(rumor) Next-gen Xbox (project Scarlett): Anaconda i Lockhart konzole specifikacije

I Fifa je u 60. Ali to su izuzeci, “industrija” je postavila standard i to nema nikave veze sa hardverskim i tehnickim karakteristikama. Ne kapiram kako vam to nije jasno, odavno je moguce bilo da se fura 3D grafika u 60fps, jos za vreme Voodoo i TNT karti ili PS1. Secam se kako su lepo klizile prve igre sa 3D akceleracijom u 60fps… milina jedna.

1 Like

FH4 na X je u 60. Forza Motorsport prosto mora u 60 jer je ipak simulacija, dok je Horizon arkada i open world.

1 Like

@jahalang0112
Upravo ovo!
Od kada imam tzv akceleratore ili ti 3D kartice a to imam od Voodoo kartice gledam da vrti sto jaci FPS
Uvek sam bio za varijantu da spustim detalj neki ili slabija rezolucija samo da se vrti na min 60fps.
Kada sam aktivno igrao BF od bf3 pa na gore nikako nisam igrao da pada ispod 70-90fps
Zato nikada i nisam presao na 4K monitor. Niti bih jos jako dugo.
Ako nemam a nemam da sastavim masinu koja ce da gura u 4K sve preko 70fps ostajem na HD Ultra 60+fps cao!
Bolje to nego da gledam slajdsou od 5fps ali kao vauuu kako je lep 4K

Mada cini se da se stvari polako pomeraju na bolje i za konzole. Od midgen apgrejda poceli smo da dobijamo “performance” opcije, do tada nevidjeno u svetu konzola, moguce da ce se slican trend nastaviti. Sledeca generacija ce da podrzava i nove HDMi standarde of 120Hz, neki televizori ih vec podrzavaju (poslednja OLED generacija LG-jeva npr C9)… a 120Hz nema smisla bez 120fps, mada, to je vec preterivanje za sve sem za kompetativni gaming… Mozda se nesto promeni pa 60fps postane novi de facto standard, ali nesto ne verujem, jer nikada i nije bilo pitanje tehnickih mogucnosti vec paradigme.

1 Like

Ko jednom proba da igra neku pucacinu na 144hz monitoru posle toga mu je sve :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ma nova konzola samo neka gura lepo oko 60fps i ne mora nista dalje da radi.
Ne mora da kuva rucak. Samo to i cao.

Ja mislim da sam ja jedini ovde kojem nije bitna (jer je ni ne primecujem) ta razlika u FPSu :slight_smile:

Uopste ne znam ni gde mogu videti u koliko fps-a radi neka igra, niti mi je to bitno. Mimo Bloodborna, i to samo na jednom kratkom delu, nisam imao neka znacajna stucanja u igri, odnosno nesto sto bi mi kvarilo uzivanje u istoj :slight_smile:

Iskreno na konzoli ne znam gde se moze videti.
Ali svakako kada igras na PC u 80-90fps i onda posle vidis konzolu nesto ti ozbiljno tu ne stima.
A kao sto rekoh jos kada probas neki BF na monitoru 144hz posle toga ti sve tek izgleda otuzno. Ne treba ti brojac fps-a video bi i sam.
Ali opet sve zavisi od navika i tipa igica koje igras.

Kolika je razlika izmedju 30 i 60fps najbolje se vidi na TLoU. Spada u igre u kojima to nije toliko bitno ali razlika je drasticna. Mario igre i velika vecina Nintendo ekskluziva rade u 60fps. Apsolutno sve igre treba da rade u 60fps ali eto industrija je nametnula minimum igrivosti u 30fps.