Rezolucija i fps u PC igrama + screenshots

Ovo je thread u kome ce biti diskusija o rezoluciji i framerate-u na PC-u iskljucivo!!! Zamolio bih sve ucesnike da komuniciraju normalno i bez uvreda i provokacija, bez sarkasticnih MEME-a i GIF-ova, bez nabijanja sopstvenog misljenja kao najboljeg i tvrdoglavog misljenja da je ono samo ono pravo!!! Ako umete da argumentujete i potkrepite svoje misljenje cinjenicama uradite to, ali bez vredjanja jos jednom ponavljam!!!

Kome se tema ne svidja neka je ZAOBIDJE!!! Ne uvlacite konzole i rat izmedju konzola i PC-a u ovu temu.

Takodje ni rec o Xbox One i PS4 fps i rezolucijama, tema je samo za PC!!! Postoji odvojena terma za konzole i fps i rezoluciju na njima!!!

Sva diskusija vezana za PC fps i rezoluciju van ove teme bice sankcionisana, ne uvodimo cenzuru, samo zelimo da ostale teme budu cistije nista drugo!!!

XBR Admin Team

Posto vise majke mi ne znam gde da kacim ovo ajd ovde: Evo slika Witcher 3 sa SweetFX i proprckanim ini fajlovima.

Boje i osvetljenje lice na onaj famozni e3 trejler.

Al travuljina je ocajna pa je ocajna.

Dodatak: Evo i uputstva kako da se hairworks radi sa sto manjim fps smanjenjem.

Hairworks is set to default use 8x MSAA on each individual hair. As you can imagine this is the cause of the HUGE impacts in performance people are seeing when using it. To fix this, go to your witcher 3 folder > bin > config > base.
Open the Rendering.ini file in something like notepad++ and find the line that says HairWorksAALevel=8. Change the 8 to either a 2 or a 4 depending what you deem better visually vs performance hit (can probably even change this to 0 but havent tried that) and enjoy some pretty significant gains in performance!
edit: forgot to mention to make sure you mark the file as read only afterwards

Ja ne verujem da su stavili 8xMSAA na svaku vlas kose i da ova opcija ne postoji u igri da se promeni.

Nema nista bez cackanja ini fajlova.

Koje face hahahaha i ne ubijalo performanse, a toliko je nebitan gimmick da to svet nije video. Nvidia…

daj link za sweetfx

Nemam za ovo(samo slike okacili), al evo nesto slicno.

http://sfx.thelazy.net/games/preset/3708/

Screenshoti su iz komentara nekog lika na poljskom forumu u ovoj temi :

kad skrolujes dole, link je :

inace evo sad upalio igru

8350 na 4.6GHz, 16GB rama i 280x (1070/1550 clocks)

sve na ULTRA, sem onaj foliage na HIGH i nvidia hairworks OFF!!! imam 57-60 non stop… Ukljucim ovaj foliage na ultra ono padne na nekih 45, a kad se ukljuci NV Hairworks, a joj ono je strasno, 36 fps :smiley:

sad cu bas da vidim ovaj hack za to i SweetFX da stavim pa idemo polako

Foliage ultra je nevidjenja glupost, kazu ljudi popnes se na planincinu i ne vidi se kraj drvecu i travi kad je na ultra. Naravno da unistava fps.

Tebe tu procesor vadi jer si mu j**o kevu ono maksimalno, al’ da je loše optimizovana, stvarno je loše. Čekamo novi WHQL update za grafu :slight_smile:

Ajd pa kaci screenshote i rezultate sa sweetfxom i smanjenim AA na hairworksu… probaj prvo sa 4xMSAA ali mislim da ce i to da kida fps previse :smiley: GPU nam je slicnih performansi, pa da znam i ja sta da radim :smiley:

Jeste bolje sa ovim fx ali su zato oblaci katastrofa, izbledeli…

evo upravo stavljam SweetFX a ini sam sredio na 2, nema potrebe to za vise…

nemam sad vremena da idem i da igram, samo cu da probam, shotove ako stignem sad

sweetfx ima da se pali negde na F12 npr ili je aktivan stalno?

kad sve sredis onda daj shotove, sweetfx se pali na scroll lock po defaultu… screenshoti su ti na prtscr, ali pogledaj u readme fajlu tacno, mozda je i promjenjeno… uglavnom shotove ne mozes sa fraps ili tako nesto, moras direkt iz sweetfx-a hvatati da bi se vidjeli sweetfx efekti :smiley:

cek prvo da osposobim sweetfx izgleda sam ga pogresno prebacio, evo vam shotovi ovako sa NV Hairworks on… na 2, i meni je isto i na 8 i na 2, isto pada fps, a ga ugasim ide na gore, u proseku sa njime je 40, ali na nekim mestima rkne na 22, bez njega pad nema. Inace fps isti sa 2 i sa 8 to hocu da kazem, mozda posle u guzvi i nije, ovako mi isti djavo, cek samo SFX da sredim

znaci sve je na ULTRA + NV Hairworks na ON ne samo na Geralta, foliage jedino na HIGH




Kako se instalira SFX? Jel igra sa njim zhtevnija? Sada video kako to izgleda, mada kakvu zver ovaj ima nije ni cudo :slight_smile:

sfx je aktivan, u verziji 0.18.4 ne radi scroll lock switch, npr radi na starijoj verziji, ali to je to, sljaka…

sto to? Mislim sto tu verziju? Skini ovo :

http://reshade.me/ Imas i fin instaler za sve igre, ma milina…

i onda ubaci samo preset, da imas kontrolu nad tim ko covjek :smiley:

Izgleda dosta bolje btw, osvjetljenje je manje blijedo, meni se vise dopada

sto ta verzija? Pa taj link si mi dao heheheh

Vidi,nisam ni prokljuvio da je lik upakovao i shadere odmah unutra. Dakle iz tog downloada izvadi samo preset -> SweetFX_settings.txt to ti je jedini fajl koji ti treba. Onda skini reshade ovaj sto sam ti gore linkovao i njega instaliraj u folder kao i taj prvi sto si uradio ( taj prvi ukloni ) i samo pastuj taj .txt preset iz starog u novi. To je to

decace to je poslednja verzija!!! To je i na sajtu :slight_smile: imaju bug da ne radi SCRLLCK :smiley: