekaj SGS 3, samo se ne zna kada ce izaci.

Ipshone 4s, to je standard, sve ostalo su…kopije, ne mozes da pogresis za te pare.

Pošto je moj primarni posao GSM,ja ti samo mogu iznijeti podatak da mjesečno prodam 15 galaxy s2 i 2 iphona nebitno 4 ili 4s, ja imam jednog drugara i on je ovako maniak voli te telefone i baš baš se razumije,kune se u i9250 nexus , a ti sačekaj s3 :wink:

Hvala svima za preporuku iPhone-a ali odlucio sam se za S2 i android tako da necu i ne mog davati tolike pare za iPhone i iOS. iOS je optimizovaniji, to nema sta ali “slobodniji” je android i to me sad zanima a pogotovo pravljenje rom-ova - to en znam ni da li moze na iPhone-u jer nisam u tim vodama

@ARMAGEDON :

Sta kaze taj tvoj za Nexus? jel bas bas dobar ili…? Vidjecu sta donosi S3. navodno predstavljaju ga 22.5 a ja ne vvjerujem da cu pre juna uzimati mob. jer cekam da jos malo spadne cijena, skupim rapa i rijesim par ispita jer kad ovo uzmem nama ucenja :slight_smile: