Resident Evil 8 Village

Hoće, ali na kom računaru, na mom sigurno neće :grin:

1 Like

Nema sta nije procurelo za ovu igru :rofl: trebali bi da urade nesto po tom pitanju zbog buducih naslova :joy:

Dok je igra iza ugla, odlican clanak za prociteti. Imam utisak da ce igra RAZBITI!
Ovaj deo mi se posebno dopao:" Pripremili smo otvorenije okruženje i u osnovi samo kažemo igraču da ode i zabavi se time, što Resident Evil ranije nije radio. Iako glavna priča i dalje napreduje onako kako mislimo da je najbolje se iskusi, potpuno je moguće zanemariti glavne ciljeve i jednostavno se izgubiti u svetu igre."

Takodje i ovaj deo:“Održavanje vrha netaknutim je od suštinskog značaja, ali ako je igra tokom svega napeta, to može postati previše za određene igrače. Zbog toga nam je bila potrebna promena tempa i uključili smo elemente koji igraču pružaju osećaj sigurnosti. Uz veću slobodu istraživanja nego u prethodnim nastavcima, igrač može - u određenoj meri - da kreira sopstveno iskustvo

2 Likes

Danas može da se skine demo od 60 min na svim platformama i trajaće narednih 8 dana.

Tek za 14 sati ce moci da se proba.

Pisalo je od 1. maja ali vremenske razlike valjda.

Pa novi new zealand/australia nalog na ps i rokajte :slight_smile:
Demoi su mi tako nešto 2000ta, daleko od toga da su loši, samo ne pamtim kad sam zadnji put probao neki demo na kojoj god platformi. Možda nba live 15 16 ili koji je već bio





demo je jako kratak nekih 15-20 minuta ali je grafika odlična. Sve u svemu klasičan RE ali videćemo kada izađe…

2 Likes

Uh, jebote! Kao da sam igrao na nekoj drugoj masini. Punokrvni next gen koji izgleda prelepo na mom Series S-u… Po defoltu mi je RT-off, pa sam malo eksperimentisao sa time. Ukljucio ga i bukvalno mi se prepolovio fps, te sam ga ubrzo iskljucio. Prvi utisak selo. Sneg. Dvorac u magli. Okrecem se, malo levo, pa desno (opa-cupa Grinning face with smiling eyes :smile: ). Gledam blato na zemlji,ulazim u seoske kucice i svaki cosak zagledam. Ima mapa koja je odlicna rekao bih…Prepoznatljiv iventar. Ovo ce biti jedno veliko selo, jer koliko vidim, igrac ce moci da iskulira desavanja koja mu namece prica, te sam istrazivati i bice odlicno nagradjen za to. Prva borba- i prosuh brdo metkova. Ispromasivao sam se propisno. Cini mi se da je Eathan sada malo sporiji, kruci…sto mi nikako ne smeta jer doprinosi realnijem dozivljaju. Napokon sam ubio ona 3 zlotvora i onda upoznavanje sa likovima. Wau! Cini mi se da su se ovoga puta bas potrudili oko kreiranja likova. Doziveo sam ih kao u filmu. Odlicna predstava u kuci. Drugi demo isto odlican. Jeziva atmosfera u tamnicama! Samo sam zagledjivao goblene, slike, predmete na stolu, tepihe…kako su pogodili sa istocnoevropskim, odnosno balkanskim stilom. Sve to fenomenalno izgleda, RE endzin jebe kevu razbija! Dvorac ce biti ogroman,i bice pravi izazov za sve RE manijake.

“As the midnight moon rises on black wings,
we await the light at the end…” :star_struck:

3 Likes

Očekivano,u skladu sa mogućnostima platformi

Kontam da je velika većina developera u fazonu:

  • Jel radi?
  • Radi…
  • Jel’ lepo?
  • Pa lepo je koliko može da bude lepo…
  • Ok, pakuj i šalji

Jednostavno, retko ko će se truditi da izvlači maksimum iz bilo koje mašine ako ne mora. Igra ima dobar framerate a pri tome izgleda 90% kako su zacrtali je dovoljno da se ista objavi. Pre će ganjati bagove nego piksele.

Nije da su lenji, prosto zašto bi se cimali oko nečega što je već dovoljno dobro.

3 Likes

Nece se truditi developeri koji izdaju igre za multi platforme, ali ce zato studiji koji rade ekskluzive izvuci poslednji atom iz konzole za koju rade ekskluzivu.

1 Like

Plus vise vremena za bukvalno sve.

Pri tome je u ogromnom broju slučaja PS4/PS5 lead platforma za development. Ako radi ok na PS4/PS5 i port radi ok na ostalim platformama, neće se puno cimati da iskoritste dodatne resurse samo zato što su dostupni.

XSX trenuno iz čistog brute forcea ima bolje rezultate i to često na mestima gde to sistemski može da uradi. Zato komentari da razlika i nije neka između dve konzole dolazi iz ovih razloga. Ako MS kroz svoje development alate obezbedi multiplatform razvojnim timovima da te dodatne resurse iskoriste bolje uz par klikova, možda vidimo nešto više, ali u ovom trenutku tranzicije između generacija, plus work-from-home situacije, tu smo gde smo.

1 Like

Igra kupljena. Izasla me oko 5000 dinara. Veceras krecem sa avanturom u selu.

2 Likes

Na osnovu nekih 90 minuta mogu da zakljucimn da ce ovo biti top igra. Izasao sam iz sela i usao u zamak iako je u selu ostalo dosta toga da se zavrsi. Kapiram da ce me igra ponovo vratiti tamo jer su ostala 5-6 vrata za koje nemam kljuceve itd… Nisanjenje mi je bilo malo konfuzno ali verujem da ce to biti bolje u nastavku. Nadogradio sam pistolj i shotgun i lakse se dise. Na standard tezini ima poprilicno resursa. Mislim da imam trenutno oko 60 metaka za pistolj, sto je za ovu fazu igre odlicno. Boze, kako igra lepo izgleda. Na Series S u fuidnih 1440/ 60 fps-a sto je bilo MS obecanje i target resolution vezano za konzolu jos pre njenog release-a. Prica me vuce svakako i jedva cekam veceras da igram, jer se ovo igra iskljucivo nocu, :wink:

3 Likes

Hm, u iskušenju sam da kupim igru…