Samsung Galaxy S2 VS S2 LTE VS HD LTE

A sta mislis o One S modelu ? Autonomija dobra, Krait jezgro je bolje od Exynosa, a i u testovima sije i Tegru 3 u One X-u. Trebalo bi uskoro da se pojavi i bice realno najbolja kupovina.

Ne znam sta bih ti rekao… HTC One serije sam pogledao i ono…klasika HTC-a. Jak je, quad core ali citao sam da ima problema s ekranom - neke presvlake nisu zadovoljavajuce sto se tice grebanja, bla bla

Sve kad bacim na papir S2 mi je nekako best buy. Volio bih da je Adreno 220 ili 225 al aj… Kontam da ako sad uzmem S2 kasnije ga mogu prodati za fine pare jer je Galaxy u BiH na cijeni pa da doturim kesa za S3 ako bude potrebe za tim u narednoj godini (mislim na neke aplikacije, igre i druge finese da necu moci pokrenuti ili sta tako) Gledao sam malo na Market-u i 95% aplikacija trazi DO 2.2 android verziju tako da mislim da ne bi trebalo biti problema kad uzmem S2, optimizujem po sebi vec optimizovan rom (kako ovo fino zvuci) nabavim original bateriju od 2000mAh i milina

Ne pricam za One X, bagljiv je to telefon, bar prve serije. Kazem ti za One S, ima Adreno 225 i trenutno najjace Krait jezgro, koje je jace od quad-core tegre 3 u One X.

Vidjecu odnos cijena. Ukoliko ne bude previse mozda ga i uzmem. S2 mi je i dalje drazi bez obzira sto je ovaj jaci a i dizajn S2 mi je bas ko’ za mene

meni se dizajn S2 svidja ali kvalitet je majko moja. plastika i plastika. da ne izgleda da opet favorizujem iphone, ali veruj mi da sam u ruci drzao kvalitetnije maske za iphone nego sto je S2

Isti slučaj kada sam od prijatelja uzeo s2 osjećaj u ruci je bio kao da je sav od jeftine plastike prosto sam se bojao da nešto ne pokvarim.Tvoja je odluka ali ipak uzmi oba telefonau ruku pa se onda odluči

Ok neces ih ovako bacati sigurno xD ali evo poredjenje sta se desi kada i jedan i drugi padnu…ta plastika za s2 mozda iskreno deluje malo jeftinije nego maska za iphone ali se pokazala mnogo bolje i kvalitetnije :wink:

Ne znam kako ljudi ovo mogu snimati! Dusa me zabolila a tek onaj lik Will it Blind or will it Blend ! Ja bih ga u Hag poslao :slight_smile: Gorilla Glass - zaebana stvar i to se vidi na klipu. iPhone je iPhone i niko to ne porice ali niti imam kesa za njega niti sam raspolozen za takvu vrstu eksponiranja da ne kazem kucenja (bar je takav slucaj u BiH) 99,9% ljudi koji kupi iPhone 4 ili 4s uzima ga SAMO zato sto je 600+ eura! Kad vidimo ko sve ima iPhone na faxu ili u gradu bude mi muka! Lik odusevljen tetrisom na 4S!!? S2 je drugi par opanaka i kao sto sam naveo ocu da mu vadim maksimum :slight_smile: Pravljenje romova me uvjek privlacilo a imam 2 covjeka koji ce mi u tome pomoci : moj buraz i Vlado (studiovpc)

Cudi me da se vlado nije ukljucio u ovu raspravu… :slight_smile:

S2 je dizainom definitivno za mene. Nekako mi fino sjeda u ruci a i ta plastika nije losa iako nekad pomislim da bi neki “metal”. Uvjek mogu uzeti aluminiumski bumber za S2 tako da je ta sitnica u startu rijesena.

Zanima te pravljenje ROM-ova a hoces da kupis S2 LTE ili HD LTE za koje je Development APSOLUTNA nula.

Neko je rekao da je iPhone 4S jaci od Galaxy S2 … taj neko se prevario i to dobro… uradite domaci :slight_smile:

Dobrodosao ja na ovaj forum, pozdrav mom bratu Nikoli kojem je benchmark mjerilo kvaliteta… noob <3

EDIT : lol “pravljenje ROM-ova za iPhone” … iz postovanja prema tebi cu se praviti da nisam procitao :slight_smile:

  1. Dobrodosao
  2. Nastavis li tako ja cu te banovati! :slight_smile:
  3. Procitaj malo kontekst za iPhone i ROM-ove a isto tako sta sam naveo za LTE i HD LTE - uostalom, ako SAD trenutno nema podrska za LTE i HD LTE ne znaci da je nece biti! I ti se nadas CFW za PS3 pa nikad hahahha
  4. NE mjerilo kvaliteta vec jacine! Za koji moj onda prave takve programe?! To sigurno nisi napravio ti tako da shhhh…

SVI upoznajte Bojana, Bojane upoznaj SVE! Ovo je moj buraz - jako dobar lik :wink: Drago mi je da je ovdje iako ima SAMO Sony Entertainment aparaturu kuci i kune se u PS3 (za Xbox ne zelite cuti sta je sve pricao…) Sala mala, jako dobar lik - samo da vam ga je vidjeti :slight_smile:

Sto se tice iPhone-a ljudi ovdje pucaju na samu optimizaciju iOS-a i na osnovu toga izvlace zakljucaj da su “tu negdje”. Ako ne koristimo benchmark programe za uporedjenje zar ne? Iste funkcije i operacije ce uraditi i jedan i drugi samo je razlika u OS-u (da li je to Android ili iOS) a sekund, dva - zar je to uopste bitno? Kao sto imaju frakcije za PS3 i Xbox 360 takav je slucaj i s Android i iOS-om! “Svaki cigan svog konja hvali!” - izreka, da mi nebi opet bio ban za rasno i nacionalno vredjanje. Nego, da se vratimo na temu…

Koja je cijena, odprilike, S2 u Srbiji? Nov naravno…

OVER9000! … dinara naravno… Podrske za LTE i HD LTE nikad nije bilo niti ce biti (iskusni ljudi ce ti reci isto ) … pa cak ni sam Samsung ne podrzava to korejsko smece, pitanje kad ce vidjeti stock ICS a kamoli CyanogenMod ili ne daj ti boze MIUI ( a ta dva imaju za ama bas sve telefone! ) … o nekom drugom custom ROM-u necu ni da pricam… kad je S2 izasao imali su ROM za njega sledeci dan :slight_smile: a ta cudesa izasla pre 5 mjeseci… telefoni nemaju veze za XboX i PS3, tehnologija ide napred svaka 2 mjeseca ( ide i za konzole al izlaze mnogo rjedje ) , ako neko nije odlucio da developuje za telefon, 99% nikad i nece… sa HTC isto ****** , pitanje kad ce se smiliti da ti otkljucaju bootloader…

a o iPhone… probajte konektovati dzojstik od PS3 ili XBOX360 na iPhone i igrati GBA ili PSX igre s njime… kad to iPhone bude mogao, kupicu ga…

Peace, out…

Ama mani se vise iPhona… S2 je u pitanju. I ja i ti znamo da se meni ne uzima LTE ili HD LTE zbog te mreze vec zbog jaceg hardware-a! + HD LTE ima Nexus-ov dispjel. To za konzole sam ti dao poredjenje… Damn dude!!!

HTC One S, ako nisi znao a znam da znas vec ****as malo, moze i root a i odkljucavanje bootloader-a je jednostavno tako da nije neki veci problem i eto gotovo sve kao S2 samo jace :slight_smile:

zasto bih konektovao ps3 joypad ili xbox 360 joypad na iphone?? konektovacu ih na ps3 ili xbox 360. iphone gledam kao smart telefon a ne gejming konzolu.

Zasto ti onda treba graficki procesor u telefonu ? Ako hoces samo smartphone, kupi HTC Smart, moze poterati sve aplikacije koje moze i bilo koji “noviji” telefon. Android jeste operativni sistem , ali je takodje i gaming platforma, bas kao iOS, bas kao i X360 i PS3 ili Win

Ovo je za joypad je bio samo primjer jednog od milion stvari koje iOS ne moze :slight_smile: ePenis na stranu , sve su to ekstra telefoni, stvar je preference :slight_smile:

naravno, ja koristim iphone vec 4 godine. i ne bih uzeo nijedan drugi telefon cak ni da mi neko nudi za dz. ali to je samo moje misljenje. zato ni u jednom postu nisam naveo kako je iphone bolji od svih telefona. meni jeste, ali ne dele svi moje misljenje

@Akiris : naravno a mislim da tebi i vise odgovara iPhone zbog posla kojim se bavis nego neki smartphone iz Android porodice. Stvar je ukusa a tu i tamo performansi

Elem, evo moj plan pa mi recite da li to valja :

90% uzimam S2, nov! Drndam ga godinu dana i onda ga prodajem polovnog i doturim oko 100e za novi S3 - sta kazete na to?

Polazem velike nade u S3 i mislim da ce biti nesta specijalno ali bas specijalno. Ako bude neki bolji HTC tad, ahhh Boze moj, uzimam HTC :slight_smile: S2 je ovdje na cijeni i ne vidim da ce mu cijena drasticno opasti kako novog tako i polovnog u BiH a meni ce to odgovarati. Stvarno me vise stid izvaditi u kafani N82 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Sluzio me citav fax tako da necu imati srca da ga prodam

:hihi

3 maja, zvanicno, prezentacija Samsung Galaxy (next) S3 :slight_smile: Jedva cekam… Vidjecemo kad izadje puna specifikacija na sta to cudoo lici pa cu mozda cekati njega… :smiley: :smiley: :smiley: joj vise ni sam ne znam sta ocu a sta necu hahahah