(rumor) Next-gen Xbox (project Scarlett): Anaconda i Lockhart konzole specifikacije

Poslednji update je da PS5 nije 10.2TF nego 13TF, što bi bilo jače od Anaconde…

Slušaćemo dok ih konačno ne objave, i kada bude jasno da su jako slične, onda kreće brojanje pixela, frejmrejta i koliko ray tracing refleksija ima u barici vode :smiley:

4 Likes

Neka odskakutaju sa svojim teraflopsima :smiley:

Ja sam se odlučio već šta ću, Xbox it is… Društvo mi je celo na Xboxu, i ja ga više preferiram… Mada na žalost sve manje vremena imam da igram igre, pa mi i One stoji pokriven prašinom…

1 Like

TF bla bla… i kada upalis neku igru koja ima za obe konzole koja ce biti razlika?
PS - 42.51 fps
Xbox - 41.72 fps
:joy:

3 Likes

Ne, fps ce biti isti, samo ce dinamicka rezolucija malo da varira (sto je mozda jos teze primetiti).

U svakom slucaju nije to ono sto ce odluciti pobednika, budimo realni nikada nece biti znacajne razlike jer to otezava developerima posao.

rekao bih da he najbitnije ovim redosledom

  • kolicina i kvalitet ekskluziva
  • subscription ponuda
  • dodatna vrednost tipa VR
4 Likes

Meni je samo drago da će PS5 i novi Xbox biti aždaje od mašina, i da ćemo dobiti ogroman skok u igrama i šta je moguće. Mislim da će prvo progledati Battle Royale ekipa kada PUBG na novim konzolama bude leteo u 60fps a sve texture učitane još dok padaju iz aviona.

7 Likes

Nope. Najveća smetnja PUBG na konzolama je loš CPU. Na Ryzen 2 ima da leti.

1 Like

I ja se nadam ovome, mada meni su vec i ove konzole azdaje. Mnoge igre izgledaju prelepo, tako da ne vidim ni sta bi se tu nesto moglo previse promeniti. Mislim da to nece biti skok u gejmingu koji je bio sa ps1 na ps2, pa cak i ps2 na ps3.
Nadam se da gresim, ali za sada mi se tako cini.
Mozda ja nisam zahtevan kao vecina ovde, ali meni to zakasnelo ucitavanje piksela dok letim iz aviona i ne kvari bas uzivanje i zabavu u igrama.

Nadam se pre svega da ce izdavacke kuce poraditi na novim igrama (da ce manje biti remasterda), te da ce ekskluzive obeleziti ovu borbu izmedju konzola, a ne TF i ostale nebitne stvari…

Drago mi je da vidim da su zagrizli da Xbox bude na tronu, jer sam siguran da ni PS nece popustiti, te da ce samo jedni druge gurati u tome da izbace sto jace i bolje, kako konzole, tako i ekskluzive.

Narocito me raduje izlazak PSVR 2.0, koji po mom misljenju moze biti revolucija u gejmingu, ukoliko ga usavrse (jer 1.0 je okej, ali nista posebno)

1 Like
2 Likes

Upravo to. I ja spadam u tu kategoriju. Kad sam igrao pojedine naslove tipa God of War, Horizon ZD, Forza Horizon 4, GoW 4 i 5, RDR 2 i jos mnoge druge, bio sam u fazonu, gde ces instances bolje od ovoga. No ako moze, sto da ne. Samo da ne manjka kvalitetnih ekskluziva na obe strane i bice i ova generacija top :slightly_smiling_face:

3 Likes

Isto ovo i ja mislim. Posto kada je izasla prosla gen bila je kanturina prvi dan kada je izasla.

Pa i treba da bude lepa grafika kada je samo slika. Ne daj boze da da su prebacivali 25fps :smiley:

Pa po meni je do 30fps prilicno malo bilo i te 2013. ali ok.
Mislim da ce sada to biti bolje.

30 fps ce zauvek biti zlatni standard.

Jes vlala ako igras super marija i ne treba ti vise. Ili neki manje zahtevan sah…
Ne daj boze neku pucacinu da palis ili voznju… praznik za oci je 30fps:crazy_face:

Pa Mario igre su u 60

2 Likes

60fps je obavezno za šutere, vožnje, borilačke i akcione hack’n’slash igre. Sve ostalo može u 30fps.

Šta je ostalo? Death Stranding? :joy:

2 Likes

Tomb Raider ne spada u kategoriju koja je poželjna da bude u 60fps.
Svi noviji multiplayer šuteri su u 60 (Battlefield, CoD, Overwatch, Halo 5, Gears 5…). Tabačine SFV i Killer Instict isto. Gran Turismo i Forze sve u 60fps. Devil May Cry V u 60fps…

1 Like

Forza Horizon nije u 60 ne znam za X, a Forza Motosport jeste cak i na vanila xbox-u.